بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

استاکر

اشتراک‌گذاری

استاکر

Stalker

استاکر - The Last of Us

نام دیگر

مبتلا شده سطح دو

نمایش‌ها

The Last of Us
The Last of Us: Left Behind
The Last of Us Part II

استاکرها (Stalkers) سطح دوم افراد مبتلا شده هستند. افراد بین دو هفته تا یک سال پس از قرار گرفتن در معرض عفونت مغزی کوردیسپس به این مرحله می‌رسند.

خصوصیات

استالکرها دید و سرعت رانرها، و وحشی‌گری کلیکرها را دارند. بارزترین ویژگی‌های فیزیکی استالکرها عبارتند از صداهای متمایز غرغر کردن، رشد قارچ در سر و صورت، پژواک یابی کاذب و توانایی تشخیص قربانی از راه دور. آن‌ها دارای طبیعتی چابک و متکی به پنهان کاری هستند. استالکرها بسیار تهاجمی هستند و مستقیما به قربانی حمله می‌کنند. مرحله دوم از آلودگی ممکن است بین یک هفته تا یک ماه پس از شروع عفونت رخ دهد و تا یک سال طول بکشد.

اگرچه حمله‌ی گرفته شدن توسط آن‌ها را می‌توان رفع کرد، اما اگر حمله یک استالکر به نتیجه برسد، منجر به مرگ فوری قربانی در اثر از دست دادن خون یا عفونت می‌شود.

روش کار یک استالکر «پنهان شدن و کمین کردن برای قربانیان» است. صدای غرغر آن‌ها ممکن است از راه دور در مناطق مختلف شنیده شود، اما این فقط یک فضاسازی است و تهدیدی وجود ندارد.

استالکرها نسبتا کمیاب هستند و تنها دو بار در The Last of Us به عنوان دشمن اصلی با آن‌ها مواجه می‌شویم: یک بار در زیرزمین هتل در پیتسبورگ و یک بار در فاضلاب. آن‌ها همچنین در محتوای دانلودی Left Behind حاضر هستند که لی برای اولین بار به تنهایی با آن‌ها مواجه می‌شود. به طرز عجیبی، همه‌ی مکان‌های حضور آن‌ها یا سیل زده‌اند یا در نزدیکی آب قرار دارند.

در پارت دوم، استالکرها رفتار متفاوتی دارند و اغلب در سیاتل حاضر هستند. آن‌ها معمولا در ساختمان‌های متروکه و کم نور و پارکینگ‌ها یافت می‌شوند، اگرچه در فاضلاب و مناطق مترو نیز هستند. آن‌ها همچنین در مناطق جنگلی شهر به ویژه در قلمروی تحت کنترل سرافایت‌ها برجسته هستند. شناسایی استالکرها در حالت گوش دادن دشوار است. استاکرها در هنگام نزدیک شدن به آن‌ها بلافاصله فرار می‌کنند و در سایه‌ها پنهان می‌شوند و ساکت می‌مانند. آن‌ها فقط زمانی پرخاشگر می‌شوند که حمله‌ای با صدای بلند مانند شلیک گلوله یا انفجار صورت گیرد. هنگامی که به صورت گروهی با آن‌ها روبرو می‌شویم، آن‌ها پنهان می‌شوند و به صورت هماهنگ به طعمه خود حمله می‌کنند.

در زیرزمین بیمارستان یک نوع استالکر نادر و منحصر به فرد وجود دارد که خود را از دست رت کینگ رها کرده است. این نوع استاکر مانند سایر همتایان خود مخفی‌کار و زیرک است، اما دارای دوام تقویت‌شده‌ای است.

صفحات دیگر