ویکی وان پیس

جولری بانی

اشتراک‌گذاری

جولری بانی

Jewelry Bonney

جولری بانی - وان پیس

وابسته به

دزدان دریایی بانی

پیشه

کاپیتان دزد دریایی

خاستگاه

اقیانوس جنوبی

نام مستعار

کانی

لقب

خورنده بزرگ

سن

۲۲
۲۴ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تاریخ تولد

۱ سپتامبر

جایزه

۳۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

اولین نمایش

چپتر ۴۹۸
قسمت ۳۹۲

صداپیشه

ریکو کیئوچی
ریکو تاکاگی (+۸۸۸)

جولری بانی (Jewelry Bonney) که همچنین با نام «خورنده بزرگ» شناخته می‌شود، او کاپیتان دزدان دریایی بانی و یکی از دوازده دزد دریایی است که به عنوان بدترین نسل از آن‌ها یاد می‌شود. او دختر بارتولومیو کوما، جنگسالار سابق است.

او پس از رسیدن به مجمع الجزایر سابودی، جایزه او ۱۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی بود. دو سال بعد این رقم به ۳۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی افزایش یافت. او یکی از همراهان دزدان دریایی کلاه حصیری در طول آرک اگ‌هد است.

تاریخچه

بانی به عنوان دختر بارتولومیو کوما به دنیا آمد، کسی که زمانی پادشاه قلمروی سوربت بود. در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد گذشته او وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد که او تاریخچه‌ای با دولت جهانی دارد، اگرچه این موضوع در حال حاضر ناشناخته و تا حدودی نامشخص است. او در دوره‌ای از دوران کودکی‌اش از آزمایشگاه اگ‌هد بازدید کرد. سال‌ها بعد، بانی به دریا رفت تا یک دزد دریایی شود و دزدان دریایی بانی را تشکیل داد. او وارد گرند لاین شد و در مقطعی به همراه خدمه‌اش به مجمع الجزایر سابودی رسید و تبدیل به یک دزد دریایی بدنام شد.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

جولری بانی به عنوان کاپیتان دزدان دریایی بانی، اختیار کاملی بر خدمه‌ی خود دارد. به عنوان یکی از اعضای بدترین نسل، او یک دزد دریایی قدرتمند است.

نفوذ و مخفی‌کاری

بانی یک مخفی‌کار بسیار ماهر است، زیرا او دو بار موفق به فرار از تصرف دولت جهانی شده است. به همین ترتیب او به لطف میوه شیطانی‌اش در نفوذ کردن، مخفی‌کاری، دزدی، بازیگری و بازی‌های ذهنی مهارت دارد. راب لوچی نیز به بارها فرار او اشاره کرده است.

میوه شیطانی

جولری بانی
قدرت بانی بر گروهی از تفنگداران دریایی

بانی یک میوه شیطانی از نوع پارامسیا خورده است که به او اجازه می‌دهد آزادانه روند پیری هر چیزی از جمله خودش، افراد دیگر و اشیاء را دستکاری کند. او می‌تواند از این قدرت برای پنهان کردن خود، و همچنین فلج کردن مخالفانش به واسطه‌ی پیر کردن یا کودک کردن آن‌ها استفاده کند. اثر منحصر به فرد توانایی میوه ی او این است که بانی هر چه را از مردم می‌دزدد به شکل جواهرات و اشکال درخشان ظاهر می‌شود.

بانی برای بهره بردن از این قدرت به دستانش نیاز دارد، اگرچه او قادر است اثرات آن را از طریق سلاح یا هر شی دیگری نیز هدایت کند.

ضعف اصلی این میوه این است که اثرات پیری آن، زمانی که روی موجودات زنده اعمال شود، موقتی است. یکی دیگر از اشکالات این میوه این است که طغیان‌های احساسی کاربر می‌تواند منجر به تغییر سن نامشخص برای افراد نزدیک به او یا حتی خودش شود.

سلاح‌ها

بانی یک شمشیر لیزری در اختیار دارد که آن را از یک انبوه ضایعات در اگ‌هد برداشته است.