وان پیس

شنکس

اشتراک‌گذاری

شنکس

Shanks

شنکس - وان پیس

پیشه

دزد دریایی
کاپیتان
شاگرد (قبلا)

لقب

شنکس مو قرمز

سن

۲۷ (چپتر ۱)
۳۷ (چپتر ۱ تا ۵۹۷)
۳۹ (چپتر ۵۹۸)

تاریخ تولد

۹ مارس

جایزه

۴٬۰۴۸٬۹۰۰٬۰۰۰ بلی

شنکس «مو قرمز» (Shanks) کاپیتان دزدان دریایی مو قرمز و عضوی از یونکو است که بر دنیای جدید حکمرانی می‌کند.

شنکس عضو سابق دزدان دریایی افسانه‌ای راجر بوده است، تنها گروهی که موفق به فتح گرند لاین شد. او به همراه باگی فعالیت خود به عنوان دزد دریایی را به عنوان شاگرد در همین گروه شروع کرد. بعدها و پس از مرگ گول دی. راجر او گروه خود را تشکیل داد.

شنکس به طور قابل توجهی الهام‌بخش شروع سفر مانکی دی. وفی به عنوان یک دزد دریایی بوده است. در مقطعی یکی از زیردستان او به نام لاکی روکس موفق به یافتن میوه‌ی شیطانی گومو گومو شد و این میوه به طور تصادفی توسط لوفی خورده شد. همچنین شنکس کلاه حصیری خود را به لوفی هدیه داد که به یکی از المان‌های کلیدی ظاهری او تبدیل شد.

تاریخچه

سال‌های شاگردی

شنکس ۳۹ سال پیش در وست بلو متولد شد.

در مقطعی او به دزدان دریایی راجر پیوست. حداقل ۳۰ سال پیش و در سن ۹ سالگی، او در کنار باگی شاگرد خدمه راجر بود. به عنوان یک عضوی از خدمه، شنکس در بسیاری از فعالیت‌های این گروه شرکت داشت.

۲۸ سال پیش، کاپیتان او مبتلا به یک بیماری لاعلاج شد. بعدها آن‌ها وارد گرند لاین شدند و کروکوس به عنوان پزشک خدمه به آن‌ها پیوست.

حداقل بیش از ۲۷ سال پیش، او بیشتر وقت خود را با باگی می‌گذراند و آن‌ه بر سر موضوعات بی‌معنی با هم بحث می‌کردند، مثل این موضوع که کدام قطب سردتر است. نزاع مداوم آن‌ها باعث آزار فرد مهم خدمه یعنی سیلورز ریلی بود. با وجود اختلاف بین آن‌ها اما این اغلب هنگام سوار شدن در کشتی با هم دیده می‌شدند. حتی ریش سفید به خاطر آورده است که در طول نبردهایشان با راجر یک «بینی بزرگ» (اشاره به بینی باگی) را در کنار شنکس دیده است.

در مقطعی، در حالی که خدمه خود را برای نبردی آماده می‌کرد، شنکس و باگی در مورد اهمیت گنج صحبت می‌کردند و شنکس مدعی بود که گنج تنها چیز مهم در زندگی دزدان دریایی نیست. در حین حمله به یک کشتی دشمن، خدمه یک میوه شیطانی به نام بارا بارا نو می را یافت و باگی نیز یک نقشه‌ی گنج را پیدا کرد که حامل موقعیت گنجینه‌ای ارزشمند در زیر آب بود، نقشه‌ای که باگی قصد نداشت آن را با کسی به اشتراک بگذارد. پس از پایان نبرد، خدمه در جشن پیروزی خود جشنی برپا کرد و شنکس سعی کرد باگی را دعوت کند تا به آن‌ها بپیوندد، زیرا آن‌ها یک «گنج عجیب» پیدا کرده بودند. آن شب، شنکس و باگی در مورد برنامه‌ای پیرامون ترک کردن خدمه صحبت کردند. این دو توافق کردند که با ترک خدمه به عنوان دشمن با یکدیگر دیدار کنند. باگی پس از پی بردن به ارزش میوه شیطانی یافته شده که ۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی قیمت داشت برنامه خود را عوض کرد تا بتواند این میوه را بدست آورد و بفروشد.

شنکس
شنکس ناخواسته باعث می‌شود تا باگی به طور تصادفی میوه شیطان خود را ببلعد.

روز بعد، باگی یک نسخه جعلی از میوه شیطانی را خورد تا سایر افراد خدمه را فریب دهد، اما شنکس با میوه واقعی به سمت او آمد و باگی مجبور شد آن را در دهان خود پنهان کند. شنکس در مورد کاری که راجر انجام داده به باگی گفت که باعث حیرت او شد و باگی ناخواسته میوه شیطانی را بلعید. در حالی که باگی بر سر او فریاد می‌کشید، شنکس متوجه شد که نقشه‌ای که باگی پیدا کرده بود در حال شناور شدن روی آب است که این موضوع باعث شد تا باگی برای بازیابی آن به اقیانوس بپرد. با این حال، از آنجا که باگی به خاطر خوردن میوه شیطانی دیگر نمی‌توانست شنا کند، شنکس به نجات او رفت.

۲۷ سال پیش، در حالی که خدمه راجر با دزدان دریایی شیر طلایی روبرو می‌شدند، شنکس به باگی یادآوری کرد که نگران نباشید زیرا بدن او در برابر حملات تهاجمی مصون است. این نبرد با نام جنگ اد (Edd War) شناخته شد.

۲۶ سال پیش، دزدان دریایی راجر در جزیره‌ای هیاهویی به پا کردند. پس از شکست گروهی از مارین‌ها، آن‌ها پی بردند که دزدان دریایی ریش سفید در طرف دیگر جزیره پهلو گرفته‌اند. دزدان دریایی راجر به مدت سه روز و سه شب با دزدان دریایی ریش سفید درگیر شدند. در مقطعی دزدان دریایی راجر در کشور وانو به کوزوکی اودن و خانواده‌اش ملحق شدند و در مقطعی دیگر به اسکایپیا رفتند.

در مقطعی پس از بازدید خدمه راجر از جزیره زو، باگی مریض شد و شنکس در کنار او باقی ماند و از این رو هیچ کدام از این دو قادر نشدند با سایر خدمه خود به رافتل بروند.

۲۵ سال پیش، شنکس به اودن کمک کرد تا مرز وانو را باز کند.

پس از آن که راجر تبدیل به پادشاه دزدان دریایی شد، یک سال پیش از مرگ راجر، خدمه‌ی او به طور محرمانه منحل شد. به این ترتیب اعضای خدمه از جمله شنکس یک به یک گروه را ترک کردند.

۲۴ سال پیش، شنکس در جریان اجرای حکم اعدام راجر یکی از افراد حاضر در لوگتاون بود. او پس از مرگ کاپیتان سابقش گریه کرد. بعدا در همان مکان او شروع به برنامه‌ریزی برای اقدامات بعدی خود به عنوان یک دزد دریایی کرد. او به باگی پیشنهاد داد تا به خدمه‌اش بپیوندد اما باگی حاضر به این کار نشد و این دو راهی جداگانه را در پیش گرفتند.

ظهور شنکس مو-قرمز

۲۲ سال قبل، شنکس در مورد یک تک تیرانداز ماهر به نام اوسوپ شنید و به منظور استخدام او به روستای شربت در جزایر گکو رفت.

شنکس
دیدار شنکس با اوسوپ

در برهه‌ای از زمان، شنکس باری دیگر با مارشال دی. تیچ روبرو شد که در آن زمان از خدمه ریش سفید بود. این که دقیقا چه اتفاقی میان آن‌ها رخ داد ناشناخته است، اما ریش سیاه ۳ زخم بر چشم چپ شنکس به جا گذاشت. تاریخ دقیق این رویداد نیز مشخص نیست اما نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد این زخم‌ها در زمان اعدام راجر ایجاد شده‌اند، چرا که تصاویر جوانتر شنکس صورت سالم او را نشان می‌دهد.

شنکس همچنین اغلب با میهاوک رقابت داشت و گفته شده است که نبردهای آن‌ها در سراسر گرند لاین منعکس شده است.

۱۲ سال پس از انحلال دزدان دریایی راجر، خدمه شنکس یک میوه شیطانی به نام گومو گومو نو می را ربود که این میوه در یک کشتی دولتی توسط عضوی از CP9 یعنی هوز-هو نگهبانی می‌شد.

در مقطعی شنکس به جزیره سپیده‌دم رسید و در آنجا با پسر جوان عجیبی به نام مانکی دی. لوفی آشنا شد. او شیفته‌ی این پسر شد و از روستای لوفی لذت می‌برد، و از این رو تصمیم گرفت تا از این جزیره برای مدت کوتاهی به عنوان پایگاه استفاده کند. لوفی نیز به سرعت وابسته به افراد این خدمه شد، به طوری که او مایل بود به آن‌ها بپیوندد و یک دزد دریایی شود، اما از آنجایی که او هنوز خیلی کوچک بود، شنکس از ورود او به خدمه‌اش خودداری کرد.

بازگشت به گرند لاین

کمی بعد، شنکس به گرند لاین بازگشت و سرانجام وارد مجمع الجزایر سابودی شد و دوباره با ریلی ملاقات کرد. ریلی در کمال تعجب متوجه شد که او کلاه حصیری خود و دست چپش را از دست داده است. وقتی ریلی از او در این باره پرسید، شنکس با هیجان درباره دیدار خود با پسر جوانی در بلو شرقی گفت که دقیقا همان کلمات گول دی. راجر را گفته بود. مدتی بعد، دراکیول میهاوک به دلیل بازوی از دست رفته‌ی شنکس، دوئل خود را با او متوقف کرد.

شش سال پس از ترک دهکده فوشا و چهار سال قبل از شروع فعالیت دزدان دریایی مانکی دی. لوفی، شنکس به عنوان یکی از چهار امپراتور شناخته شد.

دیدار با ایس

در مقطعی، او با پورتگاس دی. اس آشنا شد، کسی که از او برای نجات دادن برادر کوچکش تشکر کرد. هنگامی که ایس ارتباط خود با لوفی و ماکینو را آشکار کرد، شنکس به سرعت با او رفتار دوستانه پیدا کرد و یک جشن مهمانی برپا کرد.

در حین صحبت‌ها، ایس به شنکس گفت که او قصد ندارد پادشاه دزدان دریایی شود، بلکه می‌خواهد شهرت خود را در سراسر جهان گسترش دهد. سپس ایس از شنکس در مورد جای زخم صورتش پرسید و شنکس در پاسخ گفت که مطمئن نیست آن مردی که این زخم را به او وارد کرده در آن زمان چه می‌کرده است و نام او را فاش نکرد. سپس ایس آنجا را ترک کرد، و شنکس و بن بکمن خاطر نشان کردند که هاکی او به اندازه کافی قوی است که بتواند برف‌های آنجا را ذوب کند.