بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

باگی

اشتراک‌گذاری

باگی

Buggy

باگی - وان پیس

پیشه

شیچیبوکای
کاپیتان دزد دریایی
شاگرد (قبلا)
زندانی در زندان بزرگ (قبلا)

سکونت

جزیره کارای باری

لقب

دلقک
دلقک ستاره

سن

۳۷ (در آغاز)
۳۹ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۸ آگوست

جایزه

۳٬۱۸۹٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

میوه‌ی شیطانی

بارا بارا نو می (به معنای بریدن)

نوع میوه

اولین نمایش

فصل ۹ (مانگا)
قسمت ۴ (انیمه)

صداپیشه

شینگرو چیبا
شوبارو کیمورا (از قسمت ۹۵۹)

باگی (Buggy) ملقب به دلقک ستاره کاپیتان دزدان دریایی باگی، رهبر مشترک اتحاد باگی و آلویدا، و همین طور از شاگردان سابق دزدان دریایی راجر است. مدت کوتاهی بعد از نبرد مارین‌فورد او تبدیل به عضوی از شیچیبوکای و رهبر سازمان دزد دریایی اعزامی یعنی «باگیز دلیوری» شد. او بعدا با لغو این سیستم عنوان شیچیبوکای خود را از دست داد، اما پس از سقوط کایدو و بیگ مام و ایجاد انجمن کراس، به عنوان یکی از چهار امپراتور شناخته شد.

باکی شخصیتی تکرار شده در مجموعه‌ی وان پیس است. او آنتاگونیست اصلی آرک اورنج تاون (Orange Town) و همین طور آنتاگونیست ثانیویه آرک لوگ‌تاون (Loguetown) است. با وجود رقابت باگی با لوفی اما او در آرک‌های مارین‌فورد و ایمپل داون به طور موقتی به یکی از متحدان اصلی او تبدیل شد.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

باگی به عنوان کاپیتان دزدان دریایی باگی بر خدمه خود اقتدار دارد و پس از آزاد کردن صدها زندانی قدرتمند از ایمپل داون به رشد قدرت خود ادامه داد. این زندانیان پس از شنیدن اینکه باگی زمانی یکی از اعضای دزدان دریایی راجر بوده است، به شدت به او احترام گذاشتند و هر کجا که می‌رفت دنبالش می‌رفتند. امپراتور ادوارد نیوگیت اشاره کرد که نیروهای جدید باگی حتی می‌توانند توانایی خدمه‌ی او در نجات پورتگاس دی. ایس را مختل کنند، بنابراین او پیشنهاد کرد که در طول جنگ سران مارین‌فورد با باگی متحد شود. اقتدار تازه‌ی باگی که به خاطر ارتباط او با دزدان دریایی راجر ایجاد شد، حتی توجه دولت جهانی را به خود جلب کرد و دولت فرماندهی جنگ را به او پیشنهاد کرد. باگی از این موقعیت برای اداره یک تجارت مزدوری به نام باگیز دلیوری استفاده کرد، سازمانی که در آن بر تعداد زیادی از مزدوران قدرتمند از جمله غول‌های الباف اختیار داشت. با این حال پس منحل شدن سیستم شیچیبوکای، باگی دوباره به دشمن دولت جهانی تبدیل شد.

در مقطعی باگی با دراکیول میهاوک و کروکودایل در قالب انجمن کراس متحد شد که خودش تحت رهبر «فرضی» آن بود و این موضوع او را به یکی از چهار امپراتور تبدیل کرد و جایزه‌ای معادل ۳٬۱۸۹٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی برای شکار او در نظر گرفته شد. باگی با وجود چنین جایزه‌ای اما هرگز به قدرت و مهارت‌های رزمی سایر اعضای سابق خدمه راجر، به ویژه امپراتور شنکس دست نیافته است. در واقع باگی از نظر فیزیکی و توانایی مبارزه در مقایسه با اکثر دزدان دریایی دنیای جدید نسبتا ضعیف‌تر است. به جرأت می‌توان گفت که تنها دلیلی که او را برای مدت طولانی زنده نگه داشته است، دروغ‌ها و دستکاری‌هایش است که موجب تفسیرهای نادرستی شده است.

