ویکی وان پیس

یاماتو

اشتراک‌گذاری

یاماتو

Yamato

یاماتو - وان پیس

نام مستعار

کوزوکی اودن

لقب

شاهدخت اونی

سن

۲۸

تولد

۳ نوامبر

میوه شیطانی

صداپیشه

سائوری هایامی

اولین نمایش

چپتر ۹۷۱
قسمت ۹۷۲

یاماتو (Yamato) فرزند کایدو است. او به عنوان دختر کایدو متولد شد و از کودکی پرورش یافت تا وارث او باشد. یاماتو به جای پیروی از پدرش به شکل عمیقی کوزوکی اودن را تحسین می‌کرد. بعد از مرگ اودن، یاماتو تصمیم گرفت تا خودش تبدیل به اودن شود و سعی کرد تا اخلاقیات او را الگوی خود قرار دهد. در نتیجه‌ی این شرایط، او تصمیم گرفت تا تبدیل به یک مرد شود و از آن پس به عنوان پسر کایدو شناخته شد.

این مسیر، یاماتو را در برابر کایدو قرار داد، به طوری که یاماتو بیشتر زندگی‌اش را در اونیگاشیما حبس شد. در مقطعی او با پرتگاس دی. ایس در کشور وانو آشنا و دوست شد و بعد از پی بردن به مرگ ایس همیشه منتظر آمدن برادر قسم‌خورده‌ی او یعنی مانکی دی. لوفی بود. او به همراه لوفی و اتحاد نینجا-دزد دریایی-مینک-سامورایی در شکست دادن کایدو و دزد دریایی جانوران کمک کرد، و حالا قصد دارد به همراه گروه لوفی از کشور وانو خارج شود.

یاماتو یک متحد مهم برای کلاه حصیری‌ها در آرک کشور وانو است.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

یاماتو یک جنگجوی بسیار قدرتمند است و بلک ماریا خاطرنشان کرد که بازگرداندن او به قلعه کایدو پس از فرار او کار دشواری خواهد بود.[34] در گذشته، یاماتو توانست در زمینی برابر با آس، کاربر قدرتمند Logia، برخورد کند. پس از آن، آس به توانایی های یاماتو اذعان کرد و گفت که او نمی تواند باور کند که فردی به این قوی کاپیتان نیست و ابراز تاسف کرد که او نمی تواند به خدمه خود بپیوندد.[12] در طول یورش به اونیگاشیما، یاماتو با کایدو درگیر شد، که با توجه به قدرت فیزیکی تقریباً بی‌نظیر امپراتور، شاهکار قابل توجهی بود، و کایدو خود به قدرت و ارزش پسرش به عنوان یک سرباز اذعان داشت.[33] لوفی همچنین به توانایی‌های یاماتو احترام زیادی می‌گذارد و به او اعتماد می‌کند تا از وانو پس از شکست کایدو در برابر نیروهای خارجی آسیب‌پذیر شود، علی‌رغم اینکه می‌خواست یاماتو به خدمه دزدان دریایی او بپیوندد.

میوه شیطانی

یاماتو
یاماتو در فرم انسان-جانور

یاماتو اینو اینو نو می، مدل: اوکوچی نو ماکامی را مصرف کرده است، یک میوه شیطانی افسانه‌ای از نوع زوئن که به او اجازه می‌دهد به یک گرگ الهی یا ترکیب انسان-گرگ الهی تبدیل شود. به گفته کایدو، این جانور «خدای نگهبان کشور وانو» است. یاماتو این میوه را صرفا از روی گرسنگی خورد، در حالی که کایدو نمی‌خواست او این میوه را مصرف کند.

به عنوان یک زوئن، این میوه توانایی‌های فیزیکی یاماتو را بسیار تقویت می‌کند. او در مقطعی تقریبا قادر بود به طور مساوی با کایدو، امپراتور دریا درگیر شود. علاوه بر این، به عنوان یک گرگ، این تغییر شکل حیوانی غرایز شکاری یاماتو را افزایش می‌دهد و همچنین او را به نیش‌ها و پنجه‌هایی تجهیز می‌کند.

این میوه به عنوان یک زوئن افسانه‌ای، قدرت‌های خاصی را به همراه دارد که یک گرگ معمولی از آن برخوردار نیست. یاماتو می‌تواند یخ تولید کند و از آن برای تقویت سلاح‌ها، ایجاد حفاظ، و حتی رها کردن یک انفجار قدرتمند یخی استفاده کند.

هاکی

یاماتو یکی از معدود افرادی در جهان است که قادر به استفاده از هر سه نوع هاکی است.

هاکی هائوشوکو

یاماتو یک کاربر بسیار ماهر در استفاده از هاکی هائوشوکو است. این شکل بسیار نادری از هاکی است که به هاکی شاهی معروف است. اولین بار ۲۰ سال، یاماتو در دوران کودکی این هاکی را بیدار کرد و زیردستان کایدو را از پا درآورد. در بزرگسالی، یاماتو کاربرد پیشرفته‌تری از آن را نشان داد و اغلب سلاح خود را به آن آغشته می‌کرد که باعث ترزیق جریانی از رعد و برق سیاه در آن می‌شد.

هاکی بوسوشوکو

یاماتو همچنین یک کاربر بسیار ماهر در هاکی بوسوشوکو است، همانطور که در رویارویی با ایس که یک کاربر لوگیا بود، موفق به زخمی کردن او شد. دو سال بعد، به او نشان داد که می‌تواند سلاح تاکرو خود را سخت کند. هاکی بوسوشوکو او به اندازه کافی قدرتمند است که بتواند کایدو را که پوستش در برابر اکثر حملات مقاوم است، زخمی کند.

هاکی کنبونشوکو

یاماتو یک کاربری بسیار ماهر در هاکی کنبونشوکو است. این هاکی به او اجازه داد تا انفجارهای هاکی هائوشوکو شنکس را حس کند.

سلاح‌ها

یاماتو
سلاح کانبوی یاماتو

یاماتو یک چماق غول پیکر کانابو به نام تاکرو دارد. این سلاح بسیار شبیه به سلاح کایدو است، اگرچه میخ‌دار نیست و باریک‌تر است. یاماتو با با قدرت بسیار زیاد خود می‌تواند با یک ضربه از این سلاح صدمات زیادی را به اشیا و حریفان وارد کند و با ترکیب آن با هاکی می‌تواند از آن برای انجام حملات پرشی استفاده کرد که انفجارهای انرژی را ایجاد می‌کند.