بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

نمسیس

اشتراک‌گذاری

نمسیس نوع تی

Nemesis-T Type

نمسیس - رزیدنت ایول

نام ژاپنی

ネメシス-T型

‌بر پایه

تاریخ ساخت

قبل از سپتامبر ۱۹۹۸

ساخته شده از طریق

عفونت اولیه ویروس-تی
انگل گونه NE-α

‌ هدف

کاربرد به عنوان نیروی نظامی

نمسیس نوع تی (Nemesis-T Type) مجموعه‌ای آزمایشی از سلاح‌های بیو ارگانیک بود. نمسیس گونه تی در آزمایشگاه شماره‌ی ۶ آمبرلای اروپا ساخته شد و اوج پروژه‌ی نمسیس محسوب می‌شد. این هیولای هوشمند و قدرتمند به واسطه‌ی کاشت انگل‌های NE-α درون میزبان‌های T-103 ایجاد شد. چندین نمسیس گونه T ساخته شده است که تنها یکی از آن‌ها برای تجربه‌ی مبارزه شناخته شده است. این هیولا به طور خلاصه با نام نمسیس شناخته می‌شود و آن هیولایی که به راکون سیتی فرستاده شد با لقب «تعقیب‌کننده» نیز شناخته می‌شود. در بازسازی Resident Evil 3 این هیولا با نام نمسیس مورد اشاره قرار می‌گیرد.

پیش‌زمینه

هدف نهایی داروسازی آمبرلا ساخت سلاح بیو ارگانیک برای فروش به ارتش ایالات متحده بود تا با درآمد به دست آمده از آن، روی برنامه‌ی اصلاح نژادی خود سرمایه‌گذاری کند. تا سال ۱۹۸۸ آمبرلای ایالات متحده و آمبرلای اروپا برای رسیدن به این هدف در تلاش بودند. آزمایشگاه آرکلی آمبرلای ایالات متحده پروژه‌ی تایرنت را شروع کرد که هدفش ایجاد جهش‌های انسانی بدون از دست رفتن هوش بود. آزمایشگاه شماره‌ی ۶ آمبرلای اروپا نیز در همین زمان پروژه نمسیس را آغاز کرد که هدفش ایجاد موجودات ارگانی انگلی بود که این انگل می‌توانست عملکردهای مغز سلاح بیولوژیکی میزبان را فرا بگیرد.

هر دوی این پروژه‌ها ابتدا به بن بست خوردند اما پس از ده سال در تابستان ۱۹۹۸، آمبرلای ایالات متحده با موفقیت مجموعه‌ای از کلون‌های ژنتیکی تحت عنوان T-103 را ساخت. در این مقطع پروژه نمسیس نیز دوباره شروع به فعالیت کرد و آمبرلای اروپا تعدادی از کلون‌های T-103 را در اختیار گرفت تا از آن‌ها به عنوان نمونه‌های آزمایشی استفاده کند. کاشت انگل‌های NE-α در بدن این کلون‌ها با موفقیت همراه بود و عملکردهای مغز میزبان‌ها بدون کشته شدن آن‌ها در اختیار گرفته شد. با این حال مدتی بعد، حداقل دو تا از این نمسیس‌ها از خود احساسات نفسی غیر منتظره و خود-آگاهی نشان دادند و از آزمایشگاه فرار کردند.

فرم‌ها و جهش‌ها

فرم اول

نمسیس

نمسیس در فرم اول خود داری قدی بیش از ۸.۷ فوت است. او در این فرم بسیار سریع است و می‌تواند در چند ثانیه با برداشتن چند قدم بزرگ یا یک جهش خود را برساند. این موجود دارای قدرت فوق بشری است و می‌تواند ماشین‌ها و تکه‌های بزرگ آوار را به راحتی کنار بزند.

فرم دوم

نمسیس

پس از قرار گرفتن در معرض یک رشته انفجار، پوشش نمسیس تقریبا به طور کامل از بین رفت. توانایی‌های احیا کننده انگل NE-α قادر به حفظ فرم انسان‌نمای او در فرآیند بازسازی نشده است.

در این فرم، نمسیس بیشتر شبیه به یک حیوان وحشی شده و روی چهارپا حرکت می‌کند. او در این شکل حداقل سه برابر بزرگتر شده، یک چشمش ناپدید شده، استخوان‌هایش ضخیم‌تر و متراکم‌تر شده، و دست و پاهایش تبدیل به چنگال شده است.

فرم سوم

نمسیس پس از غوطه‌ور شدن در مواد شیمیایی، جهش بیشتری پیدا کرده و اجساد دیگر به ویژه اجساد زامبی‌ها و هانترها را جذب می‌کند. ابتدا نمسیس فرمی پیله-شکل داشت که بعد از باز شدن توده‌ای بزرگتر را نشان داد که بخش بزرگی از محوطه را فرا گرفت. نمسیس در این فرم دارای دو بازوی بزرگ و چند بخشی است که برای حمله به هدف خود از آن استفاده می‌کند. او در این فرم سر و فک خود را حفظ کرده است، اما دارای اندازه‌ای بزرگتر و چند ردیف دندان است.

صفحات دیگر