بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کاتسوکی باکوگو

اشتراک‌گذاری

کاتسوکی باکوگو

Katsuki Bakugo

کاتسوکی باکوگو - مدرسه قهرمانانه من

نام مستعار

کاچان
انفجار بزرگ

روز تولد

۲۰ آوریل

سن

۴ (اولین نمایش)
۱۴ (چپتر ۲-۱)
۱۵ (چپتر ۴-۳)
۱۶ (آرک فستیوال ورزشی تا آرک قهرمان تاریک)
۱۷ (در حال حاضر)

جنسیت

مذکر

کوسه

انفجار
یکی برای همه (موقتی)

محل تولد

نزدیکی استان شیزوکا

خانواده

ماسارو باکوگو (پدر)
میتسوکی باکوگو (مادر)

پیشه

دانش‌آموز

وابسته به

دبیرستان یو.ای.
آژانس اندوور

سبک مبارزه

محدوده نزدیک و دور

صداپیشه

نوبوهیکو اوکاموتو
ساچی کوکوریو (کودکی)

کاتسوکی باکوگو (Katsuki Bakugo) که همچنین توسط دوستان دوران کودکی خود کاچان (Kacchan) و با لقب قهرمانی‌اش انفجار بزرگ نامیده می‌شود، دانش‌آمیز کلاس 1-A در دبیرستان یو.ای. است که به عنوان یک قهرمان حرفه‌ای آموزش می‌بیند. او شخصیت اصلی ثانویه مجموعه Boku no Hero Academia محسوب می‌شود.

پیش‌زمینه

کاتسوکی باکوگو از کودکی در همان محلی بزرگ شد که ایزوکو میدوریا در آن بود. ایزوکو و سایر دوستان دوران کودکی کاتسوکی به او لقب «کاچان» را داده بودند. ایزوکو و پسران دیگر همیشه محسور استعدادهای طبیعی، اعتماد به نفس و انرژی کاتسوکی بودند. این ستایش‌ها باعث شده بود تا کاتسوکی نوعی غرور را در خود پرورش دهد و خود را برتر از سایر همسن و سالانش بداند. او اغلب برای ایزوکو قلدری می‌کرد و به او لقب «دکو» را داده بود. با وجود این ایزوکو همیشه در اطراف او حضور داشت.

کاتسوکی از کودکی همیشه آلمایت را تحسین می‌کرد چرا که این قهرمان شماره یک همیشه در برابر حریفانش پیروز بود. مدتی بعد کاتسوگی که یک کلاس اولی بود طی یک درگیری موفق شد چند کلاس چهارمی را شکست دهد. در حالی که ایزوکو شاهد این صحنه بود کاتسوگی گفت که قدرتمندترین قهرمان همیشه پیروز می‌شود و شرایط برایش اهمیتی ندارد.

زمانی که کاتسوکی کوسه‌اش را به دست آورد، تمایلات خشونت‌آمیزش به قلدری شدیدتر شد. او همیشه به خاطر کوسه‌ی قدرتمندش توسط سایر بچه‌ها مورد ستایش قرار می‌گرفت. او که باور داشت از همه بهتر است نگاهی مغرورانه به سایرین داشت مخصوصا ایزوکو که هیچ کوسه‌ای نداشت.

در مقطعی یک رویداد باعث شد تا رابطه‌ی بین ایزوکو و کاتسوکی سردتر شود. وقتی کاتسوکی از یک پل کوچک به درون آب سقوط کرد، ایزوکو سعی کرد با گرفتن دست کاتسوکی به او کمک کند اما کاتسوکی که فردی مغرور بود این موضوع را یک توهین تلقی کرد. در واقع کاتسوکی کمک گرفتن از فردی که پایین‌تر از او بود را شرم‌آور می‌دانست. به این ترتیب در سال‌های بعدی رابطه‌ی بین این دو با تنش‌هایی همراه شد.

توانایی‌ها

کاتسوکی باکوگو
قدرت مبارزه‌ی کاتسوکی

توانایی‌های کلی:کاتسوکی یکی از قدرتمندترین دانش‌آموزان کلاس 1-A است، به طوری که در آزمون ورودی یو.ای. رتبه نخست را به دست آورده است. شیوه مبارزه او کاملا هجومی است و قابلیت‌های کوسه او در رقابت‌های نزدیک بسیار کارایی دارد.

