ویکی وان پیس

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

کوزان

اشتراک‌گذاری

کوزان

Kuzan

کوزان - وان پیس

پیشه

دزد دریایی
دریابد (قبلا)
دریاسالار (قبلا)

خاستگاه

دریای آبی جنوبی

نام مستعار

آئوکیجی (به معنی قرقاول آبی)

سن

۴۷ (در ابتدا)
۴۹ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۲۱ سپتامبر

میوه‌ی شیطانی

هیه هیه نو می (به معنی سرد)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۳۰۳ (مانگا)
قسمت ۲۲۵ (انیمه)

صداپیشه

تاکهیتو کویاسو

کوزان (Kuzan) که بیشتر با لقبش یعنی آئوکیجی شناخته می‌شود، دریابد پیشین مارین‌ها، و اولین دریابد نمایش داده شده در مجموعه وان پیس است. او توسط سنگوکو برای مقام فرماندهی ناوگان نامزد شده بود، با این حال او پس از شکست از ساکازوکی از نیروی مارین استعفا داد و به دزدان دریایی ریش‌سیاه پیوست.

کوزان در آرک «سرزمین لانگ رینگ لانگ» یک آنتاگونیست جزئی، و در آرک مارین‌فورد و حماسه نهایی یکی از آنتاگونیست‌های مهم در کنار سایر مارین‌ها است.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

کوزان یک دریابد بود که بر هزاران نفر از پرسنل رده‌پایین تفنگداران دریایی اختیار داشت و موقعیتش فقط پایین‌تر از دریابد ناوگان یعنی سنگوکو بود. او می‌توانست ناوگان‌ها را فرماندهی کند و در مورد استراتژی کلی سازمان نظر داشته باشد، و همچنین دستورات ویژه مثل فراخوانی باستر کال را صادر کند. البته پس از استعفای وی، این اختیارات نیز سلب شد. علیرغم بی‌حوصلگی ظاهری که کوزان در موقعیت‌های معمولی، داشتن چنین مقام نظامی عالی، قدرت رهبری او را نشان می‌دهد. این مهارت‌ها به‌علاوه کاریزمای او باعث شده است تا کوزان نامزدی برای تبدیل شدن به فرمانده ناوگان باشد.

کوزان به همراه دریابدهای دیگر به عنوان «بزرگترین قدرت نظامی» دولت جهانی و ستاد تفنگداران دریایی شناخته می‌شوند، که او را به یکی از قوی‌ترین افراد جهان تبدیل می‌کند. به عنوان یکی از مهم‌ترین دارایی‌های تفنگداران دریایی، خروج او تأثیر بسیار زیان‌باری بر آن‌ها داشت.

او از همان روزهای اولیه‌اش در تفنگداران دریایی سریعا همه آموزش‌ها را فرا گرفت و باعث شد که خیلی زود تمرینات خود را زیر نظر گارپ آغاز کند. دو دهه پیش، زمانی که کوزان به عنوان یک دریاسالار خدمت می‌کرد، قدرت او برای چنین درجه‌ای غیرعادی تلقی می‌شد.

در طول جنگ اجلاس سران، قدرت کوزان در برابر دزدان دریایی ریش‌سفید به خوبی نشان داده شد، به طوری که او با ریش‌سفید که قوی‌ترین دزد دریایی جهان بود به طور رو در رو درگیر شد و برای مدتی در مقابل او خود را حفظ کرد. سپس او به نبرد با جوزو، یکی از نیرومندترین افراد ریش‌سفید پرداخت و با یک فرصت لحظه‌ای دشمن خود را با سهولت نسبی شکست داد.

میوه شیطانی

کوزان

کوزان هیه هیه نو می را خورده است، یک میوه شیطانی از نوع لوگیا که به او اجازه می‌دهد از بدن یخ ایجاد کند و آن را کنترل کند. در مقایسه با اکثر کاربران لوگیا که می‌توانند حملات فیزیکی را از بدن «مایع» خود عبور دهند، کوزان راحت‌تر ضربه می‌خورد زیرا یخ یک عنصر جامد است. با این حال، او همچنان از حملات غیر هاکی دشمن آسیبی نمی‌بیند. بدن او به‌جای پراکنده شدن، متلاشی می‌شود و پس از آن به راحتی دوباره سر هم می‌شود.

کوزان قادر است از یخ سازه‌هایی را ایجاد کند که در درجه اول شامل شمشیرها و نیزه‌ها می‌شود، اما همچنین می‌تواند سازه‌های پیچیده‌تری را بسازد از جلمه ایجاد یک پرنده غول‌پیکر برای پرواز به سوی دشمنان. او با آغشته کردن مشت یخی خود به هاکی می‌تواند ضربات خود را به شدت تقویت کند.

در مقیاس‌های کوچک‌تر، کوزان می‌تواند بال لمس کردن به سرعت دشمنان را منجمد کند یا از راه دور و با پرتاب امواج یخی آن‌ها را ناتوان کند. حتی او ممکن است حریفان خود را در کره‌های بزرگی از یخ محصور کند تا فرارشان را دشوارتر کند. جدا از درجات خطرناک سرمازدگی، حریفان منجمد شده در حالت بسیار شکننده‌ای قرار می‌گیرند، زیرا بدن‌شان ممکن است در اثر هر نوع ضربه‌ای خرد شود. با این حال اگر فردی به درستی و با دقت ذوب شود، می‌تواند از یخ آزاد شود. در مقیاس های بزرگ‌تر، کوزان می‌تواند یخ‌زدگی خود را در فواصل بسیار زیاد منتشر کند، به طوری که با فرو کردن دست خود در آب در عرض چند ثانیه چندین کیلومتر مربع از اقیانوس را منجمد کند، یا با استفاده از پرتوهای یخی، یک سونامی کوهستانی را به سرعت به کوه‌های یخی تبدیل کند.

هاکی

کوزان به عنوان یک فرمانده مارین یک کاربر ماهر هاکی است.

بوسوشوکو هاکی

کوزان
سه دریابد در حال ترکیب بوسوشوکو هاکی خود

در طول جنگ اجلاس سران، کوزان در کنار دریابدهای دیگر با استفاده از بوسوشوکو هاکی پیشرفته قادر شد تا یک سپر را در مقابل موج زلزله‌ای قدرتمند ریش‌سفید ایجاد کند. هاکی کوزان به تنهایی کافی بود تا او ضربات یکسانی را در برابر گارپ داشته باشد که برخورد آن‌ها باعث انفجاری مهیب می‌شد.

کنبونشوکو هاکی

کوزان همچنین دارای توانایی استفاده از کنبونشوکو هاکی است.

سلاح‌ها

کوزان در استفاده از تسلیحات ساخته شده از یخ، مانند شمشیر دستی برای مقابله با شمشیرزنان دیگر، مهارت دارد.

صفحات دیگر