بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

راب لوچی

اشتراک‌گذاری

راب لوچی

Rob Lucci

راب لوچی - وان پیس

وابسته به

CP0
CP9 (قبلا)
شرکت گالی-لا (قبلا)

پیشه

مامور سایفر پل
کشتی‌ساز (پوششی)

سن

۲۸ (اولین نمایش)
۳۰ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۲ ژوئن

دوریکی

۴۰۰۰

میوه شیطانی

میوه نکو نکو (به معنی گربه)
مدل: لئوپارد

نوع میوه

زوئن گوشتخوار

اولین نمایش

فصل ۳۲۳ (مانگا)
قسمت ۲۳۰ (انیمه)

صداپیشه

توموکازو سکی

راب لوچی (Rob Lucci) مامور سایفر پل از دولت جهانی و عضو CP0 است.

او در ابتدا به عنوان عضوی از واحد CP9 معرفی شد که قصد داشت نقشه‌های پلوتون را از آیسبرگ به دست آورد. او در پوشش یکی از پنج سرکارگر بندرگاه ۱ شرکت گالی-لا فعالیت می‌کرد. بعد از این که او هویت و ماموریت واقعی خود را افشا کرد در نبردی، در مقابل لوفی شکست خورد و توسط اسپاندام از CP9 کنار گذاشته شد. اسپاندام او و سایر آدمکش‌ها را مسئول خرابکاری کلاه حصیری‌ها در انیس لابی می‌دانست. با این حال دو سال بعد، او موفق شد تا دوباره جایگاهی در سایفر پل به دست آورد و به بخشی از CP0 تبدیل شد که این بار مافوق اسپاندام بود.

راب لوچی آنتاگونیست اصلی آرک واتر 7 است و در کنار اسپاندام یکی از دو ضدقهرمان اصلی آرک انیس لابی است. او در آرک اگ‌هد یک آنتاگونیست محوری است. او همچنین در کنار سایر اعضای CP9 یکی از شخصیت‌های محوری داستان جانبی «گزارش مستقل CP9» است.

تاریخچه

سال‌های اولیه

۲۲ سال قبل از شروع سری، راب لوچی ۶ ساله بود که در سبک روکوشیکی و آدم‌کشی آموزش می‌دید تا به عضویت CP9 درآید. در زمان اعدام راجر، او و همتایانش سخت تمرین می‌کردند تا «قویتر از عدالت» باشند.

حمله به جزیره

وقتی لوچی سیزده ساله بود، یک پادشاهی با پانصد نفر از سربازانش توسط یک خدمه‌ی دزدان دریایی گروگان گرفته شدند و کاپیتان آن‌ها خواسته‌اش این بود که خودش را پادشاه جدید این قلمرو اعلام کند. با اعتراف به شکست پادشاه، دولت لوچی را برای رسیدگی به وضعیت فرستاد.

لوچی به محل نگهداری زندانیان نفوذ کرد و تمام پانصد گروگان اتاق را کشت تا امکان تبادل را خنثی کند. سپس او بی‌رحمانه تمام خدمه دزدان دریایی را سلاخی کرد و سر کاپیتان آن‌ها را به عنوان مدرک با خود برد. در طول این درگیری، خدمه با اسلحه به او شلیک کردند که باعث شد زخم‌های روی پشت او باقی بماند. زنده ماندن او در برابر این گلوله‌ها اولین نشانه برای دولت جهانی بود که از قدرت راب لوچی آگاه شود.

