بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

سید کاگنو

اشتراک‌گذاری

سید کاگنو

Cid Kagenou

سید کاگنو - عالیجناب در سایه

نام مستعار

مینورو کاگنو (زندگی قبلی)
سایه
موندن مان
قاتل راهزن
جنگجو/سایه شیطان (توسط میدگار)
جان اسمیت
فانتزی هودلوم
ماسک اسکی برسرکر
شوالیه سیاه

نژاد

انسان

جنسیت

مذکر

سن

۱۷ (زندگی قبلی)
۱۶

بستگان

قبل از تناسخ:
پدری بی‌نام
مادر بی‌نام
جان (سگ)
پس از تناسخ:
آقای کاگنو (پدر)
خانم کاگنو (مادر)
کلر کاگنو (خواهر بزرگتر)
الکسیا میدگار (معشوقه سابق قلابی)

پیشه

رهبر باغ سایه
دانشجوی آکادمی سلطنتی طلسم میدگار
دانش‌آموز دبیرستان ساکورازاکا (قبلا)

اولین نمایش

جلد ۱ (لایت ناول)
چپتر ۱ (مانگا)
قسمت ۱ (انیمه)

صداپیشه

سیچیرو یاماشیتا

سید کاگنو (Cid Kagenou) با نام قبلی مینورو کاگنو، ضدقهرمان و شخصیت اصلی مجموعه The Eminence in Shadow است. او پس از مرگ زودرس خود، به یک دنیای شمشیر و جادو رفت. او با انتخاب نام سایه، سازمان مخفی به نام باغ سایه را ایجاد کرد. سید با خیالات تحقق نیافته چونبیو که داشت به عنوان یک واسط سایه مرموز زندگی می‌کند و غافل است که سناریوهای خلاقانه او به حقیقت نزدیک هستند.

شخصیت

او از اوایل دوران کودکی خود (در هر دو زندگی) شیفته‌ی همیشگی به شخصیت‌های واسط سایه بود که شامل رهبران دسیسه‌گر و اربابان کنترل‌گر می‌شد، کسانی که در خفا قدرت و نفوذ عظیمی داشتند. سید برای تبدیل شدن به یک واسط سایه واقعی وسواس داشت و هنوز هم دارد. شرایط سید از خیال‌پردازی‌های ساده نوجوانی یا «چونیبیو» گذشته است و او قول داده است که وفاداری دائمی خود برای تبدیل شدن به یک مقام برجسته را حفظ کند. سید از هیچ تلاش و هزینه‌ای برای رسیدن به رویای خود دریغ نمی‌کند و بی‌وقفه سناریوها یا گفتگوهای مفصلی را برای کارهای روزمره خود ایجاد می‌کند. ماهیت مادی‌گرای سید بسیاری از تصمیمات او را هدایت کرده است، زیرا او دائما به دنبال سرمایه بیشتر برای تأمین مالی عملیات‌های سایه خود است. وقتی او روی چنین اهدافی متمرکز نیست، معمولا نگرشی گوشه‌گیر یا بی‌تفاوت دارد.

سید برای حفظ کارایی خود چیزهای زندگی‌اش را به دو دسته تقسیم کرده است: «موارد مهم» و «چیزهای بی‌اهمیت». او توجه کامل خود را به علایق یا خواسته‌های خود اختصاص داده است و به هر چیز دیگری بی‌اعتنا است. این روند هرس‌کننده مستمر تا جایی پیش رفته است که او هر چه در زندگی‌اش داشته است را از بین برده است و تنها چیزهایی که واقعا نمی‌تواند بدون آن‌ها زندگی کند، باقی مانده است. شیوه افراطی سید به معنای فقدان احساسات یا دوستانش نیست. او فردی کم‌حرف و به دور از دیگران است اما در موارد متعددی از خود همدلی نشان داده است. او کسانی که جاه‌طلبی‌های خود رها کرده‌اند را تحقیرگونه نگاه می‌کند، اما با افرادی که به نظرش سختی‌های مشابه یا شدیدی را متحمل شده‌اند همدردی می‌کند. اگر کسی چیزی را ستایش کند که در نظر او باارزش باشد، او نیز سعی می‌کند تشکر کند یا تمجیدی هدفمند داشته باشد.

سید هفت سایه را به عنوان دوستان خود توصیف کرده است و اغلب از آن‌ها در زمینه نقش‌آفرینی خود بهره می‌گیرد. گاهی سید می‌تواند از موفقیت‌های مداومی که آن‌ها با استفاده از دانش ماورایی او به دست آورده است دچار حسادت شود یا آزرده خاطر شود، اما بسیاری از تصمیمات آن‌ها را تحمل می‌کند. از این رو روابط او بدون مشکل نیست. فلسفه‌ی شخصی سید این است که شکست‌های روابط در طول زمان برطرف می‌شوند. با همین دیدگاه او اغلب به نادیده گرفتن دیگران به عنوان یک استراتژی اجتماعی مناسب و معتبر استفاده می‌کند. سید با دوستان مدرسه‌اش فرق می‌کند و علاقه‌ای به روابط یا ازدواج ندارد. یکی از رابطه‌های او به صورت اتفاقی رخ افتاد که او پیشنهاد برای جدی شدن آن را رد کرد. برخی از زنان اعمال سید را به‌عنوان حرکتی عاشقانه تفسیر می‌کنند، در حالی که او چنین قصدی ندارد. معاشرت او با هفت سایه باعث شده است تا افراد زیبایی در اطراف او باشند و او نسبت به زنان جذاب بی‌تفاوت باشد.

