ویکی حمله به تایتان

تایتان غول‌پیکر

اشتراک‌گذاری

تایتان غول‌پیکر

Colossus Titan

تایتان غول‌پیکر - حمله به تایتان

نام‌های دیگر

عظیم‌الجثه
خدای تخریب

قد

۶۰ متر

توانایی‌ها

دگرگونی انفجاری، کنترل بر تولید بخار، اندازه بزرگ

وفاداری

تایتان غول‌پیکر یا عظیم‌الجثه (Colossus Titan) یکی از نه تایتان و اولین آنتاگونیست مجموعه حمله به تایتان است. این تایتان از نظر اندازه به شکل باورنکردنی بزرگ است و کنترل قابل توجهی بر بخار ساطع شده از بدن خود دارد، و علاوه بر آن کاربر قادر است قدرت دگرگونی خود را کنترل کند. در حال حاضر این تایتان در اختیار آرمین آرلرت است.

قابلیت‌ها و توانایی‌ها

دگرگونی انفجاری

اگرچه تمام تایتان‌ها هنگام تبدیل شدن مقادیر زیادی گرما و انرژی تولید می‌کنند، اما تایتان غول‌پیکر در سطح دیگری قرار دارد. کاربران آن می‌توانند انرژی تولید شده در حین تبدیل شده خود را برای اهداف مختلفی کنترل کنند. برای نمونه، هنگامی که برتولت به منطقه تراست حمله کرد، تحول او تنها باعث انفجار باد شد که برخی از کارآموزان را از بالای دیوار انداخت. با این حال، برتولت در طول نبرد در منطقه شیگانشینا یک انفجار بسیار بزرگتر را آزاد کرد که بخشی از شهر را ویران کرد و تعداد زیادی از سربازان دسته دیدبانی را کشت. آرمین آرلرت نیز از این توانایی در زمان حمله به لیبریو و برای نابودی همه ناوگان دریایی مارلیایی‌ها استفاده کرد.

اندازه

 تایتان غول‌پیکر برای اندازه باورنکردنی و ۶۰ متری‌اش شناخته می‌شود. این تایتان همچنین دارای قدرت جسمی بی‌نظیری است و قادر است دروازه بیرونی وال ماریا را با یک ضربه از بین ببرد.

انتشار بخار

توانایی منحصر به فرد  تایتان غول‌پیکر کنترل قابل توجه آن بر میزان بخار ساطع شده از بدنش است. در شرایط عادی، تایتان‌ها هنگام بازسازی زخم‌ها بخار تولید می‌کنند، با این حال تایتان غول‌پیکر قادر است مقدار زیادی بخار را به میل خود منتشر کند و از آن برای اهداف مختلفی استفاده کند. با انتشار مقادیر زیادی بخار به طور هم زمان، فشار و نیروی بخار باعث سوختن و دفع هر فرد نزدیک به تایتان می‌شود.

 با این حال استفاده از این توانایی عضلات تایتان را بی‌حرکت می کند. استفاده طولانی مدت از این توانایی نیز به تایتان صدمه وارد می‌کند و به تدریج توده عضلانی آن تقلیل می‌رود. در برخی شرایط ممکن است لازم باشد که تایتان عظیم‌الجثه‌ یک باره تمام بدن خود را تبخیر کند و ناپدید شود. در این صورت کاربر در معرض آسیب پذیری و سقوط از ارتفاع قرار می‌گیرد. اگرچه همراه داشتن ابزار تحرک همه-جانبه می‌تواند این خطر را پوشش دهد.

وارثان

حال

گذشته