بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

واتسون

اشتراک‌گذاری
واتسون

ناحیه واتسون (Watson District) یکی از شش ناحیه نایت سیتی در Cyberpunk 2077 است. اینجا ناحیه‌ای است که بازیکن بازی را از آن شروع می‌کند. این ناحیه تحت نفوذ آسیایی‌ها است و ساختمان‌های آن زمانی تحت مالکیت شرکت‌ها بود. واتسون خانه‌ی مهاجرانی از چندین قومیت است. V یک واحد آپارتمان در یکی از ابرساختمان‌های این ناحیه دارد، و کلینیک ویکتور وکتور نیز در این ناحیه واقع شده است.

شرح

واتسون در اصل شهر نظامی نورث اوک بود. پس از جنگ شرکتی چهارم، این منطقه توسط پناهندگان اشغال شد و کمپ‌هایی را در اطراف این منطقه ساختند. با شروع بازسازی نایت سیتی، نورث اوک قدیم به توسعه واتسون تغییر نام داد و برنامه‌ریزی شد تا یک مرکز بزرگ شرکتی در آنجا ساخته شود.

برای مدتی واتسون یک منطقه پر رونق بود. مردم می‌توانستند از کلاب‌های مختلف، آسمان‌خراش‌ها، دفاتر شرکت‌ها، یک مرکز درمانی پیشرفته و حتی بزرگ‌ترین بازار سیاه در کل نایت سیتی بازدید کنند. بسیاری از شرکت‌های ژاپنی، در رقابت با غول آراساکا، میلیاردها یورودلار در این منطقه سرمایه‌گذاری کردند تا آن را شکوفا کنند. با این حال همه چیز پس از جنگ اتحاد تغییر کرد، زمانی که آراساکا به این شهر بازگشت. این اتفاق شرکت‌ها را خشک کرد و واتسون را برای همیشه تغییر داد. دوران شکوه واتسون بدون یک بخش مالی باثبات به پایان رسید؛ منطقه صنعتی نورث‌ساید که زمانی یک پارک فناوری پیشرفته بود، دیگر نمی‌توانست شغلی ایجاد کند. آراساکا از این خلاء اقتصادی استفاده کرد و منطقه را به نفع خود تصاحب کرد و سرانجام به بندر و اسکله‌ای که همیشه می‌خواست دسترسی پیدا کرد.

در سال ۲۰۷۷، واتسون به عنوان مکانی غمگین و ناامید دیده می‌شد. این شهر به عنوان یکی از فقیرترین مناطق شهر شناخته می‌شد و بسیاری از کارخانه‌ها و صنایع به طور کامل متروکه شده بودند. همچنین این ناحیه میزبان میدان نبرد باندهای میلستروم و تایگر کلاوز شد.

تایگر کلاوز در لیتل چاینا و کابوکی فعال بود. لیتل چاینا زمانی یک مرکز شهر محسوب می‌شد. این منطقه شهری با تراکم بالا با آسمان‌خراش‌ها است که در اواخر دهه ۲۰۴۰ پر از جمعیت مهاجران آسیایی شد. اینجا زمانی بهترین مکان در کل نایت سیتی بود، اما از آن زمان توسط بازار کابوکی تسخیر شده است.

کابوکی متشکل از کوچه‌های پر پیچ و خم باریک است که درست در کنار لیتل چاینا واقع شده است. در شب اینجا به بازاری برای ایمپلنت‌ها، اندام‌ها، استروئیدها و موارد دیگر تبدیل می‌شود. گفته می‌شود هر چیزی که بخواهید را می‌توانید در بازار کابوکی پیدا کنید. همین موضوع باعث شده است تا واتسون به هدفی برای اسکونجرز تبدیل شود، باندی بی‌رحم که اعضای بدن مردم را می‌رباید و در بازار سیاه می‌فروشد.

سایر نواحی واتسون متعلق به آراساکا است و ناحیه‌ای معروف به اسکله آراساکا است. این مکان برای افرادی که کارمند شرکت نیستند کاملا ممنوع است.

نواحی فرعی

  • اسکله آراساکا
  • کابوکی
  • لیتل چاینا
  • ناحیه صنعتی نورث‌ساید
صفحات دیگر