بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

Red Dead Redemption 2

اشتراک‌گذاری

رد دد ریدمپشن ۲

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 Red Dead

توسعه دهنده

راک‌استار سن دیگو
راک‌استار نورث

ناشر

راک‌استار گیمز

تاریخ عرضه

۴ آبان ۱۳۹۷
۲۶ اکتبر ۲۰۱۸

سبک

تیراندازی اول-شخص/سوم-شخص
اکشن-ماجرایی
وسترن

موتور

Rage

مودها

تک‌نفره، چندنفره

رده‌بندی سنی

بزرگسال (M)

پلتفرم‌ها

پلی استیشن 4
ایکس باکس وان
پلی استیشن 4 پرو
ایکس باکس وان ایکس

فضای مورد نیاز کنسول

حداقل ۱۰۵ گیگابایت

بازی Red Dead Redemption 2 یک عنوان اکشن-ماجرایی با مضمون غرب وحشی است که توسط راک‌استار گیمز توسعه و انتشار یافته است. این بازی در تاریخ ۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ بر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه شد.

بازی Red Dead Redemption 2 سومین عنوان در مجموعه‌ی Read Dead و دنباله‌ای بر Red Dead Redemption، محصول سال ۲۰۱۰ محسوب می‌شود. Red Dead Redemption 2 نمایانگر یک جهان باز و پهناور است که از منظر دوربین اول-شخص یا سوم-شخص ارائه می‌شود.

داستان

زمینه

آرتور مورگان و باند ون در لیند بعد از یک سرقت ناموفق مجبور به فرار می‌شوند. این باند با وجود ماموران فدرال و بهترین شکارچیان تبهکار برای زنده ماندن باید در منطقه‌ی اصلی و ناهموار آمریکا اقدام به غارت و سرقت کنند. عمیق شدن و تشدید تهدیدهای داخلی منجر به جدایی باند می‌شود و آرتور باید میان آرمان‌های خودش و وفاداری به باندی که در آن رشد کرده یکی را انتخاب کند.

خلاصه داستان

صفحه‌ی ویژه: داستان Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 در سال ۱۸۹۹ و در غرب وحشی جریان دارد. بازی داستان آرتور مورگان، عضو باند یاغی داچ ون در لیند را شرح می‌دهد.

در سال ۱۸۹۹، بعد از این که یک عملیات سرقت در شهر غربی بلک‌واتر (Black Water) با شکست مواجه شد، داچ ون در لیند و باندش مجبور به گریختن از مخفیگاه خود در بلک‌واتر شدند. آن‌ها برای فرار از قانون سعی کردند تا از کوهستان غربی عبور کنند.

اعضای این باند به این شرح بودند: آرتور مورگان، جوانی به نام جان مارستون، هوزئا متیوز که مرد مورد اعتماد داچ بود، بیل ویلیامسون، خاویر اسکوئلا، لنی سامرز، چارلز اسمیت، شان مک‌گوایر، آنکل، ابیگیل رابرتز، مولی اوشی، تیلی جکسون، سایمون پیرسون، لئوپولد استراوس، کارن جونز، سوزان گریمشاو، جوزیا ترلونی، مری-بث گاسکیل و رورند سوانسون.

داچ به منظور تامین سرمایه و عملی کردن فرارشان تصمیم به سرقت یک قطار گرفت که این قطار متعلق به فردی ثروتمند به نام لویتیکوس کورنوال بود. کورنوال که از این اقدام خشمگین شده بود برای گرفتن انتقام اقدام به استخدام آژانس کارآگاهی پینکرتون کرد و به این ترتیب دو مامور به نام میلتون و راس برای دستگیری باند داچ فرستاده شدند. به همین سبب باند مجبور بود به طور مداوم یک قدم از مامورا جلوتر باشد تا گرفتار آن‌ها نشود. در تمام این مدت مورگان و سایر اعضای باند مشغول انجام کارها و سرقت‌هایی بودند تا بودجه مورد نیاز خود را تامین کنند و این در حالی بود که داچ به آن‌ها قول یک سرقت بزرگ را می‌داد تا آزادی آن‌ها تامین شود.

