بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

هاوکینز

اشتراک‌گذاری

هاوکینز

Hawkins

هاوکینز - استرنجر تینگز

نوع

شهر

موقعیت

شهرستان رون، ایندیانا، ایالات متحده

هاوکینز (Hawkins) یک شهر کوچک خیالی واقع در شهرستان رون در ایالت ایندیانا است که ۱۰٬۰۰۰ تا ۱۵٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

تاریخچه

تا قبل از سال ۱۹۸۳، هاوکینز شهری ساکت و بدون حادثه بود. آخرین زمانی که قبل از سال ۱۹۸۳ کسی مفقود شده بود مربوط به تابستان ۱۹۲۳ بود و آخرین خودکشی نیز در پاییز ۱۹۶۱ اتفاق افتاده بود. از مکان‌های مهم این شهر آزمایشگاه ملی و سری هاوکینز، یکی از چندین آزمایشگاه ملی بود که از تلاش‌های علمی جنگ جهانی دوم رشد کرده بود. این آزمایشگاه برای ساکنان شهر ناشناخته بود.

در نوامبر ۱۹۸۳، در حین آزمایشاتی در این آزمایشگاه به طور تصادفی دروازه‌ای به یک بعد دیگر باز شد و به یک موجود درنده اجازه ورود به هاوکینز را پیدا کرد. این هیولا ساکنان را ربود و آن‌ها را به سمت آپساید داون می‌کشاند. از جمله قربانیان آن ویل بایرز بود که پس از یک هفته ناپدید شدن به خانه برگشت و همین طور باربارا هالند که در آپساید داون کشته شد. وضعیت ناپدید شدن این افراد توسط عوامل آزمایشگاه هاوکینز پوشانده شد.

در سال ۱۹۸۴، در نتیجه‌ی ثبت شدن اعترافات سم اوونز توسط نانسی ویلر و جاناتان بایرز و ارائه شدن این اعترافات به موری باومن، آزمایشگاه هاوکینز به طور رسمی تعطیل شد. پس از آن گزارش شد که مرگ باربارا هالند در اثر نشت مواد شیمیایی از آزمایشگاه رخ داده است تا همچنان حقیقت رویداد آپساید ساید مخفی مخفی بماند، چرا که باومن معتقد بود مردم قادر به باور کردن ماجرای هیولا نیستند. دروازه آپساید داون توسط یازده بسته شد و ویل از کنترل حاکم آپساید داون یعنی مایند فلایر آزاد شد.

در مقطعی شهردار هاوکینز یعنی لری کلاین شروع به خرید زمینی در شرق هاوکینز کرد تا در آنجا شرکتی به نام صنایع استارکورت فعالت خود را آغاز کند و ساخت یک مرکز خرید را شروع کند. در تابستان ۱۹۸۵ این مرکز خرید افتتاح شد و بسیاری از مغازه‌ها و مشاغل در مرکز شهر هاوکینز مجبور به تعطیلی کسب و کار خود شدند و اعتراضاتی علیه شهردار شکل گرفت. با این حال بیشتر شهروندان از مرکز خرید استارکورت لذت می‌بردند، چرا که فروشگاه‌ها و رستوران‌های جدیدی در هاوکینز ایجاد شده بود. چیزی که در مورد این مرکز خرید برای شهردار کلاین و شهروندان هاوکینز ناشناخته بود، وجود یک پایگاه مخفی زیرزمینی روسی در زیر آن بود و در آنجا روس‌ها ماشینی را ساخته بودند تا به وسیله‌ی آن دروازه‌ای را به آپساید داون باز کنند. یکی از فروشگاه‌های این مرکز خرید بستنی‌فروشی اسکوپس آهوی بود که استیو هرینگتون و رابین باکلی در آنجا کار می‌کردند. این دو به همراه داستین هندرسون و اریکا سینکلر بعد از دریافت یک پیام رادیویی به زبان روسی قادر به کشف پایگاه آن‌ها شدند و به سختی موفق به فرار از آن پایگاه شدند.

جویس بایرز و رئیس پلیس هاوكینز یعنی جیم هاپر نیز پس از غیرفعال شدن نیروی جذب‌کننده در آهن‌رباها از حضور روس‌ها در هاوكینز اطلاع یافتند و یک دانمشند روسی به نام الکسی را یافتند. هاپر، جویس و موری باومن وقتی از قصد روس‌ها برای باز کردن دروازه به آپساید داون مطلع شدند، تلاش کردن تا این دروازه را دوباره ببندند. آن‌ها موفق به نفوذ در این پایگاه شدن و دروازه را بستند، اگرچه در این فرآیند هاپر جان خود را از دست داد.

سه ماه پس از تخریب مرکز خرید، هاوکینز به دلیل حوادث اخیر به کانون چندین تئوری توطئه تبدیل شد و همین طور شهردار کلاین به دلیل تامین بودجه از راه غیرقانونی برای ساخت این مرکز خرید دستگیر شد.

در مارس ۱۹۸۶ بسیاری از ساکنان هاوکینز باور پیدا کرده بودند که این شهر به خاطر میزان مرگ و میر زیاد و رویدادهای مرموز نفرین شده است. مدتی کوتاهی پس از آن این باورها با مرگ چند نوجوان به دست وکنا تقویت شد. شهروندان بی‌توجه به حقیقت به این نتیجه رسیدند که قاتلان مرتبط با کلاب هل‌فایر و آیین این کلاب است. بسیاری از ساکنان هاوکینز مسلح شدند و به دنبال اعضای این کلاب از جمله رهبر آن ادی مانسون گشتند که مظنون اصلی قتل‌ها بود. سرانجام وکنا به هدف خود رسید و مرزهای میان دنیای معمول با آپساید داون را شکست. در نتیجه‌ی این اتفاق شکاف‌های عظیمی در سراسر هاوکینز ایجاد شد که باعث پدیده‌های مصیبت‌بار شد و جان بسیاری را گرفت.

هاوکینز
نقشه‌ی هاوکینز
صفحات دیگر