کاتسوکی در هنگام حادثه .U.S.J به تنهای قادر بود بر کوروگیری که یک شرور توانا است غلبه کند. بسیاری از قهرمانان حرفه‌ای از جمله آلمایت و شوتا آیزاوا قدرت‌های کاتسوکی را ستایش کرده‌اند. حتی لیگ شروران به قدرت بالای او اشاره کرده است. کاتسوکی یاکوگو در دومین مبارزه خود در برابر ایزوکو موفق به شکست دادن او شد.

قدرت بالا: کاتسوکی از قدرت فیزیکی بالاتر از میانگین برخوردار است. او در نبرد با شوتو تودورویکی که همتای قدرتمند او محسوب می‌شود قادر بود او را تحت فشار بگذارد. او همچنین در تقابل با ایزوکو در حالی که ایزوکو از ۵ تا ۸ درصد قدرت کوسه خود استفاده می‌کرد رقابتی تنگاتنگ داشت.

هوش بالا: با وجود این که او در ظاهر همانند فردی بی‌عقل می‌ماند اما کاتسوکی فردی باهوش و استراتژیک است. راهبردهای او مثل سایر همتایانش نیست بلکه او در میان نبرد حریفان خود را برانداز می‌کند و نقاط ضعف آن‌ها را پیدا می‌کند.

در هنگام فستیوال ورزشی یو.ای. او با استفاده از کوسه‌های هم‌تیمی‌های خود موفق به دریافت هدبندهای نیتو مونوما شد.

استعداد موسیقیایی: کاتسوکی در آرک فستیوال مدرسه یو.ای. در نواختن ساز درام مهارت بالایی را از خود نشان داد.

  • مهارت‌های رهبری
  • استقامت بالا
  • مهارت تکنیکی

کوسه

کاتسوکی باکوگو
تطبیق‌پذیری کوسه کاتسوکی در مبارزات

انفجار: این کوسه به کاتسوکی اجازه می‌دهد تا از کف دستان خود روغنی به منظور ایجاد انفجار ترشح کند. او اغلب از انفجارهای کوچک و قدرتمند برای به حرکت درآوردن خودش به سمت حریفان استفاده می‌کند. انفجارهای او به اندازه کافی قدرتمند هستند که کاتسوکی را بدون واکنشی از حریفان به سمت آن‌ها روانه کند. این موضوع همچنین در زمینه جاخالی دادن از حملات نیز کارایی بسیاری دارد.

کوسه موقتی

یکی برای همه: این کوسه به طور موقت از ایزوکو میدوریا به او منتقل شد. این موضوع باعث شد تا کاتسوکی میزان عظیمی از قدرت را در خود ذخیره کند و به طور قابل توجهی قدرت‌های فیزیکی‌اش تا حد یک ابر انسان پرورش پیدا کند. نتیجه‌ی این اتفاق سطحی باور نکردنی از قدرت، سرعت، چابکی و پایداری بود. همچنین این موضوع روی تقویت قدرت کوسه انفجار نیز تاثیرگذار بود.

آمار

تجهیزات

مچ‌بند نارنجک‌انداز: یک جفت مخزن ذخیره سازی که روی لباس قهرمانی کاتسوکی تعبیه شده است و روغن نیتروگلیسیرین-مانند او را ذخیره می‌کند. هنگامی که این مخزن‌ها پر شود، او می‌تواند ضامن نارنجک را بکشد تا یک انفجار متمرکز و بزرگ را آزاد کند.

نارنجک‌های آنی: در اطراف کمربند لباس قهرمانی او چندین محفظه قرار گرفته است که شبیه نارنجک‌های دستی است. این‌ها می‌توانند روغن نیتروگلیسیرین-مانند کاتسوکی را ذخیره کنند و ممکن است بعدا به عنوان نارنجک معمولی استفاده شوند.

زانوبندها: این زانوبندهای فلزی طوری طراحی شده‌اند که او بتواند «با زانوهایش بکُشد»، اگرچه او هنوز چنین استفاده‌ای از آن‌ها نکرده است.

واحد سیار سنگین سرکوبگر: تعدادی مسلسل با قابلیت جمع‌شوندگی در پشت لباس قهرمانی وجود دارد و روی شانه‌هایش سوار می‌شود و از روغن نیتروگلیسیرین-مانند او به عنوان مهمات استفاده می‌کنند.

صفحات دیگر