ویکی رزیدنت ایول

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بلو آمبرلا

اشتراک‌گذاری

بلو آمبرلا
نشان بلو آمبرلا

شرکت آمربلا (Umbrella Corporation) که به اختصار آمبرلا کو. نامیده می‌شود، یک کمپانی نظامی خصوصی است که در سال ۲۰۰۷ توسط کارکنان سابق شرکت آمبرلای اصلی بعد از ورشکستگی آن تاسیس شد.

نام مستعار این شرکت تحت عنوان بلو آمبرلا (Blue Umbrella) آن را از شرکت اصلی متمایز می‌کند.

تاریخچه

بعد از نابود شدن راکون سیتی در سال ۱۹۹۸، شکایت بزرگی علیه شرکت آمبرلا انجام شد و این شرکت مسئول مرگ ۱۰۰ هزار نفر شناخته شد و آمبرلای آمریکا که شرکت مرکزی آمبرلا در آمریکا بود از تجارت در آنجا منع شد. به خاطر این شرایط سهام شرکت سقوط کرد و پروژه‌های سلاح های بیولوژیکی آن‌ها هم به دست تروریست‌ها افتاد و وارد بازار سیاه شد. شکایتی که علیه آمبرلا در سال ۲۰۰۳ انجام شد این شرکت را در کل جهان ورشکسته کرد.

در سال ۲۰۰۷ دارایی‌های این شرکت در آمریکا به بخشی از کارمندان اولیه شرکت برگدانده شد، افرادی که می‌خواستند یک شرکت نظامی خصوصی را تاسیس کنند. این شرکت به خاطر این اسم آمبرلا را حفظ کرد تا مردم به این نتیجه برسند که این  شرکت افتضاحاتی را که انجام داده را می‌خواهد پاک کند.

بعد از گذشت چند سال، شرکت توانست اعتبار خوبی به دست آورد و این اعتبار به قدری بود که BSAA هم درستکاری آن‌ها را تایید کرد. در سال ۲۰۱۷ وقتی آمبرلای آبی ماموریتی برای خنثی کردن فعالیت‌هایی داشت، BSAA کریس ردفیلد را فرستاد تا به این گروه کمک کند. اگرچه کریس در این مقطع آن‌ها را همراهی کرد و ایتن وینترز را نجات داد، اما او همچنان نسبت به آمبرلای آبی بی‌اعتماد بود.

اعضا

صفحات دیگر