بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

رورونوا زورو

اشتراک‌گذاری

رورونوا زورو

Roronoa Zoro

رورونوا زورو - وان پیس

پیشه

شمشیرزن
دزد دریایی
رونین (موقتی)
شکارچی جایزه‌بگیر (قبلا)

خاستگاه

اقیانوس شرقی

سکونت

روستای شیموتسوکی (قبلا)
جزیره‌ی کورایگانا (قبلا، موقتی)

لقب

شکارچی دزد دریایی

سن

۱۹ (در شروع)
۲۱ (بعد از تایم-اسکیپ)

تاریخ تولد

۱۱ نوامبر

جایزه

۱٬۱۱۱٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

صداپیشه

کازویا ناکای
مگومی اوراما (کودکی)
واتارو تاکاگی (OVA)

رورونوا زورو (Roronoa Zoro) که همچنین با عنوان زوروی «شکارچی دزد دریایی» شناخته می‌شود، جنگجوی دزدان دریایی کلاه حصیری و یک شکارچی جایزه‌بگیر سابق است.

زورو در اقیانوس آبی شرقی و به عنوان پسر ترا و رورونوا آراشی به دنیا آمد. او را از نوادگان خانواده شیموتسوکی و سامورایی افسانه‌ای به نام شیموتسوکی ریوما از کشور وانو است. زورو استاد سبک سه شمشیر است و این سبک را در دوران کودکی خود در روستای شیموتسوکی ایجاد کرده است. او یکی از سه مبارز قدرتمند کلاه‌ حصیری‌ها است که در کنار لوفی و سانجی به عنوان «هیولای سه‌گانه» شناخته می‌شود. رویای او تبدیل شدن به بزرگترین شمشیرزن جهان است تا به قولی که در گذشته به دوستش کوینا داده بود عمل کند.

زورو علاوه شهرتش در کلاه حصیری‌ها، یکی از اعضای «بدترین نسل» است، گروهی از دزدان دریایی در زمان رسیدن به جزایر سابودی دارای جایزه‌ی شکار بیش از ۱۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی بودند.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

زورو یک جنگجوی بسیار قدرتمند با پتانسیل بی‌اندازه است. او در کنار لوفی و سانجی به عنوان قوی‌ترین جنگجویان گروه شناخته می‌شوند. با وجود این که او از هیچ میوه‌ی شیطانی بهره نمی‌برد اما یک شمشیرزن ویران‌کننده است و از سبک شمشیرزنی سانتوریو که خودش آن را خلق کرده استفاده می‌کند. این سبک شامل دو شمشیر در هر دست و یک شمشیر در دهان است.

زورو یک دوره دوساله را تحت تعلیم دراکیول میهاوک، «قدرتمندترین شمشیرزن جهان» قرار گرفت.

برخی با مشاهده‌ی مهارت‌های او در نبرد به اشتباه او را کاپیتان دزدان دریایی کلاه حصیری قلمداد می‌کردند.

با وجود رقابت همیشگی میان او و دیگر عضو گروه یعنی سانجی اما زمانی که این دو با هم کار می‌کنند تقریبا غیر قابل توقف هستند همان طور که در نبرد برابر هیولاهای گروگی دیده شد.

زورو علی‌رغم هوش بالایی که در مبارزات دارد اما در جهت‌یابی بسیار ضعیف است و بارها گم شده است.

شمشیرزنی

زورو یک استاد شمشیرزنی گوکن است که قادر است از سه شمشیر برای روش‌های مختلف حمله از حملات نزدیک تا ضربات دامنه‌دار استفاده کند. او حتی قادر به استفاده از تکنیک سطح بالای برش‌های هوایی است که با استفاده از تاب دادن شمشیر و فشار هوا دشمنان را از مسافت دور مورد هدف قرار دهد. بنا بر گفته‌ی بروک، زورو یک کاربر هاکایریوکو است که به شمشیرزنی با قدرت فیزیکی بیکران گفته می‌شود.

