ویکی توکیو غول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جوزو سوزویا

اشتراک‌گذاری

جوزو سوزویا

Juuzou Suzuya

جوزو سوزویا - توکیو غول

نام مستعار

ری سوزویا
جیسونِ CCG
آریمای بعدی
درو کننده

گونه

انسان

وضعیت

زنده

سن

۱۹ (توکیو غول)
۲۲-۲۳ (توکیو غول re:)

جنسیت

مذکر

تولد

۸ژوئن، ۱۹ ق.ح.ت.ف

نوع خون

AB

وابسته به

رستوران غول
CCG
جوخه سوزویا - فرمانده
جوخه اس۳ - فرمانده
TSC - ژنرال اژدها

بستگان

بیگ مادام (پرورش دهنده)

کویینکه

عقرب ۱/۵۶
۱۳ جیسون
آراتا جوکر

درجه

رده ۳
رده ۲
کلاس یکم (جوکر)
کلاس ویژه معاون (توکیو غول re:)
کلاس ویژه

اولین نمود

فصل ۴۷ (مانگا)
قسمت ۹ (انیمه)
فصل ۵ (رمان دوم)
توکیو غول: حبس (بازی)

جوزو سوزویا (Juuzou Suzuya) یک بازرس غول کلاس ویژه است. در گذشته او با نام ری سوزویا (Rei Suzuya) شناخته می‌شد. اولین همراه او یوکینوری شینوهارا بود و او در حال حاضر فرمانده جوخه سوزویا است.

او برای اولین بار به بخش ۲۰ اختصاص یافت تا در مورد خورنده بزرگ تحقیق کند. بعدها به بخش ۱۳ اختصاص داده شد تا همراه با جوخه‌اش به مورد فندوق‌شکن رسیدگی کند.

بعد از درگذشت کیشو آریما، فوروتا لقب آریمای بعدی را به سوزویا داد، و او به عنوان یک بازرس قدرتمند جدید در CCG، کنترل جوخه‌ی اس۳ را به دست گرفت.

پیش‌زمینه

ری سوزویا وقتی سن کمی داشت توسط یک غول قدرتمند و پرنفوذ به نام بیگ مادام (Big Madam) ربوده شد و مثل یک حیوان خانگی زیر دست این غول پرورش داده شد. او برای مشتریان غول نوعی سیرک اجرا می‌کرد و توسط بیگ مادام شکنجه می‌شد. سرانجام او با نام جوزو در رستوران غول به عنوان یک برده جنگی مشغول به فعالیت شد. زمانی که او برای اولین بار دست به قتل زد برای چند روز مریض شد، اما به مرور زمان حس تشخیصش بین عمل خوب و بد از بین رفت. بیگ مادام که جوزو او را با عنوان مادر خطاب می‌کرد، گاهی لباس دخترانه تن او می‌کرد چرا که در مورد بالغ شدن او و زشت شدنش نگران بود.

سرانجام با حمله‌ی CCG به رستوران، ری از زیر دست بیگ مادام خارج شد. او در حبس نگهداری می‌شد و در مورد رفتار خشونت‌آمیز او نگرانی‌های زیادی وجود داشت. یوکینوری شینوهارا با زبان نرم با او صحبت می‌کرد و به دیگر مقامات یادآوری می‌کرد که ری یک قربانی بوده است و سزاوار یک شانس دیگر است. در ۱۶ سالگی به آکادکی رفت، جایی که با خواهران دوقولوی یاسوهیسا همکلاسی شد. آنجا برای رفتار عجیب و خشنش مشهور شد و توسط همسالانش ترد می‌شد.

زمانی که او ۱۹ ساله شد، رئیس سونیوشی واشو شخصا او را به بازرس درجه ۳ منصوب کرد. در زندگی جدیدش او باید یک نام خانوادگی برای خود انتخاب می‌کرد و نام جوزو سوزویا را برگزید. او به عنوان همراه یوکینوری شینوهارا گمارده شد و به بخش ۲۰ فرستاده شد.

صفحات دیگر