آزادسازی (Liberation)

آزادسازی

Liberation

مرحله قبلی

SOE

مرحله بعدی

Collateral Damage

بازی

Call of Duty: WWII

شخصیت های اصلی

کامیل روسو دنیس، رونالد رد دنیلز

گروه

مقاومت فرانسه همراه با لشکر پیاده نظام یکم

مکان

پاریس، فرانسه

تاریخ

۲۵ آگوست ۱۹۴۴

دشمنان

آلمان نازی، گشتاپو، هاینریش

نقشه

پاریس

آزادسازی (Liberation) یکی از مراحل کمپین بازی Call of Duty: WWII است که آزادسازی پاریس را نشان می‌دهد. در بخش ابتدایی بازیکن در نقش کامیل روسو دنیس، یک رهبر زن از مقاومت فرانسه بازی می‌کند، کسی به طور مخفی همراه با آتور کرولی به یک مرکز فرماندهی آلمانی نفوذ می‌کند.

او در ادامه فیشر را پیدا می‌کند و برای تبادل محموله مورد نظر به او اعلام آمادگی می‌کند اما فیشر به او می‌گوید که توسط گشتاپو زیر نظر است و به اتاق جنگ برود. فیشر همین طور اشاره می‌کند که از طریق دفتر هاینریش (Heinrich) به محل نام برده برود تا بخش‌های امنیتی را دور بزند. روسو زمانی که به طور پنهانی به دفتر مذکور می‌رود وقی می‌خواست پنجره را باز کند و از آن عبور کند، Heinrich وارد دفتر می‌شود. Heinrich با چند سوال و جواب به هویت واقعی روسو پی می‌برد و به او حمله می‌کند. روسو نیز موفق می‌شود تا او را با چند ضربه بکشد.

کمی بعد او با فیشر در اتاق جنگ ملاقات می‌کند و کیف خود که حاوی مدارک تقلبی سفر بود را با کیف فیشر که حاوی مواد منفجره بود عوض می‌کند. در همین هنگام مرکز فرماندهی آلمانی به دلیل کشته شدن Heinrich بسته می‌شود. روسو و فیشر به طور مخفی چند سرباز را دور می‌زنند و در نهایت مواد منفجره را روی دروازه‌های ورودی مرکز جاسازی می‌کنند. با سیگنال انفجار لشکر پیاده نظام یکم، SEO و مقاومت فرانسه به محوطه هجوم می‌آورند.

روند بازی

گیم پلی این مرحله متفاوت از سایر مراحل است. در بخش ابتدایی بازیکن در نقش روسو می‌بایست با سربازان آلمانی مکالمه و تعامل داشته باشد و به صورت مخفیانه اعمالاتی را انجام دهد. بعد از اتمام بخش مخفی بازیکن در نقش رونالد دنیلز همراه متفقین یعنی نیروهای آمریکایی، نیروی SEO بریتانیا و مقاومت فرانسه در هجوم به شهر و پس گرفتن پاریس شرکت می‌کند.

شخصیت ها