بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

گری (The Grey)

اشتراک‌گذاری
گری (The Grey)
ظاهر دیجیتالی جونو از داخل گری

گری (The Grey) نامی است که جونوی ایسو به وضعیتی در یک قلمروی دیجیتالی ناشناخته شبیه به زندگی پس از مرگ داده است. همچنین این وضعیت رایج‌ترین اشاره به وضعیت خودش به عنوان یک موجود برتر است.

تاریخچه

در زمان نامعلومی در عصر ایسو، یک ایسو به نام وجوویس پس از ایجاد تناسخ های انسانی از خود، آگاهی‌اش را به گری منتقل کرد. همه اقدامات نقشه‌ای برای رستاخیز فیزیکی در آینده بود که شامل استفاده از یک خنجر دو تیغه نیز می‌شد. چند سال پس از فاجعه بزرگ، وجوویس به عنوان خدای اتروسک مورد احترام قرار گرفت. حتی پس از اینکه حکیمان آینده‌اش طرح رستاخیز او را خنثی کردند، او شکست خورد و برای ابد به گری بازگردانده شد.

پس از آزادی او از محدوده معبد بزرگ که توسط دزموند مایلز در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲، با هدف نجات جهان از شراره خورشیدی انجام گرفت، جونو به عنوان یک هوش مصنوعی وارد شبکه‌های دیجیتالی جهانی شد. او با استفاده از این شبکه‌ها قادر به برقراری ارتباط و تسلط بر اشکال مختلف فناوری دیجیتالی شد و چندین حمله را علیه صنایع آبسترگو و سرورهای هلیکس انجام داد.

پس از تلاش ناموفق او برای گرفتن جسد یکی از کارمندان آبسترگو انترتیمنت که با کمک جان استندیش صورت گرفت، جونو تصمیم گرفت تا «ورود به گری» را تنها به عنوان پاداشی برای افرادی که به او خدمت کرده بودند امکان‌پذیر کند تا تحت رهبری او با سعادت زندگی کنند. در مکاتبات دیجیتالی بین جونو و همسرش آیتا که توسط کارمندان آبسترگو رمزگشایی شده بود، او ادعا کرد که کلی کاچمارک و دزموند مایلز از جمله کسانی بودند که آنجا را «ترک نخواهند کرد» و در داخل گری «با خوشبختی زندگی می‌کنند».

در اکتبر ۲۰۱۸، لیلا حسن در پرونده‌ی خود، گری را به عنوان «وجودی مجازی و نوعی زندگی پس از مرگ از ترکیب فناوری-معنویت» توصیف کرد.

نمایش‌ها

صفحات دیگر