بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

Separate Ways (سال ۲۰۲۳)

اشتراک‌گذاری

مسیرهای جدا

Separate Ways

Separate Ways (سال ۲۰۲۳) - رزیدنت ایول

بازی

تعداد مراحل

۷ چپتر

محوری؟

بله

روش باز شدن

محتوای دانلودی قابل خرید

پلتفرم‌ها

پلی‌استیشین 5
پلی‌استیشین 4
ایکس‌باکس سری ایکس/اس
استیم

Separate Ways (مسیرهای جدا)یک محتوای قابل دانلود (DLC) برای بازی رزیدنت ایول ۴ (۲۰۲۳) است. این محتوا در تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳ در کنار به روز رسانی محتوای اضافی مینی The Mercenaries منتشر شد.

داستان

در سال ۲۰۰۴، ایدا وانگ توسط آلبرت وسکر استخدام شد تا یک نمونه از کهربا (The Amber) و داده‌های تحقیقاتی افشا شده آن را بازیابی کند. او موفق شد تا با دکتر لوئیس سرا ناوارو، یکی از محققان فرقه لوس ایلومینادوس که قدرت و ویژگی کهربا را کشف کرده بود، معامله کند. ایدا در ازای دریافت نمونه کهربا و داده‌های تحقیقاتی آن، باید او را از منطقه والدلوبوس خارج می‌کرد. با این حال، قبل از اینکه لوئیس بتواند این معامله را عملی کند، او به همراه سایر محققان به اجبار با انگل لاس پلاگاس آلوده شدند. لوئیس قبل از اینکه به طور کامل تحت کنترل درآید، موفق شد تا آن را خارج کند و به والدلوبوس فرار کند. او قبل از اینکه دستگیر و به قلعه سالازار منتقل شود، کهربا را جایی مخفی کرد.

قبل از اینکه لیان به قلعه برسد، ایدا خود را به آنجا رساند و موفق شد تا لوئیس را از سیاه‌چال سالازار آزاد کند. به این ترتیب لوئیس می‌توانست یک ویال از کهربای پلاگاس را که برای او پنهان کرده بود تهیه کند، با این حال ایدا توسط یکی از مجریان سالازار به نام پسانتا به یک انگل منحصر به فرد پلاگاس آلوده شد. ایدا در حالی که سعی می‌کرد با لوئیس دیدار کند و از پسانتا فرار کند، در این میان به طور مخفیانه به لیان نیز در مبارزه با لوس ایلومینادوس نیز کمک می‌کرد. همان‌طور که عفونت او بدتر می‌شد، رئیس بی‌حوصله ایدا یعنی آلبرت وسکر نیز به طور دوره‌ای جویای وضعیت می‌شد. او در نهایت به لوئیس پیوست که متوجه آلوده شدن او شد و او را متقاعد کرد تا مواد لازم برای یک سرکوب‌کننده انگل را جمع‌آوری کند تا به این ترتیب عفونت‌های او، لیان و اشلی را بتواند کاهش دهد. شرایط وقتی وخیم‌تر شد که حال ایدا در مجاورت با کهربا بدتر شد و این دو باری دیگر مجبور شدند از هم جدا شوند تا سرکوبگر در دسترس قرار بگیرد. در حالی که لوئیس به لیان و اشلی کمک می‌کرد، ایدا موفق به کشتن پسانتا شد که باعث شد انگل خود را استفراغ کند. پس از کشتن آن، او سعی کرد دوباره لوئیس را پیدا کند، اما متوجه شد که کراوزر او را برای دستیابی به کهربا کشته است.

ایدا به لیان کمک کرد و به طور مخفیانه یک ردیاب را روی او گذاشت و و سپس برای یافتن کراوزر جدا شد و به تاسیسات جزیره لوس ایلومینادوس رفت. ایدا شاهد بود که کراوزر کهربا را به سدلر می‌دهد. در مقطعی وسکر وسیله‌ای را برای دور زدن امنیت تأسیسات در اختیار او گذاشت. پس از اطلاع از اینکه وسکر قصد دارد این جزیره را منفجر کند و هیچ توجهی به زنده ماندن اشلی ندراد، ایدا از پرونده‌های لوئیس برای خرابکاری در بمب‌ها استفاده کرد و سپس از طریق ردیاب لیان موقیعت سدلر را ردیابی کرد. او موفق به نجات لیان و اشلی شد و سدلر را شکست داد، اما در یک فرصت که گارد او پایین بود، سدلر او را گرفت و اسیر کرد. لیان در نهایت به نجات ایدا رفت و این دو قادر به کشتن سدلر و کهربا سرانجام بازیابی شد. ایدا پس از ترک جزیره با وسکر تماس گرفت تا در مورد هدف او برای استفاده از کهربا مطمئن شود. وقتی وسکر اعلام کرد که یک طلوع جدید را به بهای تلفات میلیاردی رقم خواهد زد، ایدا منزجر شد و خلبان خود را مجبور به تغییر مسیر کرد.

وسکر از خیانت ایدا و دستکاری بمب‌ها باخبر شد، چرا که جزیره هنوز سالم بود. او پس از دیدن جسد کرازر، ناامیدانه اعلام کرد کند که «عصر انسان» به زودی پایان خواهد یافت که به رویدادهای Resident Evil 5 اشاره داشت.

صفحات دیگر