جول (Joel)

جول

Joel

جول (Joel) - The Last of Us

نام‌های دیگر

جوئل میلر
تگزاس (توسط تس)
مرد دیوانه (توسط دیوید و آدمخوارها)

تولد

۲۶ سپتامبر، اوایل تا اواسط دهه‌ی ۱۹۸۰
آستین، تگزاس، ایالات متحده

سن

اواخر دهه‌ی ۴۰ (The Last of Us)
اوایل-اواسط دهه‌ی ۵۰ (Part II)

پیشه

نجار
قاچاقچی

وابسته به

شکارچیان (قبلا)
قاچاقچیان (قبلا)
الی

بستگان

تامی (برادر کوچکتر)
سارا (دختر)
ماریا (همسر برادر)
همسر سابق بی‌نام

صداپیشه و بازیگر

تونی بیکر

جول (Joel) شخصیت اصلی و قابل بازی The Last of Us، شخصیت کلیدی The Last of Us Part II، و شخصیتی جانبی در The Last of Us: Left Behind است.

جول یک بازمانده در آمریكای پسا آخرالزمانی است، جایی كه به دلیل عفونت مغزی کوردیسپس ویران شده است. شیوع این آلودگی قارچی منجر به نابودی ۶۰ درصد از انسان‌های سطح جهان شده است. جول پس از دست دادن تنها دخترش سارا در روزهای اولیه شیوع، تبدیل به یک قاچاقچی بی‌رحم و بدبین شد. او سرانجام وظیفه‌ی قاچاق و محافظت از دختری جوان به نام الی را بر عهده گرفت، دختری که کلید اصلی بقای بشر بود. با گذر زمان پیوند محکمی بین جول و الی شکل گرفت.

صداگذاری و موشن کپچر شخصیت جول توسط تروی بیکر انجام شده است.

پیش‌زمینه

جول در روز ۲۶ سپتامبر در اوایل دهه‌ی ۱۹۸۰ متولد شد و همراه با برادر جوان‌ترش تامی در تگزاس بزرگ شد.

اطلاعات زیادی در مورد کودکی جول وجود ندارد به جز این که او در زمان جوانی دوست داشته تا تبدیل به یک خواننده شود. بعدها جول برای مدت کوتاهی با زنی ازدواج کرد و صاحب دختری به نام سارا شد. او به خاطر مسئولیت‌های پدرانه‌ای که بر گردنش بود هیچ وقت فرصت رفتن به کالج را پیدا نکرد.

در مورد سرنوشت یا محل زندگی همسر سابق جول اطلاعاتی وجود ندارد. اما بنا بر مکالمه‌ای میان او و الی این موضوع روشن شده است که هر اتفاقی افتاده، صحبت کردن در مورد آن برای جول دردناک است. از همین رو او بخش عمده‌ای از زندگی خود را صرف پرورش تنها دخترش کرده است. این خانواده‌ی دو نفره در آستین یا جایی حوالی آن زندگی می‌کردند.

جول در دوران بزرگسالی به عنوان یک نجار ساختمانی کار می‌کرد. با وجود ساعت‌های زیادی که او مشغول کارش بود اما همچنان وقت زیادی را با سارا سپری می‌کرد و این موضوع از عکس‌های آن‌ها در خانه‌شان مشخص بود.

در ساعت‌های منتهی به شیوع عفونت، سارا یک ساعت جدید را به عنوان کادوی تولد به جول داد تا جایگزین ساعت شکسته‌اش شود. این ساعت به یک یادگاری محبوب تبدیل شد و جول در سال‌های آشفته پیش رو از آن به خوبی نگهداری کرد.