بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اختاپوس هشت‌پا

اشتراک‌گذاری

اختاپوس هشت‌پا

Squidward Tentacles

اختاپوس هشت‌پا - باب اسفنجی

سکونت

خیابان کانک ۱۲۴، بیکینی باتم، اقیانوس آرام

پیشه

صندوقدار کراستی کرب
سرخ‌کن موقتی کراستی کرب
پرستار بچه و سرپرستی از پرل
مدیر سابق کراستی کرب ۲
کلارینتیست

آموزش در

مدرسه بیکینی باتم
دبیرستان

جنسیت

مذکر

دسته‌بندی

هشت‌پا

حیوان خانگی

اسنلی حلزون
صدفی بی‌نام

کارفرما

یوجین اچ. کربس

اولین نمایش

«درخواست کمک»

صداگذار

راجر بامپس

اسکوییدوارد جی. کیو. تنکلز (Squidward Tentacles) که بیشتر با عنوان اختاپوس هشت‌پا شناخته می‌شود، یکی از ده شخصیت اصلی مجوعه باب اسفنجی شلوار مکعبی است. او همسایه باب اسفنجی و پاتریک ستاره است و خانه‌اش بین خانه‌ی این دو قرار دارد. او یک اختاپوس فیروزه‌ای رنگ است که در یک سر جزیره ایستر زندگی می‌کند.

اختاپوس صندوقدار کراستی کرب است و از این شغل خود متنفر است. او فردی بسیار بدخلق، خودخواه و محافظه‌کار است. اختاپوس همچنین حداقل ۴۹۲ پرتره از خودش در خانه‌اش دارد و در مورد استعدادهای خودش مثل نواختن کلارینت متوهم است، اگرچه تقریبا همه او را فردی آزاردهنده قلمداد می‌کنند.

با وجود واژه‌ی «اسکوئید» (ماهی مرکب) در نام او، اما این موضوع در مصاحبه‌ها و قسمت‌های مختلف تائید شده که او یک هشت‌پا است. انیماتورهای این مجموعه باور داشتند که وجود هشت دست یا پا برای او می‌تواند زیاد باشد و انیمیشن او را بسیار پیچیده‌تر کند و از همین رو او با شش اندام به تصویر کشیده شده است. او به طور استثنا در سکانسی لایو-اکشن از قسمت «فشار» و به طور مختصر در قسمت «فروخته شده!» با هشت اندام نشان داده شده است.

بیوگرافی اختاپوس

اختاپوس به عنوان فرزند جف و خانم تنکلز متولد شد. پدرش او را به درستی پرورش داد و بسیار او را دوست می‌داشت. زمانی که اختاپوس بچه بود، او به مدرسه بیکینی باتم فرستاده شد.

او در دوران کودکی خود همیشه وقت ناهار مجبور بود کنار سطل زباله بنشیند، چرا که هیچکس او را دوست خود نمی‌دانست. در دوران نوجوانی او نوعی رقابت با باند موسیقی هم‌کلاسی خود یعنی اسکولیم فنسیسون پیدا کرد.

سال ۱۹۹۸ یا ژانویه ۱۹۹۹ او به همراه جیم به بخشی از کارکنان کراستی کرب تبدیل شد. در روزی که جیم از کراستی کرب رفت، اختاپوس با او صحبت کرد و بلافاصه موهای بلند و بلوند خود را از دست داد. مدتی بعد او با سرخ‌کنی که هنوز نامش مشخص نشده بود کار کرد. یک روز که اختاپوس در حال باغبانی بود ناگهان آناناسی از یک قایق سقوط کرد و باغچه‌ی او را نابود کرد. بعدا یک اسفنج به نام باب اسفنجی شلوار مکعبی به این آناناس نقل مکان کرد و از آن پس اختاپوس فردی بدخلق بوده است.

در مقطعی او به خاطر عدم تحمل همسایه‌هایش سعی کرد تا نقل مکان کند، اما آژانس املاک به خاطر این که باب اسفنجی و پاتریک هویت او را دزدیده بودند و او را فریب داده بودند، قبول نکرد تا خانه‌ی او را بفروشد.

در مقطعی دیگر او از بیکینی باتم به شهر تنکل ایکرس نقل مکان کرد، جایی که بسیاری از همتایان او در آنجا ساکن بودند. در آنجا او پی برد که شیوه‌ی زندگی مورد نظر او چقدر کسل‌کننده و غم‌افزا است.

در قسمت «عشق اختاپوس» این موضوع مشخص شد که او قبل از ورود اسکولویا به زندگی‌اش برای مدت‌ها هیچ رابطه‌ای نداشته است.

در نقطه‌ای او به همراه باب اسفنجی، پاتریک، آقای خرچنگ، پلانکتون، و سندی به روی خشکی رفت تا فرمول سری کربی پتی را از ریش برگر بازیابی کند.

در قسمت «شیرینی‌های شانس» او جایزه بدبخت‌ترین صندوق‌دار را در مسابقه بیکینی باتم برنده شد. متاسفانه آقای خرچنگ بلافاصله این جایزه نقدی را ربود.

اختاپوس در تاریخ ۶ مارس ۲۰۱۷ به خاطر یخ زدگی در فریزر کراستی کرب به مدت ۲۰۰۰ سال در زمان سفر کرد و به آینده رفت.

صفحات دیگر