بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

پاتریک ستاره

اشتراک‌گذاری

پاتریک ستاره

Patrick Star

پاتریک ستاره - باب اسفنجی

سکونت

خیابان کانک ۱۲۴، بیکینی باتم، اقیانوس آرام

پیشه

بیکار
گاهی کارکن کراستی کرب

آموزش در

آموزشگاه قایقرانی خانم پاف

جنسیت

مذکر

دسته‌بندی

ستاره دریایی

حیوان خانگی

راکی
پیت

اولین نمایش

قسمت ۱

صداگذار

بیل فیجرباک

پاتریک ستاره (Patrick Star) یکی از ده شخصیت اصلی مجوعه باب اسفنجی شلوار مکعبی است. او بهترین دوست و یکی از دو همسایه باب اسفنجی است.

پاتریک یک ستاره دریایی صورتی رنگ چاق و ساده‌لوح است. صداگذاری این شخصیت توسط بیل فیجرباک انجام شده است و اولین نمایش او در قسمت اول کارتون باب اسفنجی بوده است.

او زیر سنگی در شهر آبی بیکینی باتم زندگی می‌کند. باب اسفنجی و اختاپوس دو  همسایه او هستند که در سمت راست خانه‌ی او زندگی می‌کنند.

او و باب اسفنجی اغلب اختاپوس را اذیت می‌کنند اگرچه این کار را نادانسته انجام می‌دهند و در واقع نیت بدی ندارند. پاتریک پسر هرب و مارجی ستاره، و برادر کوچکتر سم ستاره است.

بیوگرافی پاتریک

او به عنوان دومین فرزند مارجی و هرب ستاره متولد شد. زمانی که پاتریک و خواهرش سم بچه بودند، سم در دریا گم شد. پاتریک دیگر او را تا قسمت «سم خواهر بزرگه» ندید.

همان طور که در قسمت «جعبه اسرار» نشان داده شد، پاتریک و باب اسفنجی در زمان کودکی با هم دیدار کرده‌اند.

وقتی پاتریک بزرگ شد،‌ او از خانه‌ی پدری خود نقل مکان کرد و یک خانه سنگی را کرایه کرد که سرانجام مالک آن شد. او در کنار خانه اختاپوس زندگی می‌کند.

در قسمت «خانه قشنگ آناناسی» مشخص شد که پاتریک در مقطعی از خانه‌ی والدینش بیرون انداخته شده است و هرگز اجازه بازگشت پیدا نکرده است. از این رو او سنگ خود را ساخت که در واقع تنها یک آنتن ماهواره‌ای به آن اضافه کرده بود.

در مقطعی او به همراه فلتز فلاندر به کالج منطقه‌ای رفت، اگرچه او فراموش کرده است که در چه رشته‌ای مطالعه داشته و احتمالا موفق به فارغ‌التحصیلی نشده است.

یک روز، وقتی همسایه او یعنی اختاپوس در حال باغبانی بود، یک آناناس از یک کشتی به اقیانوس افتاد که روی باغچه اختاپوس سقوط کرد. در این زمان باب اسفنجی در حال یافتن خانه‌ای برای خود بود که در نهایت پس از مذاکره با آژانس املاک این آناناس را به عنوان خانه‌ی خود خرید. از این رو پاتریک با باب اسفنجی همسایه شد.

پاتریک در قسمت «به گریه افتاده» گواهینامه قایقرانی گرفت اما آن را از دست داد. او یک قایق موتوری را برنده شده بود که پس از خالی شدن بنزینش و ایستادن عقربه‌ی آمپر روی E با این تفکر که دیگر مصرف این قایق به «پایان» (End) رسیده، آن را دور انداخت.

در مقطعی دیگر او یک شعر را نوشت و آن را به بهای ۱۰۰ دلار به بیگشات رکوردز ارسال کرد تا تبدیل به یک آهنگ شود.

او در قسمت «ماهی جدید در شهر» حیاط خانه‌ی خود را به یک ماهی به نام هاوارد اجاره داد.

در مقطعی او به همراه باب اسفنجی، اختاپوس، آقای خرچنگ، سندی، و پلانکتون به قهرمان‌هایی مبدل شدند تا روی خشکی بروند و فرمول سری کربی پتی را از ریش برگر بازیابی کنند.

 

صفحات دیگر