ویکی حمله به تایتان

تایتان آرواره

اشتراک‌گذاری

تایتان آرواره

Jaw Titan

تایتان آرواره - حمله به تایتان

نام‌های دیگر

آرواره
تایتان در حال رقص

ارتفاع

۵ متر

توانایی‌ها

آرواره‌های قدرتمند، چنگال سخت شده، سرعت بالا، پرواز

وفاداری

تایتان آرواره (Jaw Titan) یکی از نه تایتان است که می‌تواند با آرواره‌ها و چنگال‌های قدرتمند خود تقریبا هر چیز را بشکافد. این تایتان همچنین به خاطر اندازه کوچکش به عنوان چابک‌ترین تایتان شناخته می‌شود. در حال تایتان آرواره در اختیار فالکو گرایس است.

توانایی‌ها و قابلیت‌ها

سرعت و چابکی

تایتان آرواره دارای سرعت و چابکی قابل توجهی است. این تایتان به اندازه‌ای سریع است که حتی می‌تواند یکی دیگر از نه تایتان که در خطر است را پشتیبانی کند. اگرچه تایتان آرواره نسبتا کوچک و ضعیف است اما تحرک آن در زمین‌هایی مثل جنگل تایتانی بسیار عالی است.

قدرت خرد کردن

تایتان آرواره همان طور که از نامش پیداست، قدرت باورنکردنی در آرواره‌ها و چنگال خود دارد، و به واسطه آن می‌تواند به طور موثر و ویرانگر در برابر سایر تایتان‌ها و سازه‌های بشری مقابله کند. پنجه‌های این تایتان به اندازه کافی محکم هستند که می‌توانند به حریفان زرهی و حتی پوسته کریستالی ایجاد شده توسط تایتان چکش جنگ آسیب جدی وارد کند. نیروی آرواره‌های آن نیز می‌تواند زره‌های سخت تولید شده تولید شده توسط ارن یگر و همچنین پوسته کریستالی مذکور را بشکند. قدرت این تایتان در میان کاربران می‌تواند متفاوت باشد، بعضی از آن‌ها مانند یمیر فقط دندان‌های سختی دارند، در حالی که فالکو و مارسل دارای بخش‌های زرهی در فک خود هستند که در برابر گلوله مقاوم است.

توانایی‌های فالکو گرایس

با توجه به تاثیر مایع نخاعی تایتان جانور که از زیک یگر گرفته شده است، تایتان فالکو قادر است ویژگی‌های موجود در پرندگان را نیز بدست آورد.

پرواز

همانند تجسم قبلی تایتان جانور، تایتان مربوط به فالکو قادر به ایجاد بال‌هایی روی بدن است که به آن امکان پرواز می‌دهد.

تاریخچه

تایتان آرواره همانند سایر نه تایتان پس از مرگ یمیر فریتز به وجود آمد. ۱۷۰۰ سال پس از مرگ او، تایتان آرواره در اختیار یک یا چند خانواده الدیایی که با هم درگیر بودند قرار گرفت. پس از این هفده قرن، کارل فریتز، پادشاه خانواده فریتز درگیری‌های موجود در الدیا را رها کرد و به جزیره پارادایس نقل مکان کرد. تایتان آرواره نیز در طول جنگ بزرگ تایتان‌ها توسط ملت مارلی تصاحب شد.

در حدود سال ۸۴۳، مارسل گالیارد به عنوان وارث قدرت تایتان آرواره انتخاب شد. او بعدا در هنگام جنگ بین مارلی و یک ملت دشمن از فرم تایتان خود استفاده کرد و با استفاده از این قدرت توپ‌های توپخانه دشمن را نابود کرد.

تایتان آرواره
خورده شدن مارسل توسط تایتان یمیر

در سال ۸۴۵، ملت مارلی عملیات جزیره پارادیس را آغاز کرد و مارسل، راینر براون، برتولت هوور و آنی لئون‌هارت به آن سوی اقیانوس و جزیره پارادایس فرستاده شدند. با این حال، در مقطعی قبل از حمله به منطقه شیگانشینا، یک تایتان به راینر نزدیک شد و تقریبا او را در چنگ داشت که مارسل خود را به خاطر نجات او به خطر انداخت و گرفتار آن تایتان شد. او با فرار رفقایش زنده زنده خورده شد. قدرت تایتان آرواره مارسل توسط یک دختر الدیایی به نام یمیر که حدود شصت سال به عنوان یک تایتان سرگردان بود، تصاحب شد.

یمیر تصمیم گرفت زندگی جدیدی را برای خود شروع کند و به قلمرو انسان‌ها راه یافت و به عنوان یک دزد در سرزمین‌های داخل دیوارها زندگی کرد. در این زمان، او داستان «کریستا لنز» را از اعضای کلیسای دیوارها و برنامه‌ی او برای پیوستن به دسته آموزشی ۱۰۴ام را شنید. یمیر به دلایل سیاسی و شخصی تمایل داشت با او دیدار کند و از این رو به همان دسته آموزشی پیوست.

وارثان

حال

گذشته