سید غرور جنگجویانه خود را حفظ کرده است و هنرهای رزمی و شمشیرزنی خود را از زندگی گذشته به همراه دارد. او قدرت و تکنیک را می‌شناسد اما به کسانی که پیچیدگی‌های نبردها را درک می‌کنند احترام می‌گذارد. او قدرت وحشیانه و قدرت قرض گرفته‌شده را منفور می‌داند. یکی از عناصر مبهم شخصیت سید، احساسات او نسبت به دیگران است. رفتار و اظهارات سید نسبت به شخصیت‌ها متناقض است. او افراد را به عنوان تکیه‌گاه، مستقل یا ترکیبی از این دو می‌بیند که قابل تفسیر است. کنش‌های حرافانه باعث تقویت شخصیت اوباش او می‌شود، اما احساساتش را نسبت به افراد درگیر نادیده می‌گیرد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

قبل از تناسخ

مینورو کاگنو تمرین‌کننده رشته‌های مختلف شمشیرزنی و هنرهای رزمی بود (مانند کاراته، کشتی، گرپلینگ، شمشیربازی، کندو).

او برای تبدیل شدن به یک واسط سایه، به دنبال تکنیک‌های مختلف آگاما و ذن برای ارتقای ذهن و بدن خود بود. او به دلیل تجربه عملی رزمی که داشت در مقطعی توسط گروه‌های موتورسوار محلی خود به «برسرکر ماسک اسکی» لقب گرفت.

پس از تناسخ

سید کاگنو که تصمیم داشت در زندگی جدید خود یک واسط سایه باشد، آموزش‌های خصوصی را آغاز کرد. او باری دیگر تجربه‌هایی را از آشوب‌گران محلی به دست آورد و حالا راهزنان جایگزین موتورسواران غایب شدند. سال‌ها تجربه و تمرین در مقایسه با هم‌عصرانش پیشرفت‌هایی را به همراه داشت. تمام نبردهای سید با پیروزی‌های قاطع به پایان می‌رسید که برخی از آن‌ها در برابر جنگجویان بسیار برجسته بود. با این حال این دستاوردها سید را از خود راضی نکرد و او همچنان به تقویت قدرت و مهارت‌های خود ادامه داد و در هدف خود برای تبدیل شدن به یک سایه برجسته مصمم بود.

جادو

جادو برای مبارزه در این دنیای جدید ضروری است. سید انرژی جادویی را به عنوان «دانه‌های ریز نور شناور» در بدنش توصیف کرده است. قدرت جادویی معمولا قرمز یا زرشکی رنگ است (فقط انیمه). در مقطعی کشف تپه‌ای از گوشت به سید جوان اجازه داد تا به اندازه دلخواه خود آزمایش‌هایی را انجام دهد. انبوه این گوشت‌ها به عنوان یک ابزار عالی برای تحقیق عمل کرد و به سید کمک کرد تا درمانی برای افراد تسخیرشده ایجاد کند.

پس از ده سالگی، سید قدرت بلند کردن تخته سنگ‌های غول پیکر را با یک انگشت داشت و چابکی جادویی داشت که سرعتش دو برابر سرعت یک اسب بود. سید با تلاش‌های سخت خود به سرعت تمام توانایی‌هایش را افزایش داد. کنترل جادویی او به اندازه کافی پیچیده است که بتواند چگالی جادویی بدن را تغییر دهد و اندام‌ها را جابجا کند و انتشار مانا را دستکاری کند. او از ذخیره‌ی جادویی عظیمی برخوردار است با این حال خود او اذعان کرده است که کیفیت مانا مهمتر از کمیت آن است.

جادوی هسته ای

سید کاگنو
تکنیک پنهان: من اتمی هستم

جادوی هسته‌ای یا اتمی به نوعی امضای سید و اوج تحقیقات و آموزش‌های جادویی او قلمداد می‌شود. این قوی‌ترین تکنیک در کارنامه اوست و عملکرد آن شامل انباشته شدن و فشرده‌سازی جادو در یک نقطه واحد و سپس رهاسازی آن است. انرژی آزاد شده از آن را می‌تواند با همجوشی مقایسه کرد. منطق او برای زنده ماندن از یک انفجار هسته‌ای این بود که باید از محدودیت‌های فیزیکی عبور کند و به یک «قدرت هسته‌ای» تجسم یافته تبدیل شود.

