بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

یاماتو

اشتراک‌گذاری

یاماتو

Yamato

یاماتو - وان پیس

نام مستعار

کوزوکی اودن

لقب

شاهدخت اونی

سن

۲۸

تولد

۳ نوامبر

میوه شیطانی

صداپیشه

سائوری هایامی

اولین نمایش

چپتر ۹۷۱
قسمت ۹۷۲

یاماتو (Yamato) فرزند کایدو است. او به عنوان دختر کایدو متولد شد و از کودکی پرورش یافت تا وارث او باشد. یاماتو به جای پیروی از پدرش به شکل عمیقی کوزوکی اودن را تحسین می‌کرد. بعد از مرگ اودن، یاماتو تصمیم گرفت تا خودش تبدیل به اودن شود و سعی کرد تا اخلاقیات او را الگوی خود قرار دهد. در نتیجه‌ی این شرایط، او تصمیم گرفت تا تبدیل به یک مرد شود و از آن پس به عنوان پسر کایدو شناخته شد.

این مسیر، یاماتو را در برابر کایدو قرار داد، به طوری که یاماتو بیشتر زندگی‌اش را در اونیگاشیما حبس شد. در مقطعی او با پرتگاس دی. ایس در کشور وانو آشنا و دوست شد و بعد از پی بردن به مرگ ایس همیشه منتظر آمدن برادر قسم‌خورده‌ی او یعنی مانکی دی. لوفی بود. او به همراه لوفی و اتحاد نینجا-دزد دریایی-مینک-سامورایی در شکست دادن کایدو و دزد دریایی جانوران کمک کرد. او در ابتدا قصد داشت همراه با گروه لوفی از کشور وانو خارج شود اما سرانجام تصمیم گرفت تا در وانو باقی بماند و از آن در برابر تهدیدات بیرونی حفاشت کند، اگرچه هنوز قصد داشت تا در آینده به کلاه‌حصیری‌ها بپیوندد.

یاماتو یک متحد مهم برای کلاه حصیری‌ها در آرک کشور وانو است.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

یاماتو یک جنگجوی بسیار قدرتمند است و بلک ماریا خاطرنشان کرده است که بازگرداندن او به قلعه کایدو کاری دشوار خواهد بود. در گذشته، یاماتو توانست در برابر با ایس که یک کاربر قدرتمند لوگیا بود برخورد کند. پس از آن، ایس به توانایی‌های یاماتو اذعان کرد و اشاره کرد که نمی‌تواند باور کند که فردی به این قدرتمند هنوز یک کاپیتان نشده است و از این بابت ابراز تاسف کرد که نمی‌تواند به خدمه او بپیوندد. در طول یورش به اونیگاشیما، یاماتو با کایدو درگیر شد که با توجه به قدرت فیزیکی این امپراتور تقریبا یک شاهکار محسوب می‌شد. خود کایدو نیز به قدرت و ارزش او به عنوان یک سرباز اذعان داشته است. همچنین لوفی به توانایی‌های یاماتو احترام زیادی می‌گذارد و به او در محافظت از وانو پس از کنار رفتن کایدو اعتماد داشت.

میوه شیطانی

یاماتو
یاماتو در فرم انسان-جانور

یاماتو اینو اینو نو می، مدل: اوکوچی نو ماکامی را مصرف کرده است، یک میوه شیطانی افسانه‌ای از نوع زوئن که به او اجازه می‌دهد به یک گرگ الهی یا ترکیب انسان-گرگ الهی تبدیل شود. به گفته کایدو، این جانور «خدای نگهبان کشور وانو» است. یاماتو این میوه را صرفا از روی گرسنگی خورد، در حالی که کایدو نمی‌خواست او این میوه را مصرف کند.

به عنوان یک زوئن، این میوه توانایی‌های فیزیکی یاماتو را بسیار تقویت می‌کند. او در مقطعی تقریبا قادر بود به طور مساوی با کایدو، امپراتور دریا درگیر شود. علاوه بر این، به عنوان یک گرگ، این تغییر شکل حیوانی غرایز شکاری یاماتو را افزایش می‌دهد و همچنین او را به نیش‌ها و پنجه‌هایی تجهیز می‌کند.

این میوه به عنوان یک زوئن افسانه‌ای، قدرت‌های خاصی را به همراه دارد که یک گرگ معمولی از آن برخوردار نیست. یاماتو می‌تواند یخ تولید کند و از آن برای تقویت سلاح‌ها، ایجاد حفاظ، و حتی رها کردن یک انفجار قدرتمند یخی استفاده کند.

هاکی

یاماتو یکی از معدود افرادی در جهان است که قادر به استفاده از هر سه نوع هاکی است.

هاکی هائوشوکو

یاماتو یک کاربر بسیار ماهر در استفاده از هاکی هائوشوکو است. این شکل بسیار نادری از هاکی است که به هاکی شاهی معروف است. اولین بار ۲۰ سال، یاماتو در دوران کودکی این هاکی را بیدار کرد و زیردستان کایدو را از پا درآورد. در بزرگسالی، یاماتو کاربرد پیشرفته‌تری از آن را نشان داد و اغلب سلاح خود را به آن آغشته می‌کرد که باعث ترزیق جریانی از رعد و برق سیاه در آن می‌شد.

هاکی بوسوشوکو

یاماتو همچنین یک کاربر بسیار ماهر در هاکی بوسوشوکو است، همانطور که در رویارویی با ایس که یک کاربر لوگیا بود، موفق به زخمی کردن او شد. دو سال بعد، به او نشان داد که می‌تواند سلاح تاکرو خود را سخت کند. هاکی بوسوشوکو او به اندازه کافی قدرتمند است که بتواند کایدو را که پوستش در برابر اکثر حملات مقاوم است، زخمی کند.

هاکی کنبونشوکو

یاماتو یک کاربری بسیار ماهر در هاکی کنبونشوکو است. این هاکی به او اجازه داد تا انفجارهای هاکی هائوشوکو شنکس را حس کند.

سلاح‌ها

یاماتو
سلاح کانبوی یاماتو

یاماتو یک چماق غول پیکر کانابو به نام تاکرو دارد. این سلاح بسیار شبیه به سلاح کایدو است، اگرچه میخ‌دار نیست و باریک‌تر است. یاماتو با با قدرت بسیار زیاد خود می‌تواند با یک ضربه از این سلاح صدمات زیادی را به اشیا و حریفان وارد کند و با ترکیب آن با هاکی می‌تواند از آن برای انجام حملات پرشی استفاده کرد که انفجارهای انرژی را ایجاد می‌کند.

صفحات دیگر