بوبا فت

بوبا فت

Boba Fett

بوبا فت - جنگ ستارگان

خاستگاه

کامینو

تولد

۳۲ ق.ن.ی، کامینو

نژاد

انسان (کلون)

جنسیت

مذکر

وابسته به

بوبا فت (Boba Fett) کلون بدون تغییر جانگو فت، و یک جایزه‌بگیر مندلورین بود که کد ژنتیکی او در طی سال‌های پایانی جمهوری کهکشانی باعث تولید یک ارتش از سربازان کلون شد. بوبا به واسطه زره مندلورین سفارشی، جنگ‌افزارهای مرگبار و فضاپیمای مهلک خود در دوران امپراتوری کهکشانی تبدیل به یکی از ترسناک‌ترین جایزه‌بگیران کهکشان شد و میراث پدرش را ادامه داد. او که از دوران کودکی در مهارت‌های رزمی آموزش دیده بود، در کار خود به یک افسانه تبدیل شد.

زمانی که جانگو فت توسط دارث سیدیوس، ارباب تاریکی سیت استخدام شد، او با توافق برای تبدیل شدن به الگویی برای ارتش بزرگ جمهوری، درخواست کرد تا یک کلون بدون تغییر را داشته باشد تا بتواند او را به عنوان پسرش بزرگ کند. بوبا فت برخلاف سربازان کلون که همه آن‌ها از طریق برنامه‌ریزی اصلاح شده بودند، یک تکرار ژنتیکی خالص بود. بوبا در سیاره خارج از کهکشان کامینو با پدرش بزرگ شد. بوبا و جانگو در مقطعی با اوبی-وان کنوبی شوالیه جدای روبرو شدند، که ورود او فت‌ها را مجبور کرد که در ۲۲ ق.ن.ی روی سیاره جئونوسیس با تیرانوس ملاقاتی داشته باشند. در مرحله ابتدایی از اولین نبرد جئونوسیس، بوبا شاهد مرگ پدرش به دست میس ویندو، استاد جدای بود، که همین موضوع باعث نفرت همیشگی بوبا از تمام جدای‌ها شد.

در زمان جنگ‌های کلون، فت پس از یتیم شدن در جمع جنایتکاران بزرگ شد. او به امید گرفتن انتفام از ویندو به خدمه اورا سینگ پیوست. با این حال نقشه آن‌ها با ناکامی همراه شد و این اتفاق باعث شد تا بوبا برای مدتی کوتاه به زندان بیفتد. پس از آن او خودش شروع به کار کرد و به عنوان یک جایزه‌بگیر در کنار افرادی مانند باسک و دنگار مشغول به فعالیت شد. در طول این سال‌ها، فت به عنوان یک مزدور توسط اربابان جنایی و همچنین امپراتوری استخدام می‌شد. در طول جنگ داخلی کهکشانی، او برای دارث ویدر فضاپیمای میلنیوم فالکون را تا سیاره بسپین ردیابی کرد، و سپس اجازه پیدا کرد تا کاپیتان هان سولو را برای یک گنگستر هات به نام جابا ببرد. یک سال بعد، اتحاد بازیابی جمهوری تلاش کرد تا سولو را در تاتویین نجات دهد، جایی که آن‌ها علیه مزدوران هات از جمله فت جنگیدند. در طول این نبرد، سولو به طور تصادفی ضربه‌ای را به جت‌پک فت وارد کرد که باعث مشتعل شدن آن و سپس سقوط فت به گودال سارلاک آدم-خوار شد. با این حال، فت از این رویداد جان سالم به در برد، اگرچه زره خود را از دست داد و برای سال‌ها در تاتوین باقی ماند و در این مدت فنک شاند را نیز التیام داد. فت و شاند بعدها اقدام به ردگیری یک جنگجوی مندلورین به نام دین جارین کردند، که زره فت را بازیابی کرده بود. بوبا فت با دین جارین توافق کرد تا در قبال گرفتن این زره، به او در محافظت از گروگو از دست ماف گیدیون و نیروهای امپراتوری کمک کند.