بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

یوستاس کید

اشتراک‌گذاری

یوستاس کید

Eustass Kid

یوستاس کید - وان پیس

وابسته به

دزدان دریایی کید

پیشه

دزد دریایی، کاپیتان

خاستگاه

اقیانوس جنوبی

لقب

کاپیتان

سن

۲۱ (اولین نمایش)
۲۳ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۱۰ ژانویه

جایزه

۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

میوه شیطانی

جیکی جیکی نو می (به معنی مغناطیس)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۴۹۸ (مانگا)
قسمت ۳۹۲ (انیمه)

صداپیشه

دایسوکه نامیکاوا

یوستاس کید (Eustass Kid) ملقب به کاپیتان یک دزد دریایی بدنام از اقیانوس آبی جنوبی و کاپیتان دزدان دریایی کید است. یوستاس کید یکی از دوازده فرد «بدترین نسل» است.

در حین تایم‌اسکیپ، کید یکی از دستان خودش را در برابر یکی از چهار امپراتور یعنی شنکس از دست داد، و سپس اتحادی را با دزدان دریایی آن اِر و دزدان دریایی هاوکینز تشکیل داد تا باری دیگر دزدان دریایی مو قرمز را به چالش بکشد، با این حال این اتحاد سرانجام به خاطر رویارویی با یک امپراتور دیگر به نام کایدو منحل شد. وقتی کید از وفاداری به کایدو امتناع کرد، او توسط کایدو در کشور وانو زندانی شد، جایی که در نهایت با لوفی در زندان متحد شد. اگرچه او با منفعت شخصی در جهت انتقام و شکوه خود عمل می‌کرد، اما کمک کید به اتحاد نینجا-دزدان دریایی-مینک-سامورایی در شکست کایدو و دزدان دریایی جانوران مؤثر بود.

یوستاس کید کسی بود که وقتی به جزایر سابودی رسید جایزه‌ای بیشتر از لوفی داشت و این به خاطر تعداد تلفات افراد غیرنظامی بود که او و گروهش موجب شده بودند. در طول تایم‌اسکیپ جایزه‌ی تعیین شده برای او از ۳۱۵٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی به ۴۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی افزایش یافت. جایزه‌ی مربوط به او سرانجام به دلیل مشارکت در سقوط بیگ مام که یکی از امپراتورها بود به عدد شگفت‌انگیز ۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی رسید.

کید به دلیل اقدامات یک متحد جزئی در آرک جزار سابودی، و همچنین یک متحد مهم در آرک کشور وانو است.

تاریخچه

کید در اقیانوس جنوبی و در جزیره‌ای که به دولت جهانی وابسته نبود به دنیا آمد. او کیلر را از کودکی می شناخت.

کید، کیلر، هیت و وایر روسای باندهایی بودند که بر چهار شهر جزیره حکومت می‌کردند. پس از اینکه معشوقه‌ی کید یعنی ویکتوریا توسط یک باند رقیب به قتل رسید، کید چهار گروه را متحد کرد و باند رقیب را از بین برد. سپس او تصمیم گرفت تا یک خدمه‌ی دزد دریایی را تشکیل دهد و کشتی خود را ویکتوریا پانک نامگذاری کرد. کیلر نیز به دست راست او تبدیل شد. آن‌ها مسئول خسارات زیادی بوده‌اند و برای کوچکترین تحریکات در طول سفر خود باعث تلفات غیرنظامی زیادی شده‌اند. در زمانی که او ۱۹ ساله بود، به اندازه کافی بدنام بود که پرتگاس دی. ایس به او اشاره کند.

آن‌ها در نهایت در جستجوی وان پیس وارد گرند لاین شدند. پس از یک سفر طولانی کید و خدمه‌اش به مجمع الجزایر سابودی رسیدند تا خود را برای دنیای جدید آماده کنند. در آن زمان، کید جایزه خیره کننده ۳۱۵٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی را به دست آورده بود.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

یوستاس کید به عنوان کاپیتان دزدان دریایی کید، اختیار کامل بر خدمه خود دارد. به عنوان یکی از اعضای بدترین نسل، او یک دزد دریایی قدرتمند است.

قبل از سایم‌اسکیپ دو ساله، او بالاترین پاداش دستگیری را در میان ۱۱ ابرنواختر است. در جزایر سابودی، در کنار مانکی دی. لوفی و ​​ترافالگار لا بدون زحمت گروه بزرگی از تفنگداران دریایی را شکست داد. بعدا او به همراه خدمه خود موفق به فرار از یک پاسیفیستا و همچنین ادمیرال کیزارو شد.

پس از دوره تایم‌اسکیپ، کید بسیار قدرتمندتر شد و از دزدان دریایی مو قرمز در نبردی جان سالم به در برد و همچنین یکی از فرماندهان بیگ مام را زخمی کرد.

در طول حمله به اونیگاشیما، او نشان داد که به اندازه کافی قدرتمند شده است تا در برابر دو امپراتور یعنی کایدو و بیگ مام بجنگد و با وجود دفاع تقریبا غیرقابل نفوذ آن‌ها، اما قادر به آسیب زدن به این دو شد.

میوه شیطانی

کید جیکی جیکی نو می را خورده است که یک میوه شیطانی از نوع پارامسیا است. این میوه به او اجازه دستکاری نیروهای مغناطیسی را می‌دهد. او می‌تواند اشیای فلزی را جذب یا دفع کند و می‌تواند میدان‌های مغناطیسی را ایجاد کند و با استفاده از آن اشیای فلزی را در ساختار مختلف پیکربندی کند.

یوستاس کید
استفاده‌ی کید از مغناطیس خود برای شکل دادن یک دست بزرگ فلزی

کید می‌تواند اشیای فلزی را به اشکال مختلف به بدن خود بچسباند که برجسته‌ترین تکنیک او ایجاد یک بازوی فلزی غول‌پیکر است. این قدرت، کید را به حریفی خطرناک با سلاح‌های فلزی تبدیل می‌کند که می‌تواند توپ‌ها و گلوله‌ها را شلیک کند یا سلاح‌های دشمنان را جذب کند.

بیداری

یوستاس کید
کید در حال استفاده از بیداری خود

کید قادر به دستیابی به بیداری میوه شیطانی شده است، چیزی که به او اجازه می‌دهد خواص مغناطیسی را به چیزهایی غیر از بدن خودش انتقال دهد. به اعتراف خود، او به طور کامل بر قوای این توانایی مسلط نشده است و این امر به استقامت او آسیب جدی می‌زند.

هاکی

کید یکی از معدود افرادی است که قادر به استفاده از هر سه فرم هاکی است.

هاکی هائوشوکو

بنا بر گفته کایدو، او قادر به استفاده از هاکی هائوشوکو است و می‌تواند افراد با اراده ضعیف را شکست دهد. سطح دقیق مهارت او هنوز نشان داده نشده است.

هاکی کنبونشوکو

کید استفاده از هاکی کنبونشوکو را در حمله به اونیگاشیما نشان داده است، چیزی که به او اجازه داد تا بقای لوفی را پس از شکست از کایدو تشخیص دهد.

هاکی بوسوشوکو

کید همچنین قادر به استفاده از هاکی بوسوشوکو است.

سلاح‌ها

کید یک تپانچه سنگ چخماق و یک خنجر را با خود حمل می‌کند. در مقطعی بازوی چپ او با یک بازوی مکانیکی جایگزین شد و او را تبدیل به یک سایبورگ کرد.

صفحات دیگر