ویکی Control

پولاریس (Polaris)

اشتراک‌گذاری

پولاریس

Polaris

پولاریس (Polaris) Control

نوع

موجود برون بعدی بر پایه رزونانس

وضعیت

فعال

منشا

Slidescape-36

وابسته به

اداره کنترل فدرال (از طریق جسی)

متحدان

پولاریس (Polaris) یک موجودیت برون بعدی بر پایه رزونانس است که از بُعد Slidescape-36 نشات گرفته است. پولاریس سال‌ها قبل توسط جسی فیدن کشف شد و این موجودیت به جسی و برادرش کمک کرد تا اسلاید پروژکتور را ببندند و به این ترتیب جانشان را حفظ کرد. هفده سال بعد از این ماجرا، جسی همچنان به طور ذهنی با پولاریس ارتباط داشت و از او راهنمایی‌هایی در جهت محافظت از خود دریافت می‌کرد.

شرح

پلاریس همانند هیس ظاهرا یک نیروی تشکیل شده از رزونانس است. جسی پلاریس را با ضمیر مونث خطاب می‌کند و او را یک متحد یا دوست می‌داند. پولاریس به مانند هیس قادر به پخش کردن رزونانس خود است و می‌تواند موجودات و اشیای جذب شده توسط هیس را پاکسازی کند. این موضوع که کدام رزونانس برتر از دیگری است مشخص نیست اما هر دوی آن‌ها غیر مادی و درون بعدی هستند. برخی افراد و موجودیت‌ها از جمله هدرون و جسی فیدن می‌توانند همانند تقویت‌کننده برای رزونانس پولاریس عمل کنند.

انگیزه‌های پولاریس نامشخص است، اگرچه جسی او را یک موجودیت خوب و مراقب می‌داند. در مقطعی کاسپر دارلینگ به واسطه هدرون شاهد بی‌خطر بودن پولاریس شد و پس از آن اقدام به طراحی تقویت‌کننده‌هایی رزونانس هدرون کرد تا برای محافظت از اداره در برابر هیس از رزونانس هدرون بهره بگیرد. پولاریس به نوعی ناجی بشریت در مقابل هیس است، با این حال پولاریس در زمان ربوده شدن دیلن توسط اداره هیچ اقدامی انجام نداد و پیش از هجوم هیس، جسی را به سمت برادرش هدایت نکرد. این موضوعات می‌تواند نشان‌دهنده انگیزه‌ها نهان او باشد. دیلن نیز وقتی تحت نفوذ هیس قرار داشت، به جسی گفت که پولاریس از او سوء استفاده می‌کند و هشدار داد که به او اعتماد نکند.