ویکی مردگان متحرک

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کامن‌ولث

اشتراک‌گذاری

کامن‌ولث

The Commonwealth

کامن‌ولث - مردگان متحرک

نوع

تمدن

ایالت

اوهایو
ویرجینیا

وضعیت

فعال

سریال‌ها

مردگان متحرک
دریل دیکسون (اشاره شده)

کامن‌ولث یا جوامع مشترک‌المنافع (The Commonwealth) شهری محصور در سریال مردگان متحرک، واقع در اوهایو است. جمعیت بازمانده‌ی این شهر با اتحاد با شبکه گسترده‌ای از شهرستان‌های متحد در مناطق غرب میانه و جنوب، بیش از ۵۰۰۰۰ نفر است. کامن‌ولث توسط ویلیام میلتون، رئیس جمهور سابق ایالات متحده در سال ۲۰۱۱ تأسیس شد. ارتش کامن‌ولث به رهبری ژنرال مایکل مرسر، شهر را ایمن نگه می‌دارد و دیوار بزرگی را در اطراف پایتخت ساخته شده است که امنیت لازم برای تولید زیرساخت‌ها را فراهم کرد. پس از مرگ میلتون این جامعه بعدا توسط دختر او یعنی فرماندار پاملا میلتون رهبری شد.

در حالی که کامن‌ولث قادر به بازآفرینی جهان قدیم شد، اما در درون خود با یک الیگارشی خودکامه با مسائل طبقه‌گرایی و خشونت پلیس مواجه شد. نقش‌ها و طبقه اجتماعی ساکنان بر اساس مشاغل و موقعیت قبل از همه‌گیری بود. همچنین امتیازاتی به ساکنان و خانواده‌های آن‌ها که در ارتش ثبت نام کرده بودند اعطا شد. تا سال ۲۰۲۲، بسیاری از ساکنان طبقه پایین شروع به اعتراض به شرایط کردند. پس از افشاگری که توسط کانی از تریبون کامن‌ولث صورت گرفت، قیامی رخ داد که پسر فرماندار میلتون یعنی سباستین، و معاون فرماندار لنس هورنسبی به طور مستقیم مسئول مرگ چهل شهروند طبقه پایین شدند. این قیام منجر به مرگ سباستین شد.

در تلاشی برای سرکوب شورش‌ها، فرماندار میلتون گروهی را برای شروع یک قرنطینه احضار کرد، اما عواملی موفق شدند از دیوارها بالا بروند و دروازه‌ها را باز کنند و مردگان اجازه یافتند تا این شهر را زیر پا بگذارند. میلتون به ارتش دستور داد که جمعیت را به سمت مناطق فقیرنشین، دور از املاک طبقه بالا هدایت کنند. غیرنظامیان و ارتش کامن‌ولث، میلتون را به عنوان فرماندار سرنگون کردند و جمعیت را با تخریب املاک با مواد منفجره از بین بردند. میلتون به دلیل جنایاتش علیه کامن‌ولث و مردم از سمت خود برکنار و زندانی شد. ازیکیل ساتن جانشین او شد که سیاست‌های برابرخواهانه و دموکراتیک را اجرا کرد.

صفحات دیگر