بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

آلچینا دیمیترسکو

اشتراک‌گذاری

آلچینا دیمیترسکو

Alcina Dimitrescu

آلچینا دیمیترسکو - رزیدنت ایول

تاریخ تولد

پیش از ۱۹۵۰

تاریخ مرگ

۹ فوریه ۲۰۲۱

مکان مرگ

قلعه دیمیترسکو

وابسته به

چهار خاندان
خانواده دیمیترسکو

پیشه

کنتس
بانوی قلعه دیمیترسکو
عضو چهار خاندان

جنسیت

مونث

قد

کمتر از ۲۹۰ سانتی متر

نمایش‌ها

صداگذار

مگی رابرتسون

مدل

هلنا مانکوفسکا

آلچینا دیمیترسکو (Alcina Dimitrescu) که بیشتر با عنوان لیدی دیمیترسکو شناخته می‌شود، یک انسان و کنتس جهش‌یافته، و رئیس خانواده دیمیترسکو است. او اهل یک کشور اروپای شرقی و ساکن قلعه دیمیترسکو است، قلعه‌ای که از قرون وسطی توسط این خاندان اداره می‌شده است. او حداقل بین دهه‌های ۱۹۵۰ تا ۲۰۲۰ قتل‌های پرخشونتی را انجام داده است.

پیش‌زمینه

آلچینا دیمیترسکو وارث نهایی قلعه دیمیترسکو بود، قلعه‌ای قرون وسطایی که بر فراز یک دهکده کوهستانی بی‌نام در اروپای شرقی قرار داشت. در دوره‌ای قبل یا در دهه ۱۹۵۰، آلچینا با زنی مرموز به نام مادر میراندا تماس پیدا کرد که توسط مردم محلی به عنوان چهره‌ای تیره و تاریک مورد پرستش قرار می‌گرفت. این زن لیدی دیمیترسکو را به یک انگل مبتنی بر مولد به نام کادو آلوده کرد. این انگل به دیمیترسکو قدرت فوق انسانی، قابلیت‌های بازسازی و پنجه‌های بلند اعطا کرد. علاوه بر این انگل روند پیری او را در ۴۴ سالگی متوقف کرد که این موضوع نشان می‌دهد او در اوایل دهه ۱۹۰۰ متولد شده است. اما او به دلیل ارث بردن یک بیماری خونی از اجدادش، مجبور شد تا برای حفظ قدرتش گوشت و خون انسان را مصرف کند و از این رو اهالی دهکده از او بیم پیدا کردند.

چند سال بعد لیدی دیمیترسکو احتمالا به کمک میراندا، با استفاده از تخم‌های انگل کادو سه موجود حشره-مانند را ایجاد کرد که در شکل زنان انسانی می‌توانستند ظاهر شوند. دیمیترسکو نام آن‌ها را دنیلا، بلا و کاساندرا گذاشت و از آن‌ها به عنوان دخترانش یاد کرد. این سه زن بدون هیچ سوالی از آلچینا اطاعت می‌کردند و همانند دیمیترسکو از خون تغذیه می‌کردند. با این حال آن‌ها با آلچینا متفاوت بودند، زیرا آن‌ها می‌توانستند خود را به دسته‌ای از حشرات ریز تبدیل کنند و نقطه ضعف‌شان هوای سرد بود. از این رو آن‌ها همیشه در محدوده قلعه محبوس بودند.

خانواده دیمیترسکو با خانواده نجیب‌زاده بنوینتو، مورو و هایزنبرگ ارتباط تنگاتنگی داشتند و در کنترل منطقه با آن‌ها اتحاد داشتند. این خانواده از خون قربانیان برای ایجاد نوعی شراب به نام Sanguis Virginis استفاده می‌کردند. با وجود اتحاد این خانواده‌ها اما لیدی دیمیترسکو گاهی با لردهای دیگر به ویژه کارل هایزنبرگ درگیری داشت. او در خلوت خود از این موضوع ابراز تاسف می‌کرد که فرد مورد علاقه میراندا نیست.

در سال ۲۰۲۱، ایتن وینترز توسط هایزنبرگ دستگیر شد و نزد مادر میراندا و اربابان چهار خاندان برده شد که آلچینا نیز در میان‌شان بود. او با این ادعا که دخترانش «دوست دارند از خارجی‌ها پذیرایی کنند» از میراندا خواست که ایتن را به او بسپارد. با این حال، میراندا تصمیم گرفت به هایزنبرگ اجازه دهد تا ایتن را داشته باشد و این موضوع باعث بحث و جدال بین دیمیترسکو و هایزنبرگ شد.

ایتن پس از فرار از دست هایزنبرگ با امید یافتن دختر ربوده شده‌اش وارد قلعه دیمیترسکو شد.

بیولوژی

آلچینا در نتیجه‌ی عفونت کادو (Cadou) توانایی‌های احیاکنندگی، چنگال‌های تیز قابل جمع شدن، و زندگی ابدی به دست آورد، و ظاهر فیزیکی او در سن ۴۴ سالگی حفظ شد. آلچینا به خاطر یک عارضه جانبی از بیماری خونی که قبلا در او وجود داشت، مجبور شد برای حفظ وضعیت خود به طور منظم مقدار زیادی از خون و گوشت انسان را مصرف کند که همین امر باعث رشد غیر انسانی قد او شد. از همین رو او مجبور است برای گذشتن از درهای قلعه‌ی خود خم شود.

وقتی ایتن با خنجر گل‌های مرگ به آلچینا ضربه زد، او به موجودی شبیه به اژدها جهش یافت و چیز زیادی از فرم انسانی او باقی نماند. در این فرم او به راحتی قادر به پرواز بر بام قلعه بود و از قدرت بالایی بهره می‌برد. با این حال بقایای انسانی او یک نقطه ضعف حیاتی بود که او را در معرض حملات سلاح معمولی قرار می‌داد.

دانستنی‌ها

  • نام خانوادگی آچینا یعنی دیمیترسکو (Dimitrescu) نامی با ریشه یونانی (دیمتریوس) است که از نسخه رمانیایی آن استفاده شده است. با این حال در نسخه‌ی انگلیسی بازی حرف انتهایی آن تلفظ نمی‌شود.
  • لیدی دیمیترسکو بعد از جهش یافتن اشاره می‌کند که تنها ایتن و میراندا این فرم او را دیده‌اند. یادداشت‌های یافته شده در آزمایشگاه میراندا نیز به ویژگی‌های جهش او اشاراتی داشته و تائید می‌کند که دیمیترسکو دارای «میزانی از کنترل» روی فرم خود است.
  • فرم جهش‌یافته او بر اساس واژه‌ی رمانیایی دراکول (dracul) به معنی اژدها است. نام دراکولا نیز از همین واژه گرفته شده است.
  • بر اساس گفته‌ی خدمتگذار، آلچینا از یک رژ لب سفارشی استفاده می‌کند که بسیار گران قیمت است.
  • قابلیت آلچینا در تولید چنگال از نوک انگشتانش شبیه به قابلیت شخصیت لاست در مجموعه «کیمیاگر تمام‌فلزی» است. صداگذار ژاپنی هر دوی این شخصیت‌ها یک فرد است.
صفحات دیگر