ویکی ظهور قهرمان سپر

گلس

اشتراک‌گذاری

گلس

Glass

گلس - ظهور قهرمان سپر

لقب

خانم گلس
بانو گلس

نژاد

فرد روح

جنسیت

مونث

پیشه

دارنده سلاح تابع

سطح

۴۰ (دنیای رافتالیا)

سلاح

بادبزدن تابع

اولین نمایش

قسمت ۱۰ (انیمه)
جلد ۴، فصل ۱۶ (مانگا)
جلد ۳، فصل ۱۳۲ (لایت ناول)

صداگذار

مگومی هان

گلس یا گلاس (Glass) فردی از نژاد افراد روح است. بعدا مشخص شد که او یک نگهدارنده سلاح تابع یعنی قهرمان بادبزن از جهانی دیگر است.

شخصیت

گلس فردی سخت، سرد و جدی است. او وفاداری شدیدی به دنیای خود و کیزونا دارد و همچنین افتخار می‌کند که یک جادوگر و قهرمان تابع است.

او به دلیل وفاداری شدید به دنیای خود حاضر بود حتی چهار قهرمان افسانه‌ای دنیای دیگر را حفظ دنیای خود بکشد.

او در ماموریت‌های خود جدی است و دوست ندارد دوستانش را پشت سر بگذارد. به تدریج بیان جدی او در کنار کیزونا تغییر کرد و او به فردی دوستانه‌تر و شادتر تبدیل شد.

پیش‌زمینه

گلس از نژاد افراد روح آمده است. او شاگرد یک مدرسه معروف هنرهای رزمی بود که با شرکت در مراسمی تصمیم گرفت مسئولیت نگهداری از بادبزن تابع را بر عهده گیرد. فرد منتخب باید با امپراتور اژدهای شیطانی که مردم کشور را ویران کرده بود مبارزه می‌کرد.

در ابتدا گلس به دلیل تولدش از شرکت کردن در این مراسم محروم شده بود، با این حال وقتی تمام شاگردان مدرسه توسط سلاح رد شدند، او امکان حضور پیدا کرد و برگزیده شد. سایر شاگردان که از انتخاب او عصبانی بودند با او قطع رابطه کردند و از او خواستند که دیگر به آنجا برنگردد. شاگردان فکر می‌کردند که گلس در این ماموریت می‌میرد و آن‌ها امیدوار بودند که خودشان برای استفاده از این انتخاب شوند. از این رو آن‌ها بین خود می‌جنگیدند.

کیزونا یکی از قهرمانان افسانه‌ای بود که در کشور همسایه احضار شده بود و در این مسیر با گلس آشنا شد و به او کمک کرد، چرا که او نیز همین ماموریت را داشت. آن‌ها با هم به جنگ امپراتور اژدها رفتند و آن را شکست دادند. بعدا، آن‌ها به دوستان صمیمی هم تبدیل شدند و گلس به کشوری که کیزونا در آن احضار شده بود رفت و در آنجا زندگی کرد.

پس از حوادثی متعدد، کیزونا در یک هزارتوی گریزناپذیر گرفتار شد. جهان گلس به دلیل فقدان یک قهرمان اصلی و نا آگاه بودن از وجود قهرمانان دیگر در آستانه نابودی قرار گرفت.

گلس كه راه دیگری برای نجات دادن دنیای خود نمی‌یافت، به واسطه‌ی یک پژوهش روی متنی باستانی که توسط کشور لارک صورت گرفته بود، به این موضوع پی برد كه امواج پدیده‌ای پیرامون ادغام دو یا چند چهان به یکدیگر است و این موضوع می‌تواند منجر به افزایش عمر یک جهان بشود. برای این هدف دارندگان سلاح تابع باید قهرمان‌های اصلی سمت دیگر موج را می‌کشتند تا از نابودی جهان مخالف مطمئن شوند.. از این رو گلس و همرزمانش به جهانی که نائوفومی در آن احضار شده بود سفر کردند تا قهرمانان افسانه‌ای آنجا را بکشند.

صفحات دیگر