بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

جوی بوی (Joy Boy)

اشتراک‌گذاری

جوی بوی

Joy Boy

جوی بوی (Joy Boy) - وان پیس

اولین نمایش

فصل ۶۲۸ (مانگا، اشاره شده)
قسمت ۵۴۸ (انیمه، اشاره شده)

دارنده

فردی ناشناس

جوی بوی (Joy Boy) یک عنوان تاریخی بزرگ است و افرادی که قادر به تغییرات در دنیا هستند می‌توانند دارنده‌ی بعدی این عنوان باشند.

تاکنون دو فرد عنوان «جوی بوی» را داشته‌اند. اولین و شناخته‌شده فرد شخصیتی است که به شدت به قرن نانوشته مرتبط است. او فردی بود که نقش مهمی در تاریخچه جزیره فیش-من داشت و همین طور آيتمی با ارزش غیر قابل تصور را در آخرین جزیره گرند لاین به جا گذاشت. جوی بوی اولین بار توسط نیکو روبین و از طریق یک پونگلیف در جنگل دریایی مورد اشاره قرار گرفت.

بنا بر اسناد تاریخی ثبت شده روی پونگلیف‌ها، باور بر این است که جوی بوی به حدود ۸۰۰ سال بعد از قرن تهی برمی‌گردد. بعد از این که مانکی دی. لوفی قدرت هیتو هیتو نومی، مدل: نیکا را آزاد کرد و ضربان قلب او صدای «درام‌های آزادی» را ایجاد کرد، زونیشا اعلام کرد که جوی بوی بازگشته است و این توانایی در غالب گیر پنجم لوفی نمایان شد.

تاریخچه

جوی بوی اول

جوی بوی (Joy Boy)
یک پونگلیف در مورد عذرخواهی جوی بوی

بیش از ۸۰۰ سال پیش، در طول قرن تهی، مرد بزرگی به نام جوی بوی، وعده‌ای به ساکنان جزیره فیش-من داد. او تلاش کرد تا کشتی نوآ را با کمک پوسایدن بالا ببرد، اما به دلیل نامعلومی وعده‌ی او به جزیره فیش-من شکسته شد.

در مقطعی جوی بوی با زونیشا رفیق شد.

در نقطه‌ای دیگر، او به جزیره‌ای رسید که بعدا توسط گول دی. راجر به عنوان لافتیل نام‌گذاری شد و گنجی از خود را در آنجا به جا گذاشت که در جهان به عنوان وان پیس شناخته شد.

میراث

۸۰۰ سال بعد پیام‌هایی از جوی بوی در مورد بازگشت او پیدا شد. یکی از این پیام‌ها در جزیره فیش-من بود که در آن او از عهدشکنی خود عذرخواهی کرده بود و قول داده بود که در آینده کسی به آن عمل خواهد کرد. پیام دیگری در جزیره ناشناس پیدا شد که در آن ادعا شده بود که او ۸۰۰ سال آینده بازخواهد گشت.

هنگامی که دزدان دریایی راجر با رسیدن به این جزیره ناشناس، گرند لاین را فتح کردند، این پیام را خواندند و از تاریخ واقعی جهان آگاه شدند، اما تصمیم گرفتند آن را همانطور که بود ترک کنند، زیرا برای افشای آن خیلی زود بود.

بخشی از وعده مربوط به جزیره فیش-من در طول رویدادهای آرک جزیره فیش-من تقریبا شکسته شد. وقتی از مانکی دی. لوفی درخواست شد تا از این جزیره به هر بهایی حتی نابود شدن کشتی نوآ محافظت کند. با این حال قبل از اینکه لوفی بتواند کشتی نوآ را به طور کامل نابود کند، سقوط این کشتی توسط گروهی از پادشاهان دریا متوقف شد، بنابراین جزیره فیش-من نجات داده شد و وعده‌ی مربوط به جوی بوی حفظ شد. با این حال کشتی به شدت آسیب دید. پادشاهان دریا سپس کشتی را به جنگل دریایی بردند و در آنجا قصد داشتند آن را تعمیر کنند.

آمدن جوی بوی دوم

به گفته پادشاه نپتون، افسانه‌ای در خانواده سلطنتی وجود دارد که اشاره می‌کند شخصی به وعده جوی بوی عمل می‌کند.

کوزوکی توکی از توانایی خود برای رفتن آینده در کشور وانو استفاده کرد تا روز بازگشت جوی بوی را ببیند.

در طول سفر دزدان دریایی راجر و پس از پیوستن کوزوکی اودن، آن‌ها به جزیره فیش-من سفر کردند و در این مسیر، راجر و اودن هر دو شنیدند که پادشاهان دریا در مورد تولد شخصی صحبت می کنند که در ۲۵ سال همراه با پوسایدن ظهور می‌کند. پس از کشف لافتیل، اودن به خانه خود در کشور وانو بازگشت که آنجا نیز ارتباطی با جوی بوی داشت، و برنامه‌هایی را به منظور آماده‌سازی برای بازگشت جوی بوی در پیش گرفت. با این حال تلاش‌های او توسط شوگان آن زمان یعنی کوروزومی اوروچی و کایدو ناکام ماند و سپس او توسط کایدو کشته شد.

در زمانی نامعلومی، کایدو از جوی بوی آگاه شد و به دلیل نامعلومی به دنبال جوی بوی بعدی بود. کینگ، یکی از اعضای دزدان دریایی جانوران معتقد بود که خود کایدو می‌تواند فرد بعدی باشد و جهان را تغییر دهد، اگرچه او در نهایت این شخصیت را صرفا به عنوان یک افسانه تلقی کرد. مدتی پس از مرگ اودن، فرزند کایدو یعنی یاماتو که از تحسین‌کنندگان اودن بود، نام او را برگزید و برای تحقق رویای او تلاش کرد.

جوی بوی (Joy Boy)
لوفی قدرت‌های خود را بیدار می‌کند و به جوی بوی بعدی تبدیل می‌شود.

پس از اینکه مانکی دی. لوفی توسط کایدو در بام اسکال دوم شکست خورد، زونیشا اشاره کرد که می‌تواند صدای «درام‌های آزادی» را بشنود و اینکه جوی بوی بازگشته است. سپس لوفی شروع به بازیابی هوشیاری خود کرد و پوزخندی زد، و میوه شیطانی خود را بیدار کرد و برای اولین بار فرم گیر پنجم را آزاد کرد.

پس از اینکه لوفی در این تقابل پیروز شد، کایدو مکالمه قبلی خود با کینگ را به یاد آورد که گفته بود جوی بوی کسی است که او را شکست خواهد داد. به این ترتیب او در آخر بالاخره متوجه شد که لوفی کسی جز جوی بوی نیست.

صفحات دیگر