بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

پنج ارشد

اشتراک‌گذاری

پنج ارشد

Five Elders

پنج ارشد - وان پیس

پیشه

رهبران دولت جهانی
اشراف جهانی

سکونت

اولین نمایش

فصل ۲۳۳ (مانگا)
قسمت ۱۵۱ (انیمه)

پنج ارشد (Five Elders) یا گوروسی بالاترین رده از اژدهایان آسمانی هستند که به طور عمومی به عنوان راس دولت جهانی در نظر گرفته می‌شوند. آن‌ها اساسا بر کل دنیا حکومت می‌کنند و تنها به رهبر در سایه‌ی دولت یعنی ایمو پاسخگو هستند، کسی که تخت سلطنت خالی را در اختیار دارد.

پنج ارشد مردانی هستند که بر دولت جهانی شامل تمام زیرشاخه‌های آن از جمله مارین‌ها و سایفر پل فرمان می‌دهند، و همچنین با شیچیبوکای پیمانی بسته‌اند. در حال حاضر مشخص نیست که این ارشدان چگونه به چنین جایگاهی رسیده‌اند و چه مدت در قدرت بوده‌اند، اما تقریبا همیشه آن‌ها در اتاقی در قلعه پانگیا، واقع در مری ژوا دیده شده‌اند.

وضعیت و اقدامات غیر مستقیم آن‌ها باعث شده است تا پنج ارشد آنتاگونیست‌های مجموعه وان پیس و به خصوص حماسه نهایی باشند. آن‌ها اولین بار در آرک جایا نشان داده شدند و به طور رسمی در آرک اگ‌هد معرفی شدند.

اعضا

شرح

با وجود این که آن‌ها اژدهایان آسمانی هستند اما هیچ یک از پنج ارشد کت و شلوار سفیدی که سایر همتایان رده پایین‌شان می‌پوشند را به تن ندارند. همچنین هیچ یک از آن‌ها حباب یا محفظه شیشه‌ای را روی سر خود قرار نداده‌اند تا منبع هوای خود را از افراد دیگر جدا کنند، حتی زمانی که در خارج از مری ژوا حضور دارند. همه آن‌ها نسبتا بلند قد هستند و از ساکازوکی بلندتر هستند. به نظر می‌رسد که آن‌ها در طول بیست و دو سال گذشته (از زمان ویرانی اوهارا تا زمان کنونی) تغییر فیزیکی نکرده‌اند.

نگرانی اصلی آن‌ها محافظت از جهان ناپایدار در برابر نفوذ دزدان دریایی و حفظ وجهه عمومی دولت جهانی است. آن‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا اعمال ظالمانه خود را از عموم پنهان نگه دارند. پنج ارشد دستور نابودی یک جزیره کامل با مردمش را داده است تا از کشف شدن قرن تهی جلوگیری کند. آن‌ها این واقعیت را پنهان کرده‌اند که گکو موریا توسط مانکی دی. لوفی ضربه خورده است و بعدا دستور قتل بی سر و صدای او را صادر کردند تا به نظر برسد که در جنگ جان باخته است تا تصویر بهتری داشته باشد. این تصمیم حتی باعث خشم سنگوکو، آدمیرال ناوگان وقت نیروی دریایی شد. آن‌ها نگرشی افراطی دارند و تعداد بی‌شماری از مردم بی‌گناه را به خاطر حفظ قدرت و اقتدار سیاسی دولت جهانی قربانی کرده‌اند.

هر یک از پنج ارشد مسئول حوزه خاصی از سیاست‌ها هستند و با عنوان خدای جنگجو شناخته می‌شوند که عنوانی مشابه با یک وزیر است. این سمت‌ها به شرح زیر است:

خدای جنگجو
زمینه سیاست‌ها
جیگارسیا ساترن
علوم و دفاع
مارکوس مارس
محیط
تاپمن وارکیوری
عدالت
ایثنبارون وی. نوسجورو
امور مالی
شپرد جو پیتر
کشاورزی
صفحات دیگر