مرگ داچ ون در لیند

داچ وندر لیند

Dutch van der Linde

مرگ داچ ون در لیند Red Dead

نام مستعار

داچ

ملیت

آمریکایی

جنسیت

مذکر

موقعیت

قلعه‌ی کوشینی در منطقه‌ی تال تریز
الیزابت غربی
ناپایدار

وابسته به

باند ون در لیند
باند داچ (۱۹۱۱)

پیشه

یاغی
سارق بانک
رهبر باند
تاجر
انقلابی

اسلحه

هفت‌تیر کاتلمن
تپانچه نیمه-اتوماتیک
یک جفت هفت‌تیر سفارشی شوفیلد
اسلحه براوینگ (موقتی)

صداپیشه

بنجامین بارون دیویس

مرگ داچ ون در لیند در جریان رویدادهای Red Dead Redemption رقم می‌خورد، مقطعی که یکی از اعضای سابق باند او یعنی جان مارستون یاغی‌گری را کنار گذاشته و سعی دارد یک زندگی شرافتمندانه را برای خود و خانواده‌اش بسازد.

در سال ۱۹۱۱، جان مارستون تحت فشار ماموران اداره تحقیقات دولت فدرال مجبور شد تا به شکار اعضای سابق باند خود برود. خانواده جان در اسارت ماموران بود و جان برای آزادی آن‌ها مجبور به انجام این کار بود. او بعد از مدت‌ها جستجو و پس از شکار دو تن از اعضای باندش، سرانجام مخفیگاه داچ، رهبر باند را پیدا کرد. جان با تعقیب داچ در نهایت او را در بالای صخره‌ای از یک کوه گرفتار کرد و سلاح خود را به سمت او نشانه گرفت.

در این نقطه مکالمه‌ای بین آن‌ها انجام شد و داچ از اجتناب ناپذیر بودن برخی رویدادها گفت. او اشاره کرد که تمام زندگی‌اش را صرف مبارزه با تغییرات اجتماعی کرده است اما همانند جاذبه، تغییرات همیشه ثابت و اجتناب ناپذیر بوده است. جان در پاسخ به این گفته‌ها از داچ پرسید که چرا با وجود دانستن این موضوع که اقدامات او بی‌نتیجه است ولی هرگز تسلیم نشده است. داچ در جواب گفت که تسلیم شدن برای ماهیت مبارزه‌جویانه او نامحتمل است و این موضوع را نوعی پارادوکس خطاب کرد. جان در کمال خونسردی به داچ گفت که اگر نمی‌تواند تسلیم شود پس مجبور است به او شلیک کند. سپس داچ قدمی به عقب برداشت و با گفتن عبارت «زمانه‌ی ما به سر رسیده، جان» خود را از صخره به پایین انداخت، اتفاقی که به مرگ داچ ون در لیند ختم شد.

ادگار راس، مامور دولتی پس از رسیدن به محل جسد یک گلوله را به جسد داچ شلیک کرد. او رو به جان گفت که بهتر است در گزارش این گونه باشد (یعنی داچ با شلیک جان مرده باشد).