بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جن

اشتراک‌گذاری
جن
جنی دیده شده در خاطرات بسیم بن اسحاق

جن یا جین (jinn) بر اساس فرهنگ عربی یک موجود دارای ادراک است. در اسلام، آن‌ها در کنار فرشتگان و انسان‌ها، دسته سومی با حیات هوشمند هستند که فضای میانی بین روح و جسم را پر کرده‌اند. از این رو آن‌ها موجوداتی نامرئی با قابلیت تغییر شکل هستند. آن‌ها همانند انسان‌ها و بر خلاف فرشتگان دارای اراده آزاد هستند، و می‌توانند خوب یا بد باشند. برخلاف انسان‌ها که تصور می‌شود از خاک ساخته شده‌اند، گفته شده است که جن‌ها از «آتش بدون دود» و «بادهای سوزان» خلق شده‌اند.

داستان‌های تعامل جن‌ها با انسان‌ها در سراسر قرآن و آثار فولکلور مانند هزار و یک شب آمده است. در میان این روایت‌ها جن‌هایی وجود داشتند که توسط انسان‌ها اسیر شدند و به بردگی گرفته شدند. الطائر بن لااحد، یک اساسین در سال ۱۱۹۰ هنگامی که از مردی به نام ایمن در حال بازجویی بود، گفت که او «جنی نیست که دستور دهد» که به چنین داستان‌هایی اشاره داشت.

بیماری‌ها و اختلالات ذهنی نیز به حملات جن‌های بدخواه نسبت داده شده‌اند، گویی که ارواح بدخواهی هستند و بدن را تصرف می‌کنند. در قرن نهم، یک دزد بیست و شش ساله به نام بسیم بن اسحاق با کابوس‌های یک جن دست و پنجه نرم می‌کرد.

نمایش‌ها

  • Assassin's Creed: Altaïr's Chronicles (اولین اشاره)
  • Assassin's Creed: The Golden City (اولین اشاره)
  • Assassin's Creed: Mirage (اولین نمایش)
صفحات دیگر