 • اتمی (استاندارد): جادو در شمشیری متمرکز می‌شود که منجر به یک ضربه ویرانگر می‌شود. این ضربه انفجاری آزاد شده می‌تواند هر چیزی را که در داخل آن گیر کرده باشد را متلاشی کند.
 • اتمی همه‌جانبه: یک شمشیر جادویی به زمین زده می‌شود و قدرت را در یک شعاع تنظیم شده در اطراف تخلیه می‌کند.
 • اتمی ریکاوری: عملکرد این حمله مشابه تکنیک استاندارد اتمی است. جادو همچنان به سازه‌ها آسیب می‌زند اما در عوض افراد به جای متلاشی شدن، بهبود می‌یابند.
 • شمشیر اتمی: او از جادو به طور ادراکی برای دراز کردن یک سلاح استفاده می‌کند. سپس یک ضربه در جهت افقی می‌تواند هر چیزی را به دو نیم تبدیل کند.
 • اوتسوسمی نو اتمیک: یک شمشیر به نُه تصویر قابل مشاهده تقسیم می‌شود و سپس برش‌های آن شکل اژدها به خود می‌گیرند. هر اژدها بخشی از دشمن را می‌بلعد. این نه برش به ترتیب اندام حریف را قطع می‌کند و در نهایت آخرین برش سر حریف را می‌بلعد.

سلاح و تجهیزات

محصولات جانبی ساخته شده از اسلایم همانند زرادخانه برای سایه عمل می‌کنند. تزریق این ماده با جادو همیشه باعث از دست دادن انرژی می‌شود، با این حال استفاده از رسانای بالای اسلایم در جادو در مقایسه با آهن و سایر موارد قابل توجه است.

 • شمشیر اسلایم: سلاح اصلی سایه و یک کاتانا است و به نوعی یک شمشیر بلند محسوب می‌شود. این شمشیر در مانگا طرحی تزئینی دارد.
 • زره بدنی اسلایم: یک زره مشکی که از اسلایم ساخته شده است. این زره می‌تواند حالت‌ها و شکل‌های مختلفی را از طریق جادو بگیرد. سید می‌تواند قسمت‌هایی از بدنش را برای افزایش حفاظت تقویت کند.
 • توپ اسلایم پرتاب‌شونده: گلوله‌های اسلایم که گرد و فشرده هستند و با سرعت بالا تکان می‌خورند. این توپ انرژی کافی برای نفوذ به جمجمه و قلب دو فرد مختلف را دارد.
 • شاخک‌های اسلایم (فقط در انیمه): سیال بودن اسلایم امکان ایجاد شاخک‌های انعطاف‌پذیر را فراهم می‌کند. این شاخک‌ها یادآور جادوی خون‌آشام‌ها هستند و می‌توانند در حمله و دفاع کاربرد داشته باشند.
 • سیم‌ها/نخ‌ها: سیم‌هایی از جنس فولاد تقویت‌شده یا رشته‌هایی مبتنی بر جادو که می‌توانند به عنوان سلاح‌های کشنده استفاده شوند. توان آن‌ها بسته به قدرت حریف می‌تواند متفاوت باشد.
 • دیلم: دیلم‌هایی برای حمل و نقل آسان و نامحسوس مناسبت هستند. وجود دسته‌ای ال شکل روی آن‌ها این امکان را به سید می‌دهد تا از این دیلم‌ها همانند تونفا استفاده کند.

دانستنی‌ها

 • نام گذشته او یعنی مینورو کاگنو به نوعی اشاره به عبارت «میدان سایه» دارد که شبیه به باغ سایه است.
  • نام خانوادگی او یعنی کاگنو حاوی کانجی به معنای «سایه» است.
 • سید کاگنو معنی دیگری نیز دارد. سید در اسپانیایی و عربی به معنای «ارباب» است، در حالی که کاگنو در ژاپنی به معنای «از سایه‌ها» است. ترکیب این زبان‌ها می‌تواند عبارت «ارباب سایه‌ها» را به دنبال داشته باشد.
 • سید اقلام کمیاب و گران‌قیمت مانند هنر و عتیقه‌جات را از اردوگاه‌های راهزنان مختلف جمع‌آوری کرده است. هدف او از این حملات این بوده است که به عنوان یک عالیجانت در سایه، زندگی راحتی داشته باشد. نقاشی کمیاب «جیغ» اشاره به یک نقاشی در دنیای واقعی به همین نام از ادوارد مونک دارد.
 • سید از این واقعیت که او مالک شرکت میتسوگوشی است غافل است و معتقد است هر پولی که داده شود وام خواهد بود.
 • در رمان تحت وب، سید اعلام کرده است که: «من تائوپودونگ هستم!» که این عبارت از خط موشک‌های سه مرحله‌ای کره شمالی گرفته شده است. نویسنده به دلایل نامشخصی در لایت ناول آن را به «اتمی» تغییر داده است.
 • فقط ده نفر «قدرت» را مستقیماً از سید دریافت کرده‌اند. این افراد شامل هفت سایه، کلر کاگنو، ویکتوریا (شماره ۵۵۹) و رز اوریانا (شماره ۶۶۶) هستند.
صفحات دیگر