با این حال سرقت‌های آن‌ها به مرور خطیرتر و ناموفق‌تر شدند و در این میان تعدادی از اعضا کشته شدند و مارستون نیز دستگیر شد. مورگان موفق به نجات مارستون شد اما نسبت به رهبری داچ ناامید شده بود، چرا که او رفتارهای عصبی، و پرخاشگری بیشتری پیدا کرده بود. افول داچ همچنین فرصت خوبی برای یکی از اعضای تازه استخدام شده‌ی باند یعنی مایکا بل بود، فردی که بسیار پرخاشگر و بی‌پروا بود. از طرفی مورگان هم گرفتار بیماری سل شده بود و این موضوع اوضاع را پیچیده‌تر کرده بود. وفاداری مورگان نسبت به داچ در نهایت به خاطر اقدامات بعدی داچ از بین رفت، اقداماتی شامل: قتل کورنوال، ایجاد جنگ میان بومیان آمریکایی و ارتش ایالات متحده، رها کردن مارستون در وضعیت مرگ، و عدم کمک کردن به ابیگیل در زمان اسارت او توسط ماموران میلتون. مورگان از دستورات داچ سرپیچی کرد و موفق به نجات دادن ابیگیل شد. او پس کشتن مامور میلتون پی برد که بل تمام این مدت جاسوس پینکرتون‌ها بوده و برای آن‌ها کار می‌کرده است.

مورگان مارستون را متقاعد کرد تا از باند جدا شود و زندگی جدیدی را شروع کند، سپس مورگان خودش برای آخرین بار به تقابل با بل رفت. داچ که فهمیده بود بل یک عامل بیرونی است راه خود را از او جدا کرد و در انتها مورگان به دست بل یا به واسطه‌ی بیماری سلی که داشت از پای در آمد.

در سال‌های بعد، مارستون یک زندگی پاک و جدید را برای ابیگیل و فرزندش جک ساخت. او برای این که به ابیگیل ثابت کند که عوض شده یک قطعه زمین به قصد پرورش دام خریداری کرد. او دوباره با تعدادی از اعضای باند متصل شد و آن‌ها با فراهم کردن کارهایی برای مارستون به او کمک کردند تا قرض‌های بانکی خود را بپردازد. مارستون سرانجام با کسب اطلاعاتی به سمت مکانی که بل در آنجا ساکن بود رفت و در کمال تعجب داچ را در کنار او دید. داچ بعد از مکالمه‌ی کوتاهی با مارستون اقدام به کشتن و رها کردن بل کرد. مارستون ذخیره‌ی مالی قدیمی باند را پیدا کرد و با استفاده از آن قرض‌هایش را به طور کامل پرداخت کرد. بعد از آن او به طور رسمی با ابیگیل ازدواج کرد و آن‌ها زندگی جدید خود را در پیش گرفتند.

در صحنه‌ی انتهای بازی، سرگذشت تعدادی از اعضای زنده مانده‌ی باند نشان داده شد و این در حالی بود که مامور راس به دنبال ردی از مارستون بود. جستجوهای راس او را مستقیما به سمت زمین مارستون برد و این شروعی بر رویدادهای قسمت اول بازی بود.

گیم‌پلی

Red Dead Redemption 2 یک بازی اکشن-ماجرایی وسترن جهان-باز است که از دید سوم-شخص یا اول-شخص دنبال می‌شود و شامل حالت تک-نفره و چند-نفره آنلاین است. این بازی دارای ویژگی‌های جدیدی از که در بازی قبل وجود نداشتند. برای مثال شخصیت‌های قادر به ورود به آب، استفاده از تیر و کمان، حمل دو هفت‌تیر، و استفاده از یک قایق هستند. حیات وحش و شکار کردن نیز بهبود یافته است.

باری Red Dead Redemption 2 در طول داستان و عملیات‌ها تمرکز ویژه‌ای بر انتخاب‌های بازیکن دارد.

بازیکنان قادرند با هر یک از شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPC) تعامل داشته باشند که این موضوع تفاوت‌های عمده‌ای با بازی‌های پیشین راک‌استار دارد. مکالمه با افراد به انتخاب بازیکن می‌تواند دوستانه باشد یا به منظور ربودن مال تهدیدآمیز باشد، و یا بازیکن می‌تواند به طور سرراست فرد مورد نظر را ناکار کند و جسد او را غارت کند.

از دیگر ویژگی‌های بازی Red Dead Redemption 2 لزوم مراقبت از تجهیزات است و بازیکنان باید به تمیزکاری و روغن‌کاری سلاح‌هایشان بپردازند.

در مورد شخصی‌سازی شخصیت، بازیکنان می‌توانند به آرایشگاه بروند و بر اساس سلیقه‌ی خود موهای شخصیت را اصلاح کنند. البته گفتنی است که انتخاب مدل مو بستگی به رشد طبیعی موها در بازی دارد.

شخصیت‌ها دارای لباس‌های مختلف برای شرایط آب و هوایی مختلف هستند و به طور منظم نیاز به تغذیه و استحکام دارند و به طور کلی جزییات NPCها به طور گسترده‌ای افزایش یافته است.

شکار کردن و ماهیگیری

شکار کردن و ماهیگیری مهارت‌هایی ضروری برای زنده ماندن در بیابان هستند، و به واسطه‌ی آن‌ها غذا، مواد، و منبع درآمد تامین می‌شود.