علاوه بر مهارت بالا در استفاده از سانتوریو (سبک سه شمشیر)، او مهارت‌هایی استثنایی در ایتوریو (سبک یک شمشیر) دارد و تاکنون چندین با تنها با یک شمشیر دشمنان مختلف را شکست داده است. زورو همچنین تسلط بسیار بالایی در نیتوریو (سبک دو شمشیر) دارد و در واقع در کودکی سبک اصلی او بوده است.

بعد از آموزش دو ساله زیر نظر میهاوک مهارت‌های زورو در هر سه سبک شمشیرزنی پرورش یافت و او به اندازه‌ای قوی شد که قادر به شکست دادن هودی جونز فیش-من شد، و همین طور بهترین شمشیرزن جزیره فیش-من یعنی هیوزو را بدون دردسر شکست داد.

پس از این دوره دوساله، زورو استفاده از انواع دیگر تیغه‌ها را نشان داد که به خاطر از دست دادن یکی از شمشیرهایش بود. او پس از از دست دادن شوسوی، او یک داس بزرگ را در سبک سه شمشیر خود گنجاند و از آن برای شکست کامازو استفاده کرد. پس از دریافت تیغه‌ی قدرتمند انما، زورو در حالی که قصد قطع کردن یک درخت را داشت، ناخواسته یک تکه کامل از یک صخره ساحلی را نیز قطع کرد.

در طول حمله به اونیگاشیما، زورو توانایی تقلید و ترکیب سبک‌های شمشیرزنی دیگر را از طریق مشاهده نشان داد، و تقریبا سبک آتش روباه را بدون آموزش قبلی تقلید کرد.

سانتوریو (سبک سه شمشیر)

سه شمشیر سبک اصلی زورو در مبارزات است. این سبک برای یک انسان غیرمعمول است، به طوری که او به طور همزمان از سه شمشیر استفاده می‌کند و در هر دست یک شمشیر و در دهانش هم یک شمشیر را نگه می‌دارد. در بسیاری از حملات سه شمشیر، زورو از هر سه تیغه برای ضربه زدن به حریفان استفاده می‌کند و آن‌ها را چندین بار برش می‌دهد. هنگام اجرای اسلش‌های پرشی با سه شمشیر، زورو می‌تواند حملات گردباد-مانندی را ایجاد کند که توانایی گرفتن و ضربه زدن به ده‌ها حریف به طور همزمان را دارد. او همچنین می‌تواند به طور موثر از هر سه شمشیر خود برای مقابله با حملات حریف استفاده کند و حتی می‌تواند حملات چندین حریف را به طور همزمان دفع کند.

نیتوریو (سبک دو شمشیر)

رورونوا زورو
زورو در حال اجرای حمله‌ای با دو شمشیر

سبک دو شمشیر سبک اصلی مبارزه زورو در دوران کودکی او، قبل از شروع سبک سه شمشیر بود. زورو تسلط تسلط بی‌نظیری در این سبک دارد. این شامل حاوی تکنیک‌های غلاف کردن شمشیر و همچنین اسلش‌های پرشی است.

با استفاده از سبک دو شمشیر، او قادر به مبارزه با مونت شد که کاربری از نوع لوگیا بود. او همچنین توانست چند نفر از اعضای اوروچی اونیوابانشو که قویترین نینجاهای کشور وانو بودند را شکست دهد. او استفاده از دو شمشیر قادر شد تا حمله‌ی منقاری کینگ را مسدود و دفع کند.

ایتوریو (سبک یک شمشیر)

زورو به مانند سبک‌های قبلی، در سبک یک شمشیر مهارت فوق العاده‌ای دارد و بارها از این سبک برای انجام حرکات پایانی در برابر طیف وسیعی از دشمنان استفاده کرده است. مشابه سبک دو شمشیر، او از برش‌های پرشی و تکنیک‌های مختلف غلاف مرتبط به این سبک استفاده می‌کند که عمدتا برای شکست دادن یا آسیب رساندن به حریفان قدرتمند با یک ضربه صورت می‌گیرد.

