بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

فیبی

اشتراک‌گذاری

فیبی

Phoibe

فیبی Assassin’s Creed

مرگ

۴۲۹ پ.م.
اودئون پریکلس، آتن، یونان

وابسته به

کاساندرا
پریکلس
آسپاسیا
مارکوس

صداپیشه

اولیویا لبدوا-الکسوپولو

حضور در

Assassin's Creed: Odyssey

فیبی (Phoibe) دختری آتنی بود که در اوایل جنگ پلوپونز شاگرد کاساندرا بود.

فیبی یتیمی در کفالونیا بود که دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشت و بعدها با کساندرا آشنا شد، کسی که اهل اسپارت بود و او نیز از سنین پایین در تبعید بود. شخصیت و پش‌زمینه‌ی زندگی هر دوی آن‌ها باعث شد تا رابطه‌ای قوی میان آن‌ها شکل بگیرد و کاساندرا برای فیبی مثل یک مربی باشد.

بیوگرافی

فیبی به عنوان یک یتیم در کفالونیا تحت حمایت مارکوس بود، کسی که کاساندرا را نیز تحت حمایت خود قرار داد.

در زمان حضورش در کفالونیا، او نادانسته به گروگان فرقه کاسموس تبدیل شد و اطلاعاتی را در مورد کاساندرا به آن‌ها داد. بعد از مدتی به دنبال یک سری رویداد کاساندرا از جزیره خارج شد.

مدت‌ها بعد فیبی به استخدام آسپاسیا، همسر پریکلس درآمد. در آنجا او دوباره با کاساندرا تجدید دیدار کرد، موضوعی که باعث شگفتی کاساندرا شد. او در کنار کار کردن برای آسپاسیا به کاساندرا نیز در رسیدن به اهدافش از جمله برچیدن اعضای فرقه و پیدا کردن خانواده‌ی او کمک کرد.

در سال ۴۲۹ پ.م. وقتی کاساندرا بعد از به دست آوردن اطلاعاتی از مادرش به آتن بازگشت، او متوجه شد که شهر در وضعیت آشفته‌ای قرار دارد. در همین زمان فیبی برای انجام کاری که آسپاسیا به او داده بود بیرون رفت و دیدار کوتاهی نیز با کاساندرا داشت، دیداری که برای آخرین بار صورت می‌گرفت.

به دنبال حوادثی، فرقه کاسموس اقدام به کشاندن فیبی به ادئون پریکلس کرد و او در آنجا کشت. کاساندرا از این موضوع مطلع شد و با رساندن خود به محل قاتلان فیبی را به کام مرگ فرستاد. کاساندرا از این اتفاق بسیار اندوهناک شد و با دوست جوانش خداحافظی کرد. سپس او به سقراط و بقراط گفت تا یک مراسم خاکسپاری مناسب برای فیبی تدارک ببینند.

دانستنی‌ها

  • فیبی یک نام یونانی است که از واژه فیبوس گرفته شده و به معنای «روشن، پاک» است.
صفحات دیگر