بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

بوا هانکوک

اشتراک‌گذاری

بوا هانکوک

Boa Hancock

بوا هانکوک - وان پیس

وابسته به

کوجا
دزدان دریایی کوجا
شیچیبوکای

پیشه

دزد دریایی
کاپیتان
ملکه آمازون لیلی
شیچیبوکای
برده (قبلا)

اقامت

آمازون لیلی
مری ژوا (قبلا)

لقب

پرنسس مار
ملکه دزدان دریایی

سن

۲۹ (اولین نمایش)
۳۱ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۲ سپتامبر

جایزه

۱٬۶۵۹٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

میوه‌ی شیطانی

مرو مرو نو می (به معنای: عشق)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۵۱۶
قسمت ۴۰۹

بوا هانکوک (Boa Hancock) ملقب به ملکه‌ی دزدان دریایی کاپیتان دزدان دریایی کوجا و تنها عضو مونث شیچیبوکای قبل از انحلال این سازمان است. او شهبانوی جزیره آمازون لیلی است و با عنوان پرنسس مار شناخته می‌شود و همراه با دو خواهر جوان‌ترش یعنی بوا ساندرسونیا و بوا ماریگلد بر قبیله کوجا حکمرانی می‌کند.

او در کودکی به همراه خواهرانش توسط اشراف جهانی ربوده شد و سال‌ها تحت شکنجه و بردگی قرار گرفت. در این مدت به او به اجبار با میوه شیطانی مرو مرو را خورد که به او امکان می‌داد تا موجودات زنده و غیرزنده را به سنگ تبدیل کند. او و خواهرانش در جریان یک حمله دسته‌جمعی که توسط فیشر تایگر صورت گرفته شده بود از مری ژوا فرار کردند. او با کمک گلوریوسا، سیلورز ریلی و شاکویاکو به خانه‌ی خود بازگردانده شد، جایی که در نهایت به عنوان ملکه این جزیره و همچنین یکی از هفت جنگ‌سالار خدمت کرد.

اگرچه او در ابتدا دشمن مانکی دی. لوفی بود، اما اعمال فداکارانه لوفی و همین طور مقابله‌ی او با اشراف جهانی باعث شد تا بوا با او دوست شود و در نهایت عاشق او شود. پس از آن او به عنوان یکی از سرسخت‌ترین متحدان لوفی فعالیت کرد و به او کمک کرد تا به ایمپل داون نفوذ کند و همین طور در جنگ سران مارینفورد در کنار او قرار گرفت.

در حالی که او یکی از هفت جنگ‌سالار و متحد دولت جهانی بود اما برای حمایت از لوفی بارها علیه دولت ایستاد، اگرچه با تظاهر به بی‌گناهی جایگاه خود را حفظ کرد. با این حال سرانجام شیچیبوکای در جلسه‌ای در لولی رسما منحل شد و او موقعیت خود را از دست داد و به مجرمی تحت تعقیب تبدیل شد. در مقطعی وگاپانک در قالب پروژه سرافیم از هانکوک کلونی به نام اس-اسنیک را ایجاد کرد تا جایگزین شیچیبوکای شود.

او ابتدا به‌عنوان آنتاگونیست اصلی آرک لیلی آمازون عمل می‌کرد تا این که شدن به متحدی در حماسه جنگ سران شد. او همچنین در فیلم One Piece: Stampede متحد لوفی است.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

بوا هانکوک توسط دوستان و دشمنانش فردی بسیار قدرتمند در نظر گرفته می‌شود. هانکوک در کنار خواهرانش قدرت را در سراسر آمازون لیلی و قبیله‌ی کوجا در اختیار دارد. بوا هانکوک به عنوان کاپیتان و ملکه‌ی قبیله قویترین مبارز کوجا است و اعضای قبیله‌ی کوجا به «قدرت زیبایی» او باور دارند و او را زیباترین فرد در دنیا و قدرتمندترین فرد در تمام قبیله می‌دانند. اشاره شده است که تنها قوی‌ترین جنگجویان قبیله می‌توانند در خدمه دزدان دریایی این کشور حضور پیدا کنند و هانکوک و دو خواهر او از بچگی در این گروه قرار داشتند.

او به اندازه‌ای قدرتمند است که ادمیرال ناوگان یعنی سنگوکو از قدرت او آگاه است. هانکوک در مقطعی به راحتی قادر به از پای در آوردن چندین پاسیفیستا بود و این در حالی بود که گروه کلاه حصیری با تلاش بسیار تنها قادر بود از پس یکی از آن‌ها برآید.

توانایی‌های فیزیکی

او به عنوان قدرتمندترین جنگجوی قبیله‌ی کوجا از قدرت فیزیکی خارق‌العاده‌ای بهره‌مند است. ضربات پای او قدرتی فرا انسانی دارد که به آسانی سنگ را خرد می‌کند. هانکوک به آسانی قادر به شکست دادن افسران قدرتمند مارین و دزدان دریایی نیو ورلد است. او حتی در نقطه‌ای بر یکی از مارین‌های قدرتمند یعنی اسموکر غلبه کرد. سرعت و چابکی او در مبارزات کاملا چشم‌گیر است.