کیوتوریو (سبک نه شمشیر)

رورونوا زورو
اجرای سبک نه شمشیر: آسورا توسط زورو

زورو در زمان نبرد با کاکو قادر به بیدار کردن یک سبک جدید شمشیرزنی به نام کیوتوریو شد که این قابلیت به او ظاهری مانند خدای آسورا با شش دست و سه سر می‌داد. در این حالت یک هاله‌ی تاریک پیرامون او شکل می‌گیرد و او می‌تواند با استفاده از نه شمشیر خود حتی قدرتمندترین حریفان را شکست دهد. زورو این تکنیک را به ندرت استفاده می‌کند و آن را اولین بار در مقابل کاکو در انیس لابی و بعدا در برابر PX-4 در جزایر سابودی نمایش داد.

بعد از تایم‌اسکیپ دوساله، او استفاده از این سبک را با ترکیب هاکی بوسوشوکو در مقابل کایدو که یک زخم دائمی را بر بدن او ایجاد کرد.

کیتسوبی-ریو (سبک آتش روباه)

رورونوا زورو
زورو در حال برش دادن آتش

در اصل، زورو برای اولین بار با دیدن سبک شمشیرزنی منحصر به فرد کینمون نسبت به سبک آتش روباه علاقه‌مند شد. بعدا در جریان نبرد علیه کایدو و بیگ مام در اونیگاشیما مشخص شد که زورو این تکنیک را «ربوده است». به این ترتیب، او توانایی قطع کردن شعله‌های آتش را دارد. با زورو در اولین استفاده از این سبک ثابت کرد که در استفاده از آن کاملا سازگار است. زورو سپس با کمک این سبک، قوی‌ترین تکنیک کینگ را برش داد و او را شکست داد.

شمشیرهای زورو

زورو در طول ماجراجویی‌هایش شمشیرهای مختلفی را به دست آورده است. سه شمشیر کنونی او به این شرح است:

  • میتو؛ وادو ایچیمونجی، شمشیری ساخته شده توسط شمشیر ساز افسانه‌ای یعنی شیموتسوکی کوزوبورو که قبلا متعلق به کوینا بود.
  • میتو؛ ساندای کیتتسو، سومین شمشیر کیتتسو که توسط تنگویا هیتتسو ساخته شد و قبلا متعلق به ایپونماتسو بود.
  • میتو؛ انما، شمشیری دیگر از کوزوبارو که قادر به کشیدن هاکی بوسوشوکو است. این شمشیر یکی از دو شمشیر موجود است که تاکنون به کایدو صدمه زده است. این شمشیر قبلا متعلق به کوزوکی هیوری بوده است.

شمشیرهای قبل

  • دو کاتانا
  • شمشیرهای یوساکو و جانی
  • میتو؛ هانا آراشی
  • میتو؛ یوباشیری
  • دو نیمچه مارین
  • میتو؛ شوسوی

هاکی

بهره‌مندی زورو از هاکی توسط لوفی و در زمان بحث در مورد نبرد با سزار دلقک مورد اشاره قرار گرفت.

هاکی بوسوشوکو

زورو در دوره دو ساله تایم‌اسکیپ هاکی بوسوشوکو را میهاوک آموخت. او اولین بار از این هاکی در برابر مونت روی جزیره پانک هازارد استفاده کرد تا تاشیگی را نجات دهد. در زمان مبارزه با پیکا برای اولین بار نشان داده شد که او قادر است از هاکی بوسوشوکو روی هر سه شمشیر و به طور همزمان خود استفاده کند.

هاکی کنبونشوکو

زورو نحوه استفاده از هاکی کنبونشوکو را می‌دانست و این موضوع وقتی مشخص شد که لوفی از او برای حس کردن یک حیوان وحشی در قصر ریوگو درخواست کرد. زورو همچنین در انیمه برای موقعیت‌یابی پیکا از هاکی کنبونشوکو استفاده کرد.

