مری لینتون

مری لینتون

Mary Linton

مری لینتون Red Dead

بازی

Red Dead Redemption 2

جنسیت

مونث

خانواده

آقای گلیس (پدر)
مادری بی‌نام
جیمی گلیس (برادر)
آرتور مورگان (نامزد سابق)
بری لینتون (شوهر)

مری لینتون (Mary Linton) یک شخصیت جانبی در داستان Red Dead Redemption 2 است.

تاریخچه

پیش‌زمینه

مری گلیس در دوران جوانی خود رابطه‌ای عاشقانه و عمیق با آرتور مورگان پیدا کرد، اما متاسفانه این رابطه به خاطر وابستگی آرتور به باند ون در لیند و مخالفت خانواده‌ی مری، به خصوص پدرش از بین رفت.

مری در نقطه‌ای پس از این ماجرا سرانجام با بری لینتون ازدواج کرد، اما بری از بیماری ذات‌الریه رنج می‌برد و مرگش مری را به یک بیوه تبدیل کرد. از طرف دیگر خانواده‌ی او نیز به تدریج به بیراهه رفت. جیمی برادرش عضو یک فرقه‌ی معتصب به نام چلونیا شد. پدرش نیز به مرور مصرف الکلش بیشتر شد و روی به قمار آورد و دارایی خانواده را به باد داد.

Red Dead Redemption 2

چپتر Horseshoe Overlook

مری لینتون بعد از سال‌ها دوباره با آرتور تماس گرفت. او از آرتور کمک خواست تا جیمی را متقاعد به ترک چلونیا بکند. آرتور نسبت به رابطه‌ی نه چندان مناسب خود با خانواده‌ی گلیس نگران بود اما اذعان کرد که حداقل شرایط بهتری نسبت به جیمی دارد. اگر آرتور درخواست مری را قبول کند، به این ترتیب او جیمی را تعقیب خواهد کرد و او را متقاعد به ترک فرقه می‌کند. او سپس جیمی را به ایستگاه قطار ولنتاین و پیش مری می‌برد. مری و جیمی با قطار به خانه بر می‌گردند و مری از آرتور به خاطر کمکش تشکر می‌کند.

آرتور از این موضوع که چطور مری می‌تواند او را مجبور به انجام کاری کند و این که او نمی‌تواند درخواست او را رد کند، در تعجب بود.

چپتر Saint Denis

مری بعدها در مورد پدرش از آرتور کمک خواست که این موضوع باعث عصبانیت آرتور شد. مری از او التماس کرد تا کمک کند و سعی کرد رفتار پدرش با او را توجیه کند. اگر آرتور قبول کند، او مری را برای رفتن به سوی آقای گلیس همراهی خواهد کرد. بعد از رسیدن به آنجا پدر مری با توهینی به دخترش محل را ترک خواهد کرد. آرتور و مری او را تا خیابانی دنبال کردند و متوجه شدند که گلیس یک گل سینه را که مادر مری به دخترش هدیه داده بود را گرو گذاشته است. مری با عصبانیت با پدرش رو در رو شد و آرتور نیز گل سینه را از خریدار پس گرفت.

پس از آن آرتور پیشنهاد داد تا مری را به واگن برقی برساند. در طول راه مری از آرتور خواست تا آن‌ها به تئاتر بروند. اگر آرتور قبول کند رابطه‌ی آن‌ها گرم‌تر از پیش می‌شود. بعد از رسیدن به واگن برقی مری از وضعیت ناگوار زندگی خود گریه و زاری کرد. آرتور اقرار کرد که او می‌خواهد فرار کند و با او باشد، اما توضیح داد که نمی‌خواهد مری صدمه‌ای ببیند، و این که افرادی در باند هستند که برای او اهمیت دارند. آرتور به او قول داد تا خیلی زود پولی به دست آورد تا آن‌ها با هم فرار کنند.

بعدها آرتور نامه‌ای را از مری دریافت کرد که حاوی حلقه‌ی نامزدی بود که آرتور سال‌ها پیش به او داده بود. او در نامه از آرتور خداحافظی کرد و اقرار کرد که برای آرتور پشت سر گذاشتن زندگی‌اش غیر محتمل است. او همین طور از خاموش شدن رابطه‌شان عذرخواهی کرد. او امیدوار بود که این حلقه به زوج عاشق دیگری کمک کند. بعدها این حلقه به جان مارستون رسید و او از این حلقه برای خواستگاری از ابیگیل استفاده کرد.

مدت‌ها بعد در پایان داستان مری به دیدار قبر آرتور رفت و برای از دست رفتن او اشک ریخت.

حضور در ماموریت‌ها

  • “We Loved Once and True I” (تنها صدا)
  • “We Loved Once and True II”
  • “We Loved Once and True III”
  • “Fatherhood and Other Dreams I” (تنها صدا)
  • “Fatherhood and Other Dreams II”
  • “Goodbye, Dear Friend” (تنها صدا)
  • “Red Dead Redemption” (تنها صدا)
  • “American Venom”