ویکی وان پیس

شیکی

اشتراک‌گذاری

شیکی

Shiki

شیکی - وان پیس

وابسته به

دزدان دریایی شیر طلایی

پیشه

دزد دریایی
کاپیتان/ادمیرال
زندانی زندان بزرگ (قبلا)

لقب

شیکی شیر طلایی
دزد دریایی پروازکننده

تولد

۲۰ مارس

میوه شیطانی

میوه فوا فوا (به معنی شناور)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۰، فصل ۵۳۰ (مانگا)
قسمت ۴۲۵ (انیمه)
دهمین فیلم

شیکی (Shiki) ملقب به شیر طلایی که همچنین با نام دزد دریایی پروازکننده نیز شناخته می‌شود، فرمانده دزدان دریایی شیر طلایی و اولین زندانی شناخته شده‌ی ایمپل داون است که موفق به فرار از آن شده، و همین طور عضو سابق دزدان دریایی راکس است.

او در عصر راجر یکی از افراد برجسته در دریاها و یکی از بزرگ‌ترین رقیبان راجر بود که قصد فتح دنیا را داشت. همچنین او آنتاگونیست اصلی فیلم دهم وان پیس است.

تاریخچه

بیش از ۴۰ سال قبل او عضوی از دزدان دریایی راکس بود و در کنار امپراتورهای آینده یعنی ریش سفید، کایدو و بیگ مام قرار داشت. ۳۳ سال قبل بعد از این که دزدان دریایی راکس منحل شد، شیکی خدمه خودش به نام دزدان شیر طلایی را شکل داد.

نبرد در جنگ اد (Edd)

بیست و هفت سال پیش، دو سال قبل از این که گول دی. راجر و خدمه‌اش به رافتل برسند، شیکی پی برد که راجر یک سلاح باستانی را مکان‌یابی کرده است. او با مشاهده این فرصت، از راجر پرسید که آیا آن‌ها می‌توانند به یکدیگر بپیوندند؟ شیکی باور داشت که با ناوگان بزرگ دزدان دریایی و دانش راجر از سلاح باستانی آن‌ها می‌توانند تمام دنیا را فتح کنند و از راجر درخواست کرد که دست راست او باشد. راجر از پیشنهاد شیکی امتناع کرد و گفت که اگر نتواند آن چیزی می‌خواهد را عملی کند، دیگر یک دزد دریایی بودن ارزشی ندارد.

خیلی زود یک نبرد بزرگ دریایی بین دو خدمه در قالب جنگ اد شکل گرفت. به دلیل یک طوفان رخ داده در حین این نبرد، شیکی متاسفانه گم شد و نیمی از ناوگان او غرق شد. با وجود این اتفاقات راجر همچنان احترام زیادی برای شیکی قائل بود.