بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

رز اوریانا

اشتراک‌گذاری

رز اوریانا

Rose Oriana

رز اوریانا - عالیجناب در سایه

نام مستعار

شماره ۶۶۶
جغد (رمان وب)

نژاد

انسان

جنسیت

مونث

سن

۱۷

بستگان

رافائل اوریانا (پدر؛ متوفی)
رینا اوریانا (مادر؛ متوفی)
کلارا اوریانا (خواهر کوچکتر؛ رمان وب)

پیشه

ملکه پادشاهی اوریانا
شاهزاده پادشاهی اوریانا (قبلا)
رئیس شورای دانش آموزی آکادمی میدگار (قبلا)
عضو شماره‌ها (قبلا)

اولین نمایش

جلد ۱ (لایت ناول)
چپتر ۹ (مانگا)
قسمت ۴ (انیمه)

صداپیشه

هاروکا شیرایشی

رز اوریانا (Rose Oriana) رئیس سابق شورای دانش آموزی آکادمی سلطنتی طلسم میدگار است، جایی که او از شاگردان برتر سید بود و همچنین شاهزاده پادشاهی اوریانا بود. با این حال او پس از قربانی شدن توسط توطئه فرقه دیابلوس با کد شماره ۶۶۶ به باغ سایه پیوست و بعدا پس از «حادثه رز سیاه» به عنوان ملکه جدید کشورش انتخاب شد.

شخصیت

رز به عنوان دختری بسیار مهربان، خونسرد، قوی، فداکار، کاریزماتیک و پاک‌دل به تصویر کشیده شده است. او با داشتن شخصیتی بسیار قابل اعتماد، به راحتی به دیگران اعتماد می‌کند و مفهوم فریب یا دروغ در درک او وجود ندارد. این خصوصیات به خوبی با اصل و نسب سلطنتی و تعهد او به خدمت خالص مطابقت دارد و عنوان برجسته شوالیه تاریکی را دارد. رز با داشتن احساس افتخار قوی مایل است از کسانی دفاع کند که نمی‌توانند از خود محافظت کنند و افراد با عزم تزلزل‌ناپذیر را تحسین می‌کند. علیرغم اینکه او در بالاترین رده‌های جامعه به عنوان یک شاهزاده به دنیا آمده است، اما هیچ بی‌اعتنایی یا تبعیضی نسبت به مردم عادی ندارد. او در جوانی حتی به طور مخفیانه با بچه‌های معمولی درگیر می‌شد و هویت واقعی خود را پنهان می‌کرد. رز مرتبا رفتار محترمانه و با ملاحظه‌ای نسبت به همه از خود نشان می‌دهد و نمونه‌ای از آن زمانی بود که با وجود شکست‌های مکرر و آسیب‌های قابل توجه، به سید به دلیل انعطاف‌پذیری او در دوئل‌شان احترام گذاشت. تحسین او برای سید زمانی عمیق‌تر شد که جانش را به خطر انداخت تا او را از دست تروریست‌های حمله‌کننده به مدرسه نجات دهد و منجر به ایجاد احساسات عاشقانه در او شد.

رز پس از نجات از دست قاتل راهزن و دیدن شمشیربازی زیبای او، به شمشیرزنی به عنوان یک هنر با پتانسیلی شگفت‌انگیز جلب شد. او پس از اینکه حقیقت را در مورد رابطه مادرش با کتسوهاتو فهمید و با انگیزه از سید که یک حلقه ازدواج برای او گذاشته بود، تصمیم گرفت تا با فرقه دیابلوس مبارزه کند و رز سیاه را متوقف کند تا پادشاهی اوریانا را نجات دهد و همین عزم به او اجازه داد تا تاج و تخت را در دست بگیرد و به ملکه بعدی اوریانا تبدیل شود.

رز به هدایایی که از عزیزانش می‌گیرد وابستگی عاطفی نشان می‌دهد. وقتی به باغ سایه پیوست و به او گفته شد که همه چیز را دور بیندازد و فراموش کند، او واقعاً صدمه دید، به خصوص وقتی لامبدا روپوشی که سید به او داده بود را از بین برد، که قلبش را شکست.