میوه شیطانی

باگی
بارا بارا نو می در عمل

باگی میوه شیطانی بارا بارا را خورده است که از نوع پارامسیا است و به او اجازه می‌دهد بدنش را به قطعاتی تقسیم کند و به میل خود دوباره آن‌ها را سر هم کند. این قدرت همچنین باعث می‌شود تا که او در برابر حملات کوبنده مصون بماند.

به استثنای پاهایش، باگی می‌تواند اعضای جداشده بدنش را معلق کند و آن‌ها را از راه دور کنترل کند. او می‌تواند اعضای بدن خود را با سرعت زیاد پرتاب کند و این به او اجازه می‌دهد تا با نیروی قوی به هدفی دور-دست دسترسی پیدا کند. او همچنین قادر است با جدا کردن قسمتی از بدنش، از حملات فرار کند.

علاوه بر این، اعضای بدن او حتی زمانی که از هم جدا می‌شوند، به یکدیگر متصل می‌مانند. مثلا اگر دستش جدا شده باشد، باز هم می‌تواند انگشتانش را کنترل کند. علاوه بر این او درد را از اندام‌های جدا شده‌ی خود می‌تواند احساس کند.

شانس

باگی در زمینه‌ی شانس رقیبی برای لوفی و ​​زورو است، به طوری که هر چقدر هم که در شرایط وحشتناک باشد، باز هم موفق به زنده ماندن می‌شود و حتی چیز بیشتری به دست می‌آورد. او در ایمپل داون پیروان خطرناکی به دست آورد و همه آن‌ها را آزاد کرد. از آن پس مجموعه‌ای از وقایع پیرامون باگی باعث شد تا او شهرت بیشتری در میان دزدان دریایی پیدا کند که بیشتر به خاطر تفاسیر اشتباه بود. این شرایط تا حدی پیش رفت که حتی او به عنوان یک امپراتور شناخته شد.

سلاح‌ها

تیغه‌ها

باگی
چند چاقو در دست باگی

متداول‌ترین سلاح باگی چاقوهای او هستند. او می‌تواند چاقوهای خود را در بین انگشتان نیز نگه دارد و همانند یک چنگال از آن‌ها بهره ببرد. او اغلب از چاقوهایش در ترکیب با قدرت میوه شیطانی‌اش استفاده می‌کند، به طوری که دستانش از بدنش جدا شده و در هوا شناور می‌شوند و او سعی می‌کند از راه دور به اهدافش ضربه بزند. او همچنین قادر است چاقوها را با قدرت و دقت بالایی پرتاب کند. علاوه بر این، او دارای تیغه‌های چاقوی جمع‌شونده در کفش‌هایش است.

او در هنگام تلاش برای بریدن لوفی در لوگ‌تاون، شمشیری به دست داشت.

توپ‌های باگی و توپ‌های ماگی

برجسته‌ترین سلاح‌های باگی، توپ‌های باگی او هستند، گلوله‌هایی فوق‌العاده قدرتمند که می‌توانند بلافاصله یک ردیف از ساختمان‌ها را خراب کنند. او با این مهمات می‌تواند دهکده‌ای مانند اورنج تاون به وحشت بیاندازد و هر زمان که بخواهد به راحتی آن را نابود کند.

باگی
باگی یک توپ ماگی را از داخل کفشش پرت می‌کند.

زمانی که باگی در ایمپل داون حضور داشت، یک نسخه‌ی کوچکتر توپ باگی به نام توپ ماگی را معرفی کرد. با وجود اینکه توپ ماگی فقط کمی بزرگتر از یک گلوله است اما قدرت تخریبی آن معادل توپ باگی است و از آنجایی که بسیار کوچک است، باگی می‌تواند آن‌ها را به راحتی حمل کند.

صفحات دیگر