ویکی رزیدنت ایول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

شرکت آمبرلا

اشتراک‌گذاری

شرکت آمبرلا

Umbrella Corporation

شرکت آمبرلا رزیدنت ایول

تاریخ بنیان

دهه‌ی ۱۹۸۰
تاسیس آمبرلا فارماسیوتیکالز در ۱۹۶۷

بنیان‌گذاران

  • آزول ای. اسپنسر
  • جیمز مارکوس
  • ادوارد اشفورد

تاریخ انحلال

۲۰۰۳

مرکز فرماندهی

نامشخص

افراد کلیدی

شرکت آمبرلا (Umbrella Corporation) یک مجموعه شرکت جهانی با چندین شرکت تابعه بود که از دهه‌ی ۱۹۷۰ تا اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰ در صنایع مختلف فعال بود.

آمبرلا در داروسازی، تولید و فروش لوازم آرایشی مصرفی و شیمیایی، تولید ماشین‌های صنعتی، مواد غذایی، صنعت حمل و نقل و گردشگری فعال بود. مجموعه‌ی گسترده از شرکت‌های تابعه آمبرلا باعث شده بود تا به طور هدفمند فعالیت‌های غیرمجاز این شرکت نیز پوشش داده شوند.

مدت کوتاهی پس از تاسیس شرکت تابعه دارویی تحت عنوان آمبرلا فارماسیوتیکالز (Umbrella Pharmaceuticals)، آمبرلا روی به توسعه‌ی سلاح‌های بیولوژیکی برای استفاده‌ی نظامی در سراسر دنیا آورد. این دسیسه‌ای جهانی برای انباشت ویروس‌های مرگبار بود که به طور علنی پیمان سلاح‌های بیولوژیکی ۱۹۷۲ را نقض می‌کرد.

آمبرلا فارماسیوتیکالز به واسطه‌ی پژوهش روی واکسن‌هایی برای ویروس‌ها قادر بود فعالیت‌های خود را پوشش دهد. دیگر شرکت آمبرلا مانند کمپانی لاین پاراگوس که در زمینه توریسم فعال بود، از حمل و نقل مسافران در سراسر اقیانوس اطلس درآمد کسب می‌کرد و این راهی برای انتقال نمونه‌های سلاح ویروسی از آفریقای غربی نیز بود. این در حالی بود که صنایع آمبرلا برای توسعه‌ی تسحیلات ضد بیو-ارگانیک مسئولیت داشت.

هدف حقیقی آمبرلا در واقع انحصار یک صنعت سودآور نبود بلکه اصلاح نژاد انسان بود. این موضوع را فقط مدیران شرکت‌های بزرگ آن می‌دانستند، کسانی که هدف مشترکشان در همین راسته فراهم کردن منابع مالی برای «پروژه وسکر» بود. پروژه‌ای که منجر به تولد نژادی تقویت-یافته از ابرانسان‌ها می‌شد که تمدن بشریت را برای نسل‌ها پیشرفت می‌داد و البته بنیان‌گذاران آمبرلا همانند خدایان بر آن‌ها حکمرانی می‌کردند. این پروژه با از دست رفتن تمام کاندیدها (به جز دو نفر) تا سال ۱۹۹۸ میسر نشد.

شرکت آمربلا به دنبال عواقب رویداد تخریب راکون سیتی و مجبور شدن به جبران خسارات در سال ۲۰۰۳ منحل شد. آمبرلا ورشکسته شد و شرکت‌های فرعی آن نیز در طول یک سال بسته شدند.

صفحات دیگر