رز به محض تبدیل شدن به فرمانروای جدید پادشاهی اوریانا، موهای خود را تا شانه کوتاه کرد تا عزم خود برای تبدیل شدن به یک حاکم قوی برای دفاع از سرزمینش در برابر فرقه دیابلوس را نشان دهد. در حالی که سخنرانی‌های مربوط به فرمانروایی عالی بود، عشق پایدار او نسبت به سید عزم او را قطعی نگه می‌داشت تا پادشاهی اوریانا را بازسازی کند و با باغ سایه در جنگی نیابتی علیه فرقه هماهنگ باشد.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

رز قبل از اخراجش به عنوان قوی‌ترین دانش‌آموز در آکادمی سلطنتی طلسم میدگار در نظر گرفته می‌شد که بعد از آیریس میدگار نفر دوم بود. پس از تمرین با باغ سایه، او قادر بود به راحتی پرو آشات را شکست دهد و جانوران جادویی را تحت سلطه خود درآورد. پس از تبدیل شدن به ملکه جدید پادشاهی اوریانا، او همچنین قدرت سیاسی زیادی به دست آورد اما گفته شده است که این قدرت به دلیل محکومیت کلیسا و تحریم‌های بین‌المللی محدود است.

جادو

از همان ابتدا جادوی رز قوی بود، اگرچه به قدرت آیریس میدگار نبود و دارای توانایی شفا دادن افراد و خودش بود.

سطح جادوی او بر اساس استانداردهای آکادمی جادوی میدگار، رتبه A بود تا اینکه تحت تسلط شیطان قرار گرفت. در انیمه، جادوی رز در ابتدا به صورت زرد درخشان به تصویر کشیده می‌شد، تا اینکه قدرتی را از سایه دریافت کرد که آن را تقویت کرد و اکنون به رنگ سبز روشن نشان داده می‌شود. او قادر است نوع جادوی متعلق به سایه را حس کند که به تعبیر خودش مانند یک تاریکی بزرگ است و تنها پرتو نوری از آن عبور می‌کند.

پس از پیوستن به باغ سایه، رز متوجه شد که مهارت‌های او صرفا همان آموزه‌های استاندارد استخدام‌شدگان این گروه است. با وجود این استعداد او و دریافت قدرت سایه باعث شد تا رز رشد بسیار پرشتابی داشته باشد، اگرچه قلب سنگین او در مورد سرنوشت کشورش مانع بود.

تجهیزات استاندارد

  • شمشیر ریپیر: رز از شمشیر ریپیر (Rapier) در هنر رزمی خود استفاده می‌کند که در استفاده از آن سریع و زیرک است و همچنین از تمرینات خود در تقلید از سبک شمشیر سایه استفاده می‌کند.
  • زره بدنی اسلایم: به عنوان یک مبتدی در باغ سایه، رز پس از دریافت شماره ۶۶۶ شروع به استفاده از زرهی کرد و آن را در دوران تصدی خود همراه داشت. پس از یادگیری تطبیق‌پذیری این زره، او قادر شد حتی از آن به عنوان لباس خواب یا یونیفرم ۶۶۶ استفاده کند.

تکنیک‌های ویژه

فلش سریع

  • تکنیکی در میان شوالیه‌های تاریکی برای حرکت سریع و حمله در بازه‌ی یک ثانیه‌ای که برای بستن فاصله بین حریفان ضروری است.
    • فلاش پیشرفته: پس از پیوستن به باغ سایه، او روش تکامل‌یافته‌ای از فلاش سریع را آموخت که سرعت و زمان واکنش بیشتری داشت.

فلش شمشیر

  • رز با تزریق جادو به تیغه‌ی خود، می‌تواند دامنه و سرعت حمله شمشیر خود را افزایش دهد.

برش سریع

  • رز قادر است بسیاری از حریفانش را در یک حرکت با سرعت تطبیق فلش سریع بکشد.
صفحات دیگر