ویکی وان پیس

بر پایه سیستم حالت روشن حالت تاریک

اکس دریک

اشتراک‌گذاری

اکس دریک

X Drake

اکس دریک - وان پیس

وابسته به

دزدان دریایی دریک
دزدان دریایی جانوران (قبلا)
مارین‌ها
دزدان دریایی بارلز (جدا شده)

پیشه

کاپیتان SWORD
دزد دریایی (پوششی)
کاپیتان (پوششی)
شینوچی (پوششی، قبلا)
دریابان مارین (قبلا)

نام مستعار

دوری

لقب

رد فلگ

سن

۳۱ (اولین نمایش)
۳ (بعد از تایم‌اسکیپ)

تولد

۲۴ اکتبر

جایزه

۲۲۲٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی

میوه‌ی شیطانی

اولین نمایش

فصل ۴۹۸ (مانگا)
قسمت ۳۹۲ (انیمه)

صداپیشه

ایجی تاکموتو

اکس دریک (X Drake) که همچنین با نام رد فلگ شناخته می‌شود، کاپیتان واحد ویژه سری مارین به نام SWORD است. او برای پوشش خود، جایگاه سابقش یعنی دریابانی را رها کرد و تبدیل به یک دزد دریایی و کاپیتان دزدان دریایی دریک شد. اکس دریک یکی از دوازده دزد دریایی «بدترین نسل» است که پیش از تایم‌اسکیپ دارای جایزه‌ی ۲۲۲٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی بود.

دریک فرزند دیز بارلز، یک مارینِ گرویده شده به دزد دریایی است. او تا مدتی وابسته به دزدان دریایی بارلز بود تا این که در جوانی آن‌ها را ترک کرد و به مارین‌ها روی آورد. او در دوران جوانی با نام دوری صدا زده می‌شد.توبیروپو

دریک به‌ عنوان یک جاسوس مخفی به همراه خدمه‌اش به مدت دو سال زیردست دزدان دریایی جانوران به رهبری کایدو فعالیت کرد. او به‌ عنوان یکی از شینوچی‌های این خدمه، به ویژه یکی از شش فرد نیرومند به نام توبیروپو خدمت کرد. خیانت او در نهایت آشکار شد و باعث شد تا او به سمت اتحاد نینجا-دزدان دریایی-مینک-سامورایی سوق پیدا کند.

تاریخچه

اوایل زندگی

دریک فرزند دیز بارلز و زنی ناشناس بود. او آرزو داشت مانند پدرش روزی به تفنگداران دریایی بپیوندد. با این حال، بارلز بعدا تبدیل به یک دزد دریایی شد و شروع به آزار فیزیکی پسرش کرد. با این حال دریک با پدرش باقی ماند، چرا که خوبی‌های گذشته‌ی او را به یاد داشت.

سیزده سال پیش، دریک در جزیره‌ی مینیون همراه با دزدان دریایی بارلز منتظر انجام معامله‌ای تجاری به بهای ۵٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی در ازای تبادل اوپه اوپه نو می بود. او در این جزیره به سختی از هجوم دزدان دریایی دن‌کیشوت گریخت و به جای کمک به همتایانش فرار کرد. او بعدا توسط تفنگداران دریایی پیدا شد.

تنفگ‌دار دریایی و دزدی دریایی

پس از حادثه‌ی جزیره مینیون، دریک یک تفنگدار دریایی شد و به درجه دریابان رسید. در مقطعی او به بخشی از سازمان مخفی SWORD تبدیل شد. دریک در پوشش یک دزد دریایی فعالیت می‌کرد. او برای جدی شدن داستانش از تفنگداران دریایی جدا شد تا و یک خدمه دزدان دریایی به نام دزدان دریایی دریک را تشکیل داد. دریک همچنان به نقش مخفی خود متعهد بود و از تجربیات گذشته خود برای پیشبرد حرفه‌ی دزدی دریایی استفاده کرد، تا جایی که داستان او به خوبی مطرح شد و جایزه‌ای به ارزش ۲۲۲٬۰۰۰٬۰۰۰ بلی برای او تعیین شد. خدمه او از طریق گرند لاین سفر کردند و در نهایت به مجمع الجزایر سابودی رسیدند.

توانایی‌ها و قدرت‌ها

دریک به عنوان کاپیتان نیروی ویژه مخفی تفنگداران دریایی، و همچنین کاپیتان دزدان دریایی دریک قدرت زیادی بر زیردستانش دارد. حتی در دوران جوانی‌اش، او قوی‌ترین عضو دزدان دریایی بارلز بود و بعدا قادر به دستیابی به درجه دریابانی در نیروی دریایی شد. او یکی از اعضای بدترین نسل است، افرادی که از یکی از هفت مسیر سخت و خطرناک پارادایس جان سالم به در برده‌اند و به دنیای جدید رسیده‌اند. با وجود حمله‌ی او به جزیره مورد علاقه امپراتور کایدو، اما او از این جریان جان سالم به در برد و نام بزرگتری برای خود دست و پا کرد. در مقطعی در طول تایم‌اسکیپ دو ساله، او به یکی از توبیروپوهای دزدان دریایی جانوران تبدیل شد.

شمشیرزنی و تبرزنی

دریک از یک تبر و یک شمشیر استفاده می‌کند. او در استفاده‌ی همزمان از این دو سلاح بسیار مهارت دارد.

میوه شیطانی

اکس دریک
دریک در فرم کامل آلوسور

دریک ریو ریو نو می، مدل: آلوسور را خورده است، یک میوه شیطانی باستانی از نوع زوئن که به او اجازه می‌دهد به میل خود به یک آلوسور کامل یا یک فرم ترکیبی انسان-آلوسور تبدیل شود.

دریک به عنوان یک زوئن گوشتخوار، در نبردهای نزدیک پیشرفت قابل توجهی در توانایی‌های فیزیکی خود به دست می‌آورد. او همچنین ویژگی‌های بدنی مفیدی از جمله دندان‌های بسیار سخت و تیز و آرواره‌های قوی دارد که حتی می‌تواند بدن فولادی پاسیفیستا را گاز بگیرد و باعث خونریزی آن شود. دم خزنده و بزرگ او نیز سلاحی قدرتمند است که می‌تواند با نیروی زیاد آن را به هدف بزند.

هاکی

بوسوشوکو هاکی

دریک قادر به استفاده از هاکی بوسوشوکو است، و او به کمک آن به راحتی بر کاریبو که یک کاربر لوگیا بود غلبه کرد. او همچنین قادر است سلاح‌های خود را به هاکی بوسوشوکو آغشته کند تا قدرت حملاتش را افزایش دهد.

هاکی کنبونشوکو

دریک توانایی استفاده از هاکی کنبونشوکو را دارد.

صفحات دیگر