ماموریت مخفی CP9

پنج سال قبل از خط داستانی فعلی، لوچی، کاکو، بلونو و کالیفا به عنوان عوامل CP9 در شهر واتر سون حاضر شدند. لوچی به عنوان بخشی از ماموریت خود، با یک درخواست شغلی به عنوان کشتی‌ساز در شرکت گالی-لا نفوذ کرد. هدف از این نفوذ بازیابی نقشه‌های پلوتون از آیسبورگ، شهردار شهر و شاگرد یک کشتی‌ساز افسانه‌ای بود. او بعدها به شهرت رسید و تبدیل به یکی از متخصصان شناخته شده در شرکت گالی-لا تبدیل شد.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

راب لوچی به‌عنوان قوی‌ترین عضو CP9، حتی تحسین بارتولومیو کوما، یکی از هفت شیچیبوکای را به دست آورده است، کسی که گفته بود هرگز انتظار شکست خوردن لوچی را ندارد. لوچی حتی در سن ۱۳ سالگی و قبل از این که به عنوان یک قاتل توانا شناخته شود، ۵۰۰ سرباز یک قملرو و همچنین یک خدمه دزد دریایی را به تنهایی کشته بود. در بزرگسالی، او به قوی‌ترین نماینده تاریخ CP9 تبدیل شد و دوریکی او رقم ۴۰۰۰ را نشان می‌داد (که تقریبا دو برابر دومین فرد قدرتمند گروه بود).

روکوشیکی

راب لوچی
لوچی به طور موثر پولی را نابود می‌کند.

در CP9 لوچی بیشترین تسلط را بر روکوشیکی دارد. او قادر بود از این سبک مبارزه به طرز ماهرانه‌ای علیه ۵۰۰ سرباز استفاده کند، و زره آن‌ها همراه با بدن‌شان را به طرز مرگباری سوراخ کند. در بزرگسالی، مهارت فوق‌العاده لوچی در روکوشیکی و ترکیب آن با قدرت‌های میوه شیطانی، به او اجازه داد تا از انواع فنون توسعه‌یافته استفاده کند، به طوری که قادر بود از بدنه‌ی آهنی یک کشتی جنگی دریایی عبور کند و بدن لاستیکی لوفی را تنها با تکانه‌های هوای فشرده سوراخ کند.

میوه شیطانی

راب لوچی
لوچی در فرم انسانی-حیوانی لئوپارد

راب لوچی میوه شیطانی نکو نکو نو می: مدل لئوپارد را خورده است. یک میوه شیطانی از نوع زوئن است که به او اجازه می‌دهد به یک پلنگ کامل، یا یک فرم ترکیبی پلنگ-انسان تبدیل شود.

از آنجایی که میوه‌های شیطانی زوئن اغلب توانایی‌های فیزیکی را افزایش می‌دهند، مورد علاقه رزمی‌کارانی چون لوچی هستند و این میوه پنجه‌ها و پاهای او را قوی‌تر می‌کند تا تاثیرات تکنیک‌هایش تا حد زیادی افزایش یابد.

لوچی با استفاده از یک تکنیک به نام سیمی کیکان قادر است بدن هیبریدی حجیم خود را به فرمی باریک‌تر تبدیل کند. در این فرم کوچکتر سرعت او را بسیار افزایش می‌یابد، اما این به بهای کاهش قدرت زوئن است.

بیداری

لوچی همچنین به بیداری میوه شیطانی دست یافته است که به او اجازه می‌دهد تا یک فرم هیبریدی جدید و بسیار قدرتمند را در اختیار بگیرد. این فرم به شدت دارای قدرت بدنی، سرعت و بازسازی بالا است. بر خلاف اکثر زوئن‌های بیدار شده که شخصیت فرد را تغییر می‌دهند، شخصیت لوچی توسط میوه شیطان گرفته نشد. در فرم بیداری، او قادر شد تا حدی با لوفی رقابت کند. با این حال، وقتی سعی کرد تا نیروی بیشتری را پشت حملات خود آورد، سرانجام مغلوب شد.

هاکی

هاکی بوسوشوکو

لوچی دارای توانایی استفاده از هاکی بوسوشوکو است. پس از تایم‌اسکیپ، او در رقابت مجدد خود با لوفی، در حالی که «بیدار شده بود»، مشت‌های خود را به هاکی بوسوشوکو آغشته می‌کرد. چنگال‌های سخت لوچی و ترکیب آن با این هاکی قادر به گذر از سپر دفاعی پیشرفته سنتومارو بود.

هاکی کنبونشوکو

لوچی دارای توانایی استفاده از هاکی کنبونشوکو است.

صفحات دیگر