ویکی وان پیس

ایشو

اشتراک‌گذاری

ایشو

Issho

ایشو - وان پیس

وابسته به

پیشه

فرمانده مارین

خاستگاه

نام مستعار

فوجیتورا (معنی: ببر ویستاریا)

سن

۵۴

تاریخ تولد

۱۰ آگوست

میوه شیطانی

زوشی زوشی (به معنی پرس کردن)

نوع میوه

اولین نمایش

چپتر ۷۰۱
قسمت ۶۳۰

صداپیشه

ایکویا ساواکی

ایشو (Issho) که معمولا با نام مستعار فوجیتورا (Fujitora) شناخته می‌شود، یک فرمانده عالی مارین است. او از طریق خدمت وظیفه عمومی در دوره‌ی دو ساله‌ی تایم-اسکیپ در کنار یک تازه-وارد دیگر یعنی ریوکوگیو به مارین‌ها پیوست. این دو نفر جای خالی دو فرمانده سابق مارین یعنی کوزان که استعفا داده بود و ساکازوکی که ترفیع پیدا کرده بود را پر کردند.

فوجیتورا اولین بار توسط ساکازوکی و هنگام بحث در مورد نقشه‌ای به منظور معامله با مانکی دی. لوفی و ترافالگار لا مورد اشاره قرار گرفت. ماموریت و اقدامات فوجیتورا در قلمروی درسروزا، او را به اولین فرمانده مارین پس از دوره‌ی تایم-اسکیپ تبدیل کرد، و همچنین او یک آنتاگونیست ثانویه در آرک درسروزا بود.

فوجیتورا همانند سلف خود یعنی کوزان مخالف جدی عقیده‌ی مارین‌ها یعنی «عدالت مطلق» است. تنفر او از فساد و پلیدی در دنیا به اندازه‌ای است که او سال‌ها پیش برای این که این پلیدی‌ها را نبیند خود را کور کرد. او همچنین از سیستم شیچیبوکای بیزار است و مشتاق است تا آن را منحل کند. زمانی که او متوجه اقدامات سیاه بار یک شیچیبوکای یعنی دن‌کیشوت دوفلامینگو در درسروزا شد، خودش به طور رسمی از طرف مارین‌ها از پادشاه ریکو و شهروندان درسروزا عذرخواهی کرد. این اقدام فوجیتورا باعث خشم ساکازوکی شد و این موضوع جایگاه فرماندهی او را به خطر می‌انداخت.

قدرت‌ها و توانایی‌ها

فوجیتورا از لحاظ قدرت مبارزه یکی از قوی‌ترین مبارزان در تمام ساختار دولت جهانی محسوب می‌شود چنانکه به عنوان یک ادمیرال «بزرگ‌ترین قدرت نظامی» در نظر گرفته می‌شود. او به اندازه‌ای قدرتمند بود که اعتماد ساکازوکی را برای تقابل با مانکی دی. لوفی و ترافالگار لا جلب کند. او در کنار سنگوکو و تسورو قادر به شکست دادن مرد دست راست کایدو یعنی جک با جایزه ۱٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی شد.

فوجیتورا با وجود این که نابینا است اما توامندی خود را در شرایط مختلف نبرد به شکلی عالی ثابت کرده است. بنا بر گفته‌ی دوفلامینگو، فوجیتورا و ریوکوگیو دو تا از هیولاهای نیرومند مارین‌ها هستند.

او از توان فیزیکی خارق‌العاده‌ای بهره می‌برد، به طوری که بدون تلاش زیادی قادر به دفاع کردن حملات قدرتمند زورو و لوفی شد. فوجیتورا در شرایط مختلف بسیار انعطاف‌پذیر است و در مقطعی بدون استفاده از هاکی، ضربه‌ی آغشته به هاکی لوفی را دفع کرد و صدمه‌ای ندید.

همچنین ایشو از حس شنوایی بالایی برخوردار است. در نقطه‌ای او با وجود آنکه فاصله‌ی زیادی با نامی داشت اما متوجه رعد و برق ایجاد شده توسط او شد، چیزی که دوفلامینگو قادر به تشخیص آن نبود.

در حالی که سایر ادمیرال‌ها بیشتر روی قابلیت‌های میوه شیطانی خود متمرکز هستند اما فوجیتورا یک شیکومیزوئه (شمشیری به شکل عصا) را همراه خود دارد که در کنار قابلیت‌های میوه شیطانی‌اش از آن استفاده می‌کند. او با وجود نابینا بودن اما یک شمشیرزن ماهر و بسیار قدتمند است، و قادر است جلوی ضربات قدرتمندی را بگیرد.

میوه شیطانی

ایشو
فوجیتورا در حال استفاده از قدرتش برای بلند کردن تخته سنگ‌ها

فوجیتورا از قدرت میوه زوشی زوشی که از نوع پارامسیا است برخوردار است. قدرت این میوه به او اجازه می‌دهد تا جاذبه‌ی یک مکان مشخص را کنترل کند و با اراده‌ی خود نیروهای گرانشی را هدایت کند. او از این قابلیت بیشتر برای شتاب دادن به شهاب سنگ‌های غول‌آسای آسمانی استفاده می‌کند، یا همان طور که در گرین بیت نشان داد از آن در جهت افزایش نیروی گرانش و بی حرکت کردن حریف استفاده می‌کند.

او همچنین می‌تواند گرانش را معکوس کند و یک حصار دایره-شکل به منظور دفع تمام حملات ایجاد کند. همچنین او می‌تواند یک سنگ را در هوا شناور کند و از آن به عنوان یک سکوی سیار استفاده کند.

هاکی

گفته شده است که تمام مارین‌های با مقام وایس ادمیرال یا بالاتر حامل هاکی هستند.

هاکی بوسوشوکو

ایشو یک کاربر بسیار ماهر در استفاده از هاکی بوسوشوکو است. او می‌تواند شمشیر خود را آغشته به این هاکی کند که این موضوع باعث سیاه رنگ شدن شمشیر می‌شود، و پس از آن او به آسانی قادر به بریدن توپ‌ها و ساختمان‌ها خواهد بود.

هاکی کنبونشوکو

ایشو
فوجیتورا دنیا را از طریق هاکی کنبوشوکو می‌بیند.

فوجیتورا همچنین استاد هاکی کنبونشوکو است و از آن برای جبران نابینایی خود در نبرد استفاده می‌کند. مهارت بالای او در استفاده از این حاکی باعث شده تا حسی قوی نسبت به رویدادهای مخاطره‌آمیز داشته باشد. او می‌تواند به دقت حملات سریع دشمنان را پیش‌بینی کند. او به وسیله این هاکی می‌تواند محیط اطراف خود را در شکل یک هاله مشاهده کند. همچنین فوجیتورا می‌تواند افکار و احساس حقیقی افراد را بخواند.