ویکی سایبرپانک

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آدام اسمشر

اشتراک‌گذاری

آدام اسمشر

Adam Smasher

آدام اسمشر - سایبرپانک

محل تولد

نیویورک، ایالات متحده

تاریخ مرگ

۲۰۷۷ (انتخابی)

محل مرگ

برج آراساکا

جنسیت

مذکر

خانواده

میچیکو آراساکا (معشوقه سابق)

نقش

محافظ یورینوبو
 رئیس امنیت آراساکا

وابسته به

ارتش ایالات متحده (قبلا)

صداپیشه

الک نیومن

نمایش در

بازی‌ها:
Cyberpunk 2020
Cyberpunk RED
کتاب‌ها:
Solo of Fortune 2
Pacific Rim Sourcebook
Firestorm Shockwave
سایر:

آدام اسمشر (Adam Smasher) یک سایبورگ سولو و رقیب مورگن بلک‌هند است. او برای شرکت آراساکا کار می‌کند و تا سال ۲۰۷۷ به جایگاه رییس بخش امنیت و محافظ شخصی یورینوبو آراساکا رسید.

آدام یک سایبورگ تمام عیار است که کمترین انسانیتی در او باقی مانده است. او رقیب مورگن بلک‌هند و کسی است که ضربه‌ی مرگباری را به جانی سیلورهند وارد کرد. آدام بعد از این که تحت تاثیر یک انفجار آرپی‌جی قرار گرفت، توسط آراساکا این انتخاب را دریافت کرد که یا بمیرد یا تبدیل به یک سایبورگ کامل شود. او که هیچ انتخاب دیگری نداشت و جنبه‌ی انسانی برایش اهمیت نداشت، قبول کرد تا به یک فرد ماشینی‌تر تبدیل شود.

آدم هیچ همدلی با مردم یا حتی همکارانش ندارد، اما آراساکا او را زنده نگه داشت تا به منظور کشتن دشمنان این شرکت مورد استفاده قرار گیرد. ظاهرا او فک پایین ندارد و سر یک ربات به بینی او متصل شده است.

بیوگرافی

۲۰۷۷

در سال ۲۰۷۷، آدام همچنان محافظ یورینوبو بود. او معمولاً او را تا پنت‌هاوس پلازای کونپکی همراهی می‌کرد. او حتی مهمان‌هایی مانند اویلین پارکر که برای بازدید از یورینوبو می‌آمدند را می‌ترساند.

 در مقطعی، هنگامی که دو مزدور یعنی وی و جکی ولز به پنت‌هاوس او نفوذ کردند تا یک رلیک بربایند، اسمشر همراه یورینوبو بود که پدرش سابورو برای صحبت با او وارد شد. اسمشر و محافظ سابورو یعنی گورو تاکمورا، اندکی قبل از اینکه یورینوبو پدرش را خفه کند، آنجا را ترک کردند. اسمشر تلاش کرد تا شاهدان این اتفاق یعنی وی و جکی را متوقف کند، اما آنها موفق به فرار شدند.

 پس از مرگ سابورو، یورینوبو مدیرعامل آراساکا شد و اسمشر را به عنوان رئیس امنیت ارتقا داد. در طول رژه یادبود سابورو، ساندایو اودا به اسمشر در مورد یک خرابکاری با هدف ربودن خواهر یورینوبو یعنی هاناکو آراساکا هشدار داد. اسمشر هشدارهای اودا را نادیده گرفت و اودا را به نافرمانی از یورینوبو متهم کرد. اما اودا در واقع درست می‌‌گفت و تاکمورا با کمک V به شناور هاناکو دسترسی پیدا کرد و او را ربود. اسمشر پس از آن یک تیم حمله‌ی آراساکا را رهبری کرد و شخصا هاناکو را نجات داد و دستور داد ربایندگان کشته شوند.

صفحات دیگر