گوناگونی بزرگی از ماهی‌ها درون رودخانه‌ها، برکه‌ها، و سایر جریان‌های آبی وجود دارند و کلید موفقیت برای گرفتن آن‌ها استفاده‌ی درست از طعمه‌ها است.

ردگیری حیوانات نیز مقداری تمرکز و صبر را می‌‌طلبد، حرکت باید با دقت انجام شود و به جهت باد نیز باید توجه داشت در غیر این صورت طعمه از حضور شما مطلع خواهد شد. انتخاب سلاح و مکان اصابت شلیک نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و بر کیفیت گوشت و بالطبع قیمت آن و معاملات تاثیرگذار خواهد بود.

بازیکن می‌بایست از تیر متناسب با اندازه‌ی حیوان مورد شکار استفاده کند، یا این استفاده از کمان را بیاموزد و یک شکار آرام و تمیز داشته باشد. اما طعمه مجروح شود سعی به فرار خواهد کرد و بازیکن باید رد آن را دنبال کند.

بازیکنان بعد از یک شکار موفق می‌توانند پوست حیوان را بکنند و آن را قصابی کنند یا این که لاشه‌ی آن را با خود ببرند. پوست و لاشه‌ی حیوانات در صورتی که در زمانی مناسب به آن رسیدکی نشود فاسد می‌شوند و این موضوع هم از ارزش آن‌ها کم می‌کند و هم بوی تعفن‌شان باعث می‌شود تا فرد در خارج از شهر مورد هدف حیوانات وحشی قرار بگیرد.

پوست، گوشت، و تمام لاشه‌ی حیوانات می‌تواند به وسیله‌ی اسب حمل شود و به قصاب‌ها با مغازه‌های عمومی شهر فروخته شود. یا می‌توان آن‌ها را به منظور تغذیه به کمپ برد، یا از آن‌ها لباس با آیتم‌های دیگر ساخت.

رسیدگی به آرتور

بر خلاف بازی‌های پیشین راک‌استار، RDR2 دارای مدیرکل رشد کردن موها است و با گذشت زمان موهای آرتور بلند می‌شوند و این موضوع شامل ریش‌ها نیز می‌شود.

ریش آرتور به خواسته‌ی بازیکن می‌تواند در کمپ تراشیده شود. همین طور بازیکن می‌تواند برای کوتاه کردن موهای آرتور به آرایشگاه برود. بر خلاف بازی‌های قبل هیچ موی در آرایشگاه به موهای آرتور این نخواهد شد.

علاوه بر این آرتور می‌تواند حمام کنند. اقدام به حمام کردن بر عهده‌ی بازیکن است و عدم انجام این کار می‌تواند به تغییر نظرات مردم نسبت به بوی بد آرتور منجر شود. همین‌طور آرتور نیاز به خواب و حفظ سلامتی خود دارد و در غیر این صورت او خسته و کم انرژی خواهد شد.

نقشه

Red Dead Redemption 2 تمام نواحی مربوط به نسخه‌ی اول را (به جز مکزیک) شامل می‌شود و از سمت آب‌های بلک‌واتر به سمت شرق و شمال گسترش یافته است. در مجموع بازی شامل پنج قلمرو با نام‌های نیو آستین، وست الیزابت، آمبارینو، نیو هانوفر، و لموین است که سه قلمروی آخر نواحی جدیدی محسوب می‌شوند. همچنین در خط داستانی بازی جزیره‌ای از کوبا به نام گوارما وجود دارد که مسلما جزو قلمروهای آمریکایی مذکور نیست. هر کدام از این سرزمین‌ها دارای شرایط محیطی، آب و هوایی، جمعیتی و صنعتی مربوط به خود هستند. تنوع شرایط سرزمین‌ها بر نوع حیوانات و حتی حضور یاغی‌ها در منطقه تاثیرگذار است.

توسعه

تولید بازی Red Dead Redemption 2 از سال ۲۰۱۰ شروع شد، درست در همان سالی که انتشار نسخه قبلی این عنوان یعنی Red Dead Redemption صورت گرفت. حدود ۷۰۰ بازیگر و صداپیشه در توسعه‌ی این بازی نقش داشته‌اند.

چند روز قبل از انتشار بازی کمپانی راک استار گیمز، در مصاحبه با بلاگ والچر (Vulture) اعلام کرد که کارکنان این شرکت در سال ۲۰۱۸، برای تکمیل مراحل ساخت RDR2، حدود صد ساعت در هفته کار کردند. این مصاحبه واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت و نسبت به فشار زیاد بر کارکنان اعتراضاتی صورت گرفت. البته مدتی بعد اعلام شد که موضوع «صد ساعت کار در هفته» فقط مربوط به دوره‌ای کوتاه‌تر از یک ماه بوده است.

تصاویر

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2

منابع