تاریخچه

زورو و کونیا

زورو در دوران کودکی در یک دوجو در روستای شیموتسوکی آموزش دید. او در رستوران براتی اذعان کرد که «وقتی تصمیم گرفت به شمشیرزنی شکست‌ناپذیر شود، زندگی خود را رها کرد».

او حتی در کودکی آنقدر قوی بود که اکثر بزرگسالان را شکست می‌داد، اما قادر به شکست دادن کوینا، دختر استاد دوجو یعنی کوشیرو نبود. پس از دو هزارمین نبرد آن‌ها (و دو هزارمین پیروزی کوینا)، زورو او را به صورت به یک دوئل با شمشیر واقعی به چالش کشید. اگرچه او از زمان اولین نبردشان بسیار پیشرفت کرده بود، اما باز هم شکست خورد و با ناامیدی شروع به گریه کردن کرد و به کوینا از رویای خود برای تبدیل شدن به بزرگترین شمشیرزن جهان گفت. کوینا با شنیدن این حرف برای زورو اعتراف کرد که او هم چنین رویایی دارد اما می‌داند که هرگز نمی‌تواند به آن برسد. پدرش به او گفته بود که دختران هرگز نمی‌توانند استاد شمشیرزنی باشند و با بالغ شدن بدنشان قدرت مبارزه‌شان کاهش پیدا می‌کند. زورو از رفتار شکست‌گرایانه او آزرده شد و به او گفت که روزی او را به دلیل مهارت بیشترش و نه دختر بودنش شکست خواهد داد. این دو به هم قول دادند که هر کدام روزی بهترین شمشیر زن جهان شوند.

رورونوا زورو
قول زورو و کونیا به یکدیگر برای تبدیل شدن به بهترین شمشیرزن دنیا

فردای همان روز کوینا از پله‌های دوجو خود سقوطی مرگبار داشت که این موضوع باعث خشم و ناامیدی زورو شد. زورو که می‌دانست کونیا هرگز شانسی برای تحقق رویای خود نخواهد داشت، خودش برای این هدف مصمم شد و از کوشیرو درخواست کرد تا شیمشیر کونیا به نام وادو ایچیمونجی را بگیرد و یک شیوه مبارزه مخصوص خود به نام سانتوریو را توسعه دهد. در این شیوه او دو شمشیر خود را در دستان و شیمشیر کونیا را با دندانش می‌گرفت.

جستجوی برای بهترین دنیا

سرانجام زورو از وجود شمشیرزنی به نام دراکیول میهاوک مطلع شد که بزرگترین شمشیرزن جهان بود. او به دنبال او راهی دریا شد هدفش این بود تا او را در یک دوئل به چالش بکشد. با این حال او راه خود را گم کرد و نتوانست راه بازگشت به خانه را پیدا کند. او برای زنده ماندن مجبور شد تا هزینه‌های زندگی را به روشی مهیا کند. به این ترتیب او به سرعت به عنوان یک «شکارچی دزدان دریایی» در آبی شرق شناخته شد که حتی آوازه‌اش به گرند لاین نیز رسیده بود چرا که باروک ورکز از شهرت او مطلع بود. او در مقطعی که به عنوان بزرگترین شمشیرزن آبی شرق شناخته می‌شد با دو شکارچی جایزه‌بگیر به نام جانی و یوساکو دیدار کرد.

به دلیل شهرت او به عنوان یک شکارچی جایزه‌بگیر، باروک ورکز پیشنهاد عضویت او به عنوان یک مامور شماره‌دار را به او کرد. با این حال زورو تنها در صورت رهبری کردن سازمان حاضر پذیرفتن این پیشنهاد بود که آن‌ها نپذیرفتند. او سپس مستر 7 را که این پیشنهاد را به او کرده بود، در دفاع از خود کشت.

صفحات دیگر