ویکی وان پیس

کینگ

اشتراک‌گذاری

کینگ

King

کینگ - وان پیس

اولین نمایش

چپتر ۹۲۵ (مانگا)
قسمت ۹۱۸ (انیمه)

نام تولد

آلبر

تاریخ تولد

۱ دسامبر

خاستگاه

گرند لاین

لقب

پادشاه حریق

جایزه

بیش از ۱٬۳۹۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

میوه شیطانی

ریو ریو نو می، مدل: پترانودون (به معنی میوه اژدها، مدل: پرانودون)

صداپیشه

ماکوتو تامورا

کینگ حریق (King the Conflagration)‌ یک آل-استار از دزدان دریایی جانور، و یکی از سه فرد نزدیک به کایدو است. او با نام آلبر متولد شده است و از نژاد لوناری‌ها است که در حال انقراض است.

اقدامات کینگ در آرک کشور وانو، او را به یک آنتاگونیست محوری از این آرک تبدیل کرده است.

تاریخچه

آلبر ۴۷ سال پیش در گرند لاین و در قبیله لوناری به دنیا آمد، قبیله‌ای که امروزه به طور گسترده تصور می‌شود که منقرض شده است.

در مقطعی از دوران کودکی، آلبر توسط دولت جهانی دستگیر شد و به موسسه تحقیقاتی پانک هازارد منتقل شد تا روی او آزمایشاتی صورت گیرد و توانایی‌های لوناری او بررسی شود، و همچنین عامل اصل و نسبی خون او استخراج شود. سرانجام، کایدو که او نیز در آن زمان یک نمونه تحقیقاتی بود، از اسارت خارج شد و آلبر را پیدا کرد و به این پسر پیشنهاد کرد که همراه او بیاید، زیرا کایدو قصد داشت فرار کند و خدمه دزدان دریایی خود را تشکیل دهد. پس از اینکه آن دو از مرکز تحقیقاتی خارج شدند، کایدو جویای نام آلبر شد و به او پیشنهاد کرد که خود را کینگ بنامد. از آن روز به بعد کینگ به دست راست کایدو تبدیل شد.

حدود ۳۳ سال پیش، دزدان دریایی جانوران تاسیس شد. در مقطعی کینگ به دنبال کایدو به وانو آمد، جایی که پایگاه عملیات خدمه آن‌ها در آنجا مستقر شد.

۲۳ سال پیش، کینگ در نبرد دزدان دریایی جانور علیه دزدان دریایی گکو شرکت داشت و خدمه دشمن را در استان رینگو از کشور وانو شکست داد.

۲۰ سال پیش، کینگ در تصرف کامل وانو توسط دزدان دریایی جانور دخیل بود و در آخرین نبرد علیه کوزوکی اودن شرکت داشت. هنگامی که اودن و ۹ غلاف قرمز او در راه اونیگاشیما بودند، هزار نفر از دزدان دریایی جانور از جمله کینگ و کویین در منطقه اودون با آن‌ها مقابله کردند. در نبردی که پنج روز به طول انجامید، کینگ علیه غلاف‌ها مبارزه کرد. او موفق شد در زمان حواس‌پرتی آشورا دوجی، به او خنجر بزند.

در پایان اودن و متحدانش خرد شدند. بعدا کینگ، کویین و جک در زمان به آتش کشیده شدن قلعه اودن توسط کایدو حضور داشتند تا بقیه اعضای خانواده کوزوکی را بکشند.