بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

الکسیوس

اشتراک‌گذاری

الکسیوس

Alexios

الکسیوس - Assassin’s Creed

تولد

۴۵۱ سال پیش از میلاد
اسپارت، لاکونیا، یوان

مرگ

آگوست ۴۲۲ پ.م. (۲۹ ساله)
کوه تایگتوس، لاکونیا، یوان

نژاد

انسان (دورگه)

وابسته به

دودمان اگیاد

بازیگر

مایکل آنتوناکوس

الکسیوس (Alexios) که همچنین با عنوان دیموس شناخته می‌شود، یک سیج از فرقه کاسموس، سازمانی در یونان باستان بود.

او از طریق مادرش میرین نوه‌ی لئونیداس یکم، پادشاه اسپارت و همچنین برادر ناتنی کاساندرا بود. میراث منحصر به‌ فردی که او داشت باعث شد تا در کودکی هدف فرقه کاسموس قرار بگیرد و یک پیشگویی دروغین توسط این فرقه در مورد او ارائه شود. این پیش‌گویی باعث شد تا او در کودکی از کوه تایگتوس به پایین پرتاب شود تا بمیرد.

با این حال او از این سقوط جان سالم به در برد و توسط کریسیس ربوده شد و دوران کودکی ظالمانه و عذاب‌آوری را متحمل شد. تربیت خشن او باعث شد تا ذهنش منحرف شود و تحت شستشوی مغزی قرار بگیرد تا به سلاحی برای فرقه تبدیل شود. او به قهرمان آن‌ها تحت نام دیموس تبدیل شد. در واقع اعضای فرقه او را فقط به‌عنوان یک جانور دیوانه می‌دیدند که به اهداف آن‌ها خدمت می‌کند.

فرقه که از کنترل بر بر الکسیوس راضی نبود، به دنبال ترور بقیه اعضای خانواده او رفت که شامل نیکولاس، میرین و کاساندرا می‌شد. در یک گردهمایی که توسط دیموس گردآوری شده بود، او برای اولین بار با خواهر گمشده خود که در قالب یکی از اعضای فرقه ظاهر شده بود ملاقات کرد تا محل اختفای مادرشان را به دست آورد.

در طی چندین سال بعد، با شدت گرفتن جنگ پلوپونز، دیموس به عنوان یک ابزار وحشیانه به خدمت به فرقه ادامه داد، در حالی که خواهرش اعضای این فرقه را یکی پس از دیگری ترور می‌کرد تا از خانواده‌اش محافظت کند. تلاش‌های کاساندرا در نهایت به شکست انجامید، چرا که دیموس پس از احساس گناه برای اعمال هیولایی‌اش سرانجام رد بالای کوه تایگتوس یک تقابل نهایی با خواهرش داشت که کاساندرا مجبور به کشتن او شد.

نمایش‌ها

صفحات دیگر