ویکی وان پیس

سیلورز ریلی

اشتراک‌گذاری

سیلورز ریلی

Silvers Rayleigh

سیلورز ریلی - وان پیس

وابسته به

پیشه

استادکار مکانیکی
افسر اول (قبلا)
دزد دریایی (قبلا)

لقب

دست راست پادشاه دزد دریایی
پادشاه تاریکی

سن

۷۶ (در آغاز)
۷۸ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۱۳ می

جایزه

نامشخص

اولین نمایش

فصل ۱۹ (مانگا)
قسمت ۸ (انیمه)

صداپیشه

کیچی سونوبه

سیلورز ریلی (Silvers Rayleigh) که همچنین با نام پادشاه تاریکی شناخته می‌شود، یک دزد دریایی به شدت قدرتمند و معروف است که زمانی افسر اول و سابق دزدان دریایی راجر بوده است و به عنوان «دست راست پادشاه دزد دریایی» شناخته می‌شود.

در مقطعی بعد از مرگ راجر و انحلال خدمه‌اش، او در مجمع الجزایر سابودی به یک استادکار مکانیکی (کسی که کشتی را قادر به غوطه‌ور شدن در آب را می‌کند) تبدیل شد. او در هنگام تایم‌اسکیپ به مدت دو سال به عنوان مربی لوفی فعالیت کرد تا به لوفی نحوه استفاده از هاکی را بیاموزد. او همچنین در مقطعی به همسر شاکویاکو تبدیل شد و با هاتچان دوست شد.

ریلی یکی از متحدان دزدان دریایی کلاه حصیری در طول آرک مجمع الجزایر سابودی است و به عنوان مربی مانکی دی. لوفی در استفاده از هاکی خدمت کرده است. پس از لغو هفت سیستم شیچیبوکای، ریلی و شاکی به آمازون لیلی بازگشتند تا از این جزیره و هانکوک محافظت کنند.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

ریلی به عنوان «دست راست پادشاه دزدان دریایی» سابق شناخته می‌شود و یک مبارز بسیار ماهر و قدرتمند است. شاکویاکو اظهار کرده است که در زمان حضور در مجمع الجزایر سابودی، او «۱۰۰ برابر قوی‌تر» از تمام یازده ابرنواختر بود. ریلی در روزهای جوانی خود با گول دی. راجر و سایر خدمه‌ی راجر، به عنوان فرمانده اول او خدمت می‌کرد و وظایف متعددی مانند نظارت بر زیردستان او، از جمله شاگردهای جوان مثل باگی و شنکس را بر عهده داشت.

وقتی گارپ، معاون ادمیرال مطلع شد که ریلی ممکن است در مجمع الجزایر سابودی باشد، به افرادش دستور داد که با او مقابله نکنند و اینکه موضوع را به سنگوکو، دریابد ناوگان اطلاع ندهند. گارپ استدلال کرد که تفنگداران دریایی نباید همزمان با دو افسانه یعنی ریش‌سفید و ریلی روبرو شوند. شهرت ریلی به تنهایی کافی بود تا ریش‌سیاه، یکی از چهار امپراتور از جزیره آمازون لیلی عقب‌نشینی کند.

قدرت جنگی بسیار بالای ریلی به او اجازه می‌دهد تا همتراز با ادمیرال کیزارو بجنگد و از حمله او به دزدان دریایی کلاه حصیری جلوگیری کند. اما خود او اعتراف کرده است که دیگر مانند گذشته جوان نیست و در نتیجه ممکن است در جنگ خسته شود. او همچنین اظهار کرده است که به دلیل کهولت سن، احتمالا قادر به شکست دادن ریش‌سیاه نخواهد بود.

هاکی

ریلی یکی از معدود افرادی در جهان است که می‌تواند از هر سه نوع هاکی استفاده کند. او همچنین معلمی توانا است، زیرا به لوفی در مورد هر نوع هاکی و اصول اولیه آن آموزش داده است.

هائوشوکو هاکی

سیلورز ریلی
ریلی در حال استفاده از هائوشوکو هاکی

ریلی در استفاده از هائوشوکو هاکی تسلط زیادی دارد. سطح مهارت او به اندازه‌ای است که یک هدف خاص یا کل جمعیت را می‌تواند کاملا بیهوش کند. هائوشوکو هاکی ریلی حداقل دو برابر قوی‌تر از لوفی در زمان آرک جزیره فیش-من بود. او قادر بود تمام ۱۰۰٬۰۰۰ نفر دزدان دریایی فیش-من را که با کلاه‌حصیری‌ها مخالف بودند را زمین‌گیر کند، در حالی که لوفی فقط نیمی از آن‌ها را شکست داد. او همچنین از معدود افرادی است که می‌تواند هاکی خود را به بدن یا اشیاء تزریق کند تا قدرت حمله را افزایش دهد.

بوسوشوکو هاکی

ریلی یک کاربر بسیار ماهر بوسوشوکو هاکی است، به طوری که او قادر بود با یک تلنگر ساده به لوفی آسیب برساند. او می‌تواند هاکی خود را به قسمت‌های خاصی از بدن یا اشیاء منتقل کند تا آن را سخت کند. همچنین ریلی قادر به استفاده از یک تکنیک برتر است و می‌تواند هاکی خود را به سمت حریف یا اشیا هدایت کند و آن‌ها را از داخل نابود کند.

در انیمه، زمانی که ریلی از بوسوشوکو هاکی پیشرفته استفاده می‌کند، هاله‌ای قرمز رنگ به نمایش در می‌آید.

کنبونشوکو هاکی

ریلی همچنین یک کاربر بسیار ماهر در استفاده از کنبونشوکو هاکی است. او قادر به حس کردن حضور پانصد موجود روی روسوکاینا بود. وقتی او به جزیره آمازون لیلی رسید، توانست حضور لوفی را در آنجا احساس کند. او همچنین از کارکرد پیشرفته‌ی این هاکی در دیدن آینده آگاهی دارد.

سلاح‌ها

ریلی دارای یک شمشیر دولبه با یک دسته‌ی ضربدری است که طول آن تقریبا نصف قد خودش است.

صفحات دیگر