او مهارت بالایی در نبرهای تن به تن دارد که با توانایی‌های میوه‌ی شیطانی او تکمیل شده است. هانکوک همانند شیوه‌ی مبارزه‌ی سانجی بیشتر متکی به قدرت لگدهای خود است که همراه با قدرت‌های میوه‌های شیطانی می‌تواند چندین پاسیفیستا را در کسری از ثانیه نابود کند.

فریب و حیله‌گری

هانکوک تبحر خاصی در حیله‌گری دارد، او موفق شد لوفی را در شنل خود پنهان کند و بدون اطلاع ماموران او را وارد زندان ایمپل داون کند. بوا هانکوک در شرایط مختلف بسیار هوشمند و فریبنده است و قادر است برای لوفی زمان بخرد. او همین طور در برخی شرایط از اغواگری استفاده می‌کند و قادر است هر دوی مردان و زنان را مجذوب خود کند. او به همین وسیله موفق به فریب دادن ماگلان، زندان بان کل امپیل داون شد و خود را به سطح ششم ایمپل داون رساند تا به طور مخفیانه پیامی را به پرتگاس دی. اس برساند.

تجربه آشپزی

پیش از مقطع تایم‌اسکیپ هانکوک در آشپزی ضعیف بود اما او به سبب پختن غذا برای لوفی در این زمینه مهارت پیدا کرد.

مبارزات دور

بوا هانکوک در مبارزات راه دور نیز تخصص دارد و با استفاده از توانایی‌های میوه‌ی شیطانی خود قادر است از مسافت دور به دشمنان خود ضربه بزند. او در نقطه‌ای برای محافظت از لوفی، با استفاده از فن پیستول کیس شلیک دقیقی را از فاصله‌ی بسیار دور انجام داد.

میوه‌ی شیطانی

بوا هانکوک

هانکوک در گذشته مجبور به خوردن میوه‌ی مرو مرو شد، یک میوه‌ی شیطانی از نوع پارامسیا که توسط اشراف جهانی و با هدفی کثیف به او خورانده شد.

افرادی که توسط هانکوک اغوا می‌شوند مستعد تبدیل شدن به سنگ هستند، در واقع هر فردی که جذب او شود تبدیل به سنگ خواهد شد. هانکوک همچنین قادر است به واسطه‌ی تماس فیزیکی هر چیزی را تبدیل به سنگ کند. او این کار را با تعداد زیادی از افسران مارین و دزدان دریایی نیو ورلد انجام داده است.  او قادر به انجام حملاتی دوربرد در فرم تیرهای قلبی-شکل است که افراد را به طور کامل به سنگ تبدیل می‌کند.

به لطف زیبایی بی‌نظیر او، کمتر کسی (به طور یکسان زن و مرد) می‌توانند در برابر قدرت‌های او مقاومت کنند. حتی افراد بسیار قدرتمند نیز اگر هانکوک را جذاب بدانند، در برابر قدرت او آسیب پذیر هستند.

او همچنین می‌تواند قربانیان خود را در صورت تمایل به حالت عادی بازگرداند. فقط او می‌تواند تأثیرات قدرت خود را خنثی کند و اگر او بمیرد، کاربر بعدی این میوه قادر به آزاد کردن قربانیان نخواهد بود.

هاکی

هانکوک از هاکی هائوشوکو بهره می‌برد که قادر است با یک انفجار بزرگ افراد ضعیف را ناکار کند، اما او در هاکی بوسوشوکو مهارت زیادی دارد و می‌تواند آن را با ضربات پای خود ترکیب کند. او به این واسطه قادر شد از دفاع غیر قابل لمس اسموکر گذر کند. هانکوک همچنین توانایی استفاده از هاکی کنبونشوکو را نیز دارد.

سلاح

بوا هانکوک یک مار بزرگ به نام سالومه را با خود حمل می‌کند. این مار به رنگ سفید و دارای لکه‌هایی قرمز روی بدنش است، یک جمجمه‌ی اسکلتی روی سرش دیده می‌شود و تقریبا همیشه یک لبخند ثابت روی صورتش وجود دارد. این مار اگرچه به عنوان تخت سلطنت هانکوک مورد استفاده قرار می‌گیرد اما قادر است بدن خود را به شکل یک مارپیچ درآورد و در مبارزات مورد استفاده قرار گیرد.

سالومه همچنین قابلیت ردگیری و حس کردن چیزهایی روی سطح اقیانوس را دارد، این مار پیش از آمدن زمین‌لرزه ریش‌سفید قادر به حس کردن آن بود.

صفحات دیگر