بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آپساید داون

اشتراک‌گذاری

آپساید داون

The Upside Down

آپساید داون - استرنجر تینگز

نوع

بعد موازی
ارگانیسم
شبکه ذهنی

وارونه یا آپساید داون (Upside Down) یک بعد موازی با جهان معمول است. این بعد شامل کوه‌های پراکنده و سنگ‌ها شناور است که خانه‌ی گونه‌ای از شکارچیان انسان‌نما بودند. آپساید داون به نحوی از وضعیت اولیه خود تبدیل به یک کپی بی نقص از دنیای انسان‌ها شد.. با این حال بر خلاف دنیای انسانی این تجسم از آپساید داون حامل واین‌ها، هاگ‌ها، و غشاها، و کاملا خالی از حیات انسانی بود.

موجودات این بعد یک شبکه ذهنی را با هم به اشتراک گذاشته‌اند. این ارتباط ذهنی مشترک از طریق یک موجود قدرتمند به نام مایند فلایر میسر شده است که تحت کنترل هنری کریل است.

بیولوژی

آپساید داون هیچ حیات قابل تشخیصی فراتر از گیاهان و درختان و مناسبت برای انسان‌ها ندارد. در عوض این بعد دارای بیولوژی و اکوسیستم منحصر به فرد خود است. رشد بیولوژیکی گونه‌های مختلف مانند پیچک‌ها و غشاهای گوشت-مانند در سراسر این بعد متداول است. حیات این گونه‌ها ظاهرا شبیه به قارچ‌ها یا حیات گیاهان است.

موارد شناخته شده

  • مایند فلایر: ظاهرا تمام ارگانیسم‌های این بعد بخشی از یک شبکه ذهنی هستند که توسط موجودیتی به نام مایند فلایر کنترل می‌شود.
  • دموگورگن‌ها: آن‌ها شکارچی‌های انسان‌نما هستند که در این بعد سکونت دارند بخشی خطرناک و قدرتمند از ارتش مایند فلایر هستند.
  • تونل‌ها: در سال ۱۹۸۴ مجموعه‌ای از تونل‌ها در نزدیکی دروازه شکل گرفت. این تونل‌ها از زمین شکل نگرفته بودند و در واقع یک موجود عظیم بودند. هدف از این تونل‌ها واسطه‌ای برای آپساید داون به منظور تسخیر دنیای انسان بود.
  • گرده‌ها: اتمسفر آپساید داون با گرده‌هایی پر شده‌اند که همیشه در هوا وجود دارند. بعد از باز شدن دروازه‌ای به آزمایشگاه هاوکینز، این گرده‌ها در راهروها گسترش یافتند. این گرده‌ها بسیار سمی هستند، به طوری که با اسپری شدن مستقیم آن به صورت هاپر باعث غش کردن او شد.
  • دموبت‌ها: شکارچیانی خفاش-گونه که ساکن این بعد هستند. مشخص نیست که آن‌ها ارتباطی با دموگورگن‌ها داشته باشند اما ساختار دهان‌شان شبیه است. بنا بر گفته برادران دافر زمانی که یک دموبت تنها باشد «آنچنان خطرناک نیست»، اما «دسته‌ای از آن‌ها می‌تواند بسیار بسیار ترسناک و سریع باشد». در سال ۱۹۸۶ دموبت‌ها در آپساید داون حضور پیدا کردند که به وکنا مرتبط بودند.
صفحات دیگر