ویکی وان پیس

دراکیول میهاوک

اشتراک‌گذاری

دراکیول میهاوک

Dracule Mihawk

دراکیول میهاوک وان پیس

وابسته به

شیچیبوکای

پیشه

دزد دریایی، شیچیبوکای

اقامت

جزیره کورایگانا

لقب

هاوک آیز
بزرگترین شمشیرزن دنیا

سن

۴۱ (اولین نمایش)
۴۳ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۹ مارچ

جایزه

نامشخص

اولین نمایش

فصل ۴۹
قسمت ۲۳

دراکیول میهاوک (Dracule Mihawk) ملقب به هاوک آیز عضو شیچیبوکای و اولین فرد نمایان شده از این گروه است.

او همچنین دارنده‌ی لقب «بزرگ‌ترین شمشیرزن دنیا» است. میهاوک در مقطع دو ساله‌ی تایم‌اسکیپ استاد رورونوا زورو بوده است.

او در آرک مارین‌فورد یک آنتاگونیست مهم است که همراه سایر شیچیبوکای‌ها در جبهه‌ی مارین‌ها می‌جنگند.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

میهاوک یکی از قدرتمندترین دزدان دریایی دیده شده با مهارت‌های گسترده است. او همچنین به واسطه‌ی توانایی‌هایش یکی از دشمنان یونکو محسوب می‌شود.

میهاوک همانند لقبش «چشمان هاوک» از چشمان تیزی برخوردار است و به راحتی می‌تواند حرکات پرسرعت گیر دوم لوفی را دنبال کند و با دقت به آن ضربه بزند.

علاوه بر این‌ها او همچنین معلم خوبی است. او در مقطع تایم‌اسکیپ به مدت سال آموزگار زورو بود و در این برهه باعث پرورش شاگردش شد.

قدرت میهاوک به اندازه‌ای عالی است که دان کریگ او را متهم به خوردن نیروی میوه‌ی شیطانی می‌کند، با این حال تاکنون همه چیز نشان‌دهنده‌ی مهارت و قدرت خالص او بوده است. این موضوع باعث شده تا دراکیول میهاوک یکی از معدود شیچیبوکای‌ها با توانایی‌های انسانی باشد.

او همچنین دارای اراده‌ی بسیار قوی است به طوری که قادر به مقاومت در برابر هاکی هائوشوکو لوفی بوده است. او همچنین از قدرت ذهنی بالایی برخوردار است و در حالی که اکثر افراد به راحتی تسلیم افسون بوا هانکوک می‌شوند اما میهاوک در مورد مستثنی است.

توانایی‌های فیزیکی

بخشی از شهرت میهاوک به عنوان برترین شمشیرزن به خاطر قدرت فیزیکی خارق‌العاده او است که مهارت شمشیرزنی او را تکمیل می‌کند. ضربات شمشیر میهاوک قدرت شگرفی دارند و به راحتی برش‌هایی از هوای فشرده را ایجاد می‌کنند که قادر به طی کردن مسافت طولانی هستند، و قدرت آن می‌تواند کشتی‌های بزرگ یا کوه‌های یخ را به دو نیم تقسیم کند.

مهاوک به شکل فوق‌العاده‌ای چابک است و می‌تواند جهش‌های مرتفع و بافاصله داشته باشد.

شمشیرزنی

در رابطه با مبارزه میهاوک را می‌توان بزرگ‌ترین شمشیزن زنده خطاب کرد، کسی که موفق شد بدون هیچ زحمتی زوروی مشهور را با یک خنجر که به عنوان چاقوی غذاخوری استفاده می‌شد، شکست دهد. او به خاطر مبارزه‌های مکرر با شنکس یونکو در جوانی‌اش شناخته می‌شود.

میهاوک زمانی که از شمشیر اصلی خود استفاده می‌کند، چابکی بسیار بالا و مهارت شمشیرزنی فوق‌العاده را از خود نشان داده است. نام شمشیر اصلی او یورو است که یک سلاح همه‌کاره برای او محسوب می‌شود و او حتی با دقتی استادانه قادر به انحراف گلوله‌ها است.

سلاح‌ها

کوگاتانا

میهاوک یک آویز صلیب به گردن دارد که یک چاقو است. او از این چاقو برای خوردن استفاده می‌کند اما همین چاقو با ترکیب شدن با مهارت‌های او به یک سلاح مرگبار تبدیل می‌شود که قادر به شکست هر شمشیرزن مبتدی و متوسطی است. او با این چاقو حتی زورو را که حامل سه شمشیر بود شکست داد.

یورو

سلاح اصلی دراکیول میهاوک یک شمشیر سیاه به نام یورو است. یورو یک تیغه‌ی منحنی به شکل یک صلیب لاتین است که با دامله قرمز رنگ (در انیمه سبز و آبی رنگ) تزئین شده است، و باندی به دسته‌ی آن بسته شده است. زمانی که او مبارزه‌ای را قبول می‌کند، تنها در صورتی که فرد مقابل روحیه یا قدرت کافی و درخور او داشته باشد از این شمشیر استفاده می‌کند، در غیر این صورت کوگاتانا کفایت می‌کند.

هاکی

میهاوک قادر به استفاده از دو نوع هاکی بوسوشوکو و کنبونشوکو است. او در زمان آموزش به زورو نحوه‌ی استفاده از هاکی بوسوشوکو برای محافظت از شمشیر را به زورو آموخت.