بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

فرانکی

اشتراک‌گذاری

فرانکی

Franky

فرانکی - وان پیس

پیشه

کشتی‌ساز
رئیس جهان زیرین (قبلا)
شکارچی تبهکار (قبلا)
دزد دریایی

سکونت

واتر 7 (قبلا)
جزیره‌ی کاراکوری (قبلا، موقتی)

لقب

مرد آهنی

نام واقعی

کادی فلیم

سن

۳۴ (اولین نمایش)
۳۶ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تاریخ تولد

۹ مارس

جایزه‌ی تعیین شده

۳۹۴٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

اولین نمایش

فصل ۳۲۹ (مانگا)
قسمت ۲۲۳ (انیمه)

فرانکی (Franky) ملقب به مرد آهنی، کشتی‌ساز دزدان دریایی کلاه حصیری است و یکی از افسران ناوگان بزرگ کلاه حصیری است. او هشتمین عضو خدمه است که در پایان آرک پسا-انیس لابی به کلاه‌حصیری‌ها پیوست.

او یک سایبورگ از واتر 7 است و در ابتدا رهبر گروهی از جداکنندگان قطعات کشتی به نام خانواده‌ی فرانکی بوده است. او در اقیانوس آبی جنوبی متولد شد اما در سن چهار ساگی توسط خانواده‌اش رها شد. نام اصلی او کادی فلیم بود اما او به درخواست آیسبرگ و به منظور پنهان کردن هویتش نامش را به فرانکی تغییر داد.

ابتدا فرانکی و افرادش در شروع آرک واتر 7 از دشمنان کلاه حصیری‌ها بودند تا این که شرایط آن‌ها را مجبور کرد تا در انتهای همین آرک و آرک لابی انیس با کلاه حصیری‌ها متحد شوند. فرانکی با درخواست خانواده‌ی فرانکی تصمیم گرفت تا به کلاه حصیری‌ها بپیوندد تا رویای خود را محقق سازد؛ رویای او ساختن و سوار شدن بر یک کشتی با قابلیت دور زدن تمام دنیا بود، کشتی که با نام سانی هزار شناخته شد.

تاریخچه

نام اصلی فرانکی کاتی فلیم است و او در جایی در اقیانوس آبی جنوبی به دنیا آمد.

وقتی او جوان بود، والدینش که دزدان دریایی بودند، او را از کشتی خود به داخل اقیانوس انداختند. او سپس توسط یک کشتی‌ساز افسانه‌ای به نام تام نجات یافت و تبدیل به شاگرد او شد. شاگرد دیگر تام، آیسبرگ بود و به کاتی فلیم هم لقب «فرانکی» داده شد زیرا «کاتی فلیم نام عجیبی بود». فرانکی کشتی‌سازی را از تام آموخت، اما او بیشتر وقت خود را صرف ساخت کشتی‌های جنگی کرد که برای شکار و شکست پادشاهان دریایی طراحی شده بودند.

در همین زمان، دزدان دریایی راجر در آخرین سفر خود به ملاقات تام رفتند. یکی از اعضای این خدمه یعنی کوزوکی اودن، فرانکی را به خدمه خود دعوت کرد، اما فرانکی به سرعت این پیشنهاد را رد کرد که ناشی از بی‌اعتمادی او به دزدان دریایی و خاطرات گذشته‌اش بود.

زمانی که فرانکی ۱۲ ساله بود، تام به دلیل ساخت کشتی اورو جکسون برای گول دی. راجر محاکمه شد. تام قراردادی را بست که اگر بتواند قطار دریایی «پفینگ تام» را در طی ده سال بسازد، عفو شود. پس از گذشت چهارده سال (ده سال برای ساخت قطار و خط اول، چهار سال دیگر برای ساخت سه خط دیگر که قطار از آن استفاده کند)، تام آزاد شد.

فرانکی
اسپندام توسط فرانکی مورد ضربه‌ی تپانچه‌ای قرار می‌گیرد.

با این حال، زمانی که فرانکی ۲۶ ساله بود، پاپوشی توسط رهبر CP5 یعنی اسپاندام برای او دوخته شد، کسی که به دنبال نقشه‌های مربوط به سلاح باستانی پلوتون بود. این نقشه‌ها توسط کشتی‌سازان واتر 7 به تام داده شده بود. اگرچه تام و شاگردانش این حمله را متوقف کردند، اما اتفاقات طوری برنامه‌ریزی شده بود که گویی حمله از طرف تام و متحدانش صورت گرفته است. در نتیجه تام به اعدام محکوم شد. وقتی اسپاندام در حال بردن تام بود، فرانکی با تفنگی به صورت او ضربه زد. فرانکی سعی کرد در مقابل قطار تام پفینگ بایستاد تا تام را نجات دهد. وقتی فرانکی توسط قطار زیر گرفته شد، بدنش به شدت مجروح شد، به طوری که مرده فرض شد.

فرانکی
فرانکی در آستانه مرگ

او توانست بدن خود را با قطعات یدکی یک کشتی متروکه تعمیر کند و "BF 36" را روی شانه‌هایش خالکوبی کرد. چهار سال پس از ناپدید شدن فرانکی، او به دیدن آیسبرگ رفت و با عصبانیت متوجه شد که او با دولت جهانی متحد شده است. آن دو با هم درگیر شدند، اما آیسبرگ نقشه‌های پلوتون را به فرانکی داد و همچنین از زنده بودن فرانکی اشک ریخت. آیسبرگ سپس به فرانکی گفت که واتر 7 را ترک کند تا نقشه‌های اولیه هرگز پیدا نشوند. او نپذیرفت و گفت که تصمیم ماندن یا نماندنش با خودش است، که باعث مشاجره‌ای بین آن‌ها شد.

فرانکی سپس موزو و کیوی را در وسط روز در حال نوشیدن بودن یافت و آن‌ها را به عنوان پیروان خود به خدمت گرفت. سپس او آن‌ها را به خانه تازه ساخته شده‌ی فرانکی برد، جایی که خانواده فرانکی را تشکیل داد. او رهبر مافیای زیرزمینی واتر 7 شد. آن‌ها از دزدان دریایی وارد شده دزدی می‌کرد و از این رو به عنوان یک کلاهبردار در واتر 7 شناخته شدند. او دائماً خود را به خاطر مرگ تام سرزنش می‌کرد و تصمیم گرفته بود بقیه روزهایش را در واتر 7 بگذراند، و به دزدان و غارتگران حمله کند. او سعی داشت همه اراذل و اوباش را سازماندهی کند تا بتواند جنایت شهر را تحت کنترل داشته باشد و از شهری که تام دوست داشت محافظت کند. او در آن مقطع هرگز نتوانست خودش را به خاطر اتفاقی که برای تام افتاد ببخشد.

در طول سال‌های حضورش در خانواده فرانکی، او همچنین با کار کردن شروع به جمع‌آوری پول کرد تا با خرید آدام وود (نوعی چوب درخت) گران‌بها به رویای خود دست یابد.

صفحات دیگر