ویکی وان پیس

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بورسالینو

اشتراک‌گذاری

بورسالینو

Borsalino

بورسالینو - وان پیس

وابسته به

پیشه

دریابد
دریاسالار (قبلا)

خاستگاه

دریای آبی شمالی

نام مستعار

کیزارو (معنی: میمون زرد)

سن

۵۶
۵۸ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تاریخ تولد

۲۳ نوامبر

جایزه

سه تاج (۳٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی)

میوه شیطانی

نوع میوه

اولین نمایش

چپتر ۵۰۴
قسمت ۳۹۸

صداپیشه

اونشو ایشیزوکا (تا قسمت ۷۵۱)
ریوتارو اوکیایو (از قسمت ۸۸۱)

بورسالینو (Borsalino) که معمولا با نام مستعار کیزارو (Kizaru) شناخته می‌شود، یک دریابد در نیروی مارین است. بعد از استعفای آئوکیجی و ترفیع پیدا کردن آکاینو به فرمانده ناوگان، کیزارو به تنها دریابد از بین سه دریابد پیشین تبدیل شد.

او اولین بار توسط نیکو روبین در اولین دیدار با آئوکیجی مورد اشاره قرار گرفت. کیزارو یک آنتاگونیست ثانویه در آرک مجمع‌الجزایر سابودی و یکی از آنتاگونیست‌های اصلی آرک مارین‌فورد است. همچنین او یک آنتاگونیست ثاویه در آرک اگ‌هد است.

توانایی ها و قدرت ها

کیزارو به عنوان یک دریابد پس از ساکازوکی در تفنگداران دریایی رتبه دوم را دارد و بر هزاران پرسنل پایین‌رده اختیار دارد. اقتدار او شامل فرماندهی ناوگان، تاثیر بر استراتژی‌های کلی ستاد، و صدور دستورات ویژه مثل باستر کال است.

دوازده سال پیش او حتی به عنوان یک دریاسالار نیز یک مبارز قدرتمند بود، به حدی که بدون زحمت آرلونگ، یکی از اعضای اصلی دزدان دریایی خورشید را شکست داد. کیزارو از زمان ارتقا به مقام دریابد، به عنوان «بزرگترین نیروی نظامی» دولت جهانی در کنار دو همتای دیگرش شناخته می‌شود و از این رو یکی از قدرتمندترین افراد جهان است.

حضور کیزارو در مجمع‌الجزایر سابودی برای ایجاد هراس جمعی کافی بود و جمعیت دزدان دریایی را به فرار واداشت. او در این مقطع توانست چهار سوپر روکی یعنی باسیل هاوکینز، اروژ، اکس دریک و اسکرچمن آپو را با کمترین تلاشی شکست دهد. آپو دو حمله غافلگیرکننده نامرئی را انجام داد که برای صدمه زدن به دریابد کاملا بی‌تأثیر بود. کیزارو پیش از ترک سابودی، در مجموع ۵۰۰ دزد دریایی را دستگیر کرد.

در طول جنگ سران، کیزارو برای مدت کوتاهی با چندین فرمانده لشکر ریش‌سفید از جمله مارکو در شرایطی برابر جنگید و بعدا با خود ریش‌سفید تقابلی جدی داشت. ریش‌سفید و مارکو تنها دزدان دریایی بودند که این دریابد را به مبارزه جدی ترغیب کردند.

میوه شیطانی

کیزارو پیکا پیکا نو می را خورده است، یک میوه شیطانی از نوع لوگیا که به او اجازه می‌دهد از بدنش نور ایجاد کند و آن را  کنترل کند. او قادر به حرکت، سفر و انجام ضربات با سرعت نور است و همین طور می‌تواند پرتوهای لیزری را به سمت حریفان پرتاب کند.

کیزارو می‌تواند پرتوهای لیزری قدرتمندی را از نوک انگشتان و کف پاهایش شلیک کند، که به راحتی در گوشت نفوذ می‌کند و/یا انفجارهای عظیم را ایجاد می‌کند.

بورسالینو
سبک اصلی مبارزه کیزارو شامل لگد زدن با سرعت نور است

او با تبدیل بدن خود به نور می‌تواند با سرعت نور حرکت کند که به او اجازه می‌دهد در میدان جنگ بدون اینکه دشمنانش قادر به نگه‌داشتن او باشند، مانور دهد، مگر اینکه هاکی کنبونشوکو بتواند مانع او شود. در نقاط مختلف کیزارو قادر شده است از گیر دوم لوفی و حتی گیر چهارم او پیشی بگیرد. به طور کلی، کیزارو می‌تواند جای خود به طور فوری تغییر دهد تا در مکان دیگری از میدان نبرد حاضر شود. پرتوی نور او تنها می‌تواند از یک خط مستقیم پیروی کند، اگرچه می‌تواند از سطوح به شکل آینه منعکس شود و به صورت زیگزاگ حرکت کند. از طرف دیگر، کیزارو می‌تواند بدن خود را به گلوله‌های کوچکی از نوری پراکنده کند و بلافاصله دوباره به شکل خود بازگردد.

هاکی

کیزارو به عنوان یک دریابد کاربری ماهر در استفاده از هاکی است. او قادر به استفاده از هاکی بوسوشوکو و هاکی کنبوشوکو است.

سلاح‌ها

بورسالینو

کیزارو با استفاده از میوه شیطانی خود قادر به ایجاد شمشیرهایی از جنس نور است.

تاریخچه

بورسالینو ۵۸ سال پیش در دریای آبی شمالی به دنیا آمد. او در ۲۶ سالگی در کنار ساکازوکی ۲۳ ساله به تفنگداران دریایی پیوست.

در مقطعی او میوه پیکا پیکا را خورد و با وگاپانک آشنا شد. در یکی از سفرهای خود، او و وگاپانک به دهکده‌ای برخوردند که در آنجا سنتوماروی جوان حاضر بود. وقتی سنتومارو درخواست کار و پول کرد، بورسالینو شروع به آموزش سنتومارو کرد تا او به محافظ وگاپانک تبدیل شود. او به وگاپانک اجازه داد تا روی لیزرهای میوه شیطانی‌اش تحقیق کند.